• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Somewhere in Time (60P)

Dear Mate Rafaj

Thank you for your applying to IAPLC 2020.


Nah.. ez is megvolt. Köszönöm @Mihályi György a fotózást :)
Ahhoz képest, hogy az utolsó héten minden összejött (ragasztás elvált, fonál előjött) a végső fotó jól sikerült.
Ha sikerülne az 500ba bekerülni már boldog lennék.
Sokat tanultam ebből az akváriumból, amiket majd igyekszem a következőben kamatoztatni :)
Ez a szkép egyenlőre megy tovább, mist az esküvőnkre koncentrálok, aztán majd augusztusban építek valami újat, az ötlet már motoszkál a fejemben.
Amint lehet posztolom a képeket szép sorjában, valamint a segítő privát beszélgetéseket is, természetesen az illető beleegyezésével.
 
Teljesen véletlenül vettem észre ezt a szöget, de megtetszett.. :)
20200609_123109.jpg

Illetve egy kép az amandákról..
Nem tudtuk rászánni magunkat a fajcserére.. szóval felbővítem a csapatot 16 fősre (esetleg 20sok lenne??), mivel a 2 róka kinőtt, illetve az egyik csokigurámi szárnyakat növesztett.. (érdekes módon az öregek repkednek..)

20200609_123040.jpg

Tegnap kertészkedtem kicsit, meg végre volt időm vizet cserélni.. (majd egy hetet pihent az RO víz :D) fonállal szimbiózisban élünk.. nem nagyon terjed, de a kiirtott területeken szépen visszanő..
 
Látnád @mmccannon Mary akváriumát! Olyan, mint a vakondtúrás, a géb mert ártatlan szemekkel néz rád, hogy na, most meg mi van?:ROFLMAO:
Nálam a Riverbank-ben a partfal mögötti monte carlo alatt már nincs is talaj. A géb kihordta előre. Ha eltakarítom, hogy jól nézzen ki, kb. fél nap alatt ugyan annyit kihoz. Nem is merem már kiszedni elölről, mert egy idő után elfogyna a teljes üvegből az amazonia. Valamiért a nagyobbik géb úgy gondolja a talajnak ott elöl a helye. Makacs egy jószág. A következő scapenél biztos geotextíliát fogok használni.
 
Én eddig nem láttam őket.. se a nyomát a tereprendezésnek :)
A két sügér teljesen jól elvan, az amandák szintén - jópofa a méretbeli és -egyenlőre- színbeli különbség :) . Viszont ha majd versenyfotót készítek akkor a sügereket és a gurámikat ki kell venni az biztos, mert rontják az arányokat :D
Az Oto-kat meg azért mert soha nincsenek a frontüvegen CSAK ÉS KIZÁRÓLAG amikor fotózni akarom az akváriumot :D
 

Nem egyszerű megtalálni a kép témáját :)
Az akváriumot kezdem szétszedni a karbantartások közben :D már 3 ág is kikerült, de így már nagyjából elférek..
Fonalas alga problémáim vannak.. csak nem tudok rájönni, hogy miért.. szerintem főleg áramlás+fény.. de nem teljesen értem, hisz már így is levettem a fényerőt 60%-ra, míg az előző setupban 85%-on ment..
Főleg a Bolbitis algásodik.. nem vagyok vele kibékülve.. nagy is 60P-be, meg szivat is az algákkal..
 
@Sestertius sikerült megküzdened az algákkal?
Régen meséltél az akvárium alakulásáról, fejlődéséről! Szedtél ki azóta újabb dekorokat vagy a gébre bíztad a tereprendezést és már kész is a teraszos scape?
 
@Sestertius sikerült megküzdened az algákkal?
Régen meséltél az akvárium alakulásáról, fejlődéséről! Szedtél ki azóta újabb dekorokat vagy a gébre bíztad a tereprendezést és már kész is a teraszos scape?
Szia!
Feladtam.. amióta a nyári szabadság óta teljesen szétesett a fonál miatt egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele.. bármit próbáltam nem sikerült.. belefáradtam.. :( igyekszem kipucolni mindent, összerendezem amim van, és megy az eladó topicba :/
 
Nagyon sajnálom.
De miért adod fel? Pucold ki, aztán indítsd újra!
Az előző akvád szuper lett, nem vagy te kezdő. Alga miatt felhagyni az egésszel?

És mi lett azzal a garnélással, amit Adriántól vettél? Az is kifújt?
 
Nagyon sajnálom.
De miért adod fel? Pucold ki, aztán indítsd újra!
Az előző akvád szuper lett, nem vagy te kezdő. Alga miatt felhagyni az egésszel?

És mi lett azzal a garnélással, amit Adriántól vettél? Az is kifújt?
Az Adrián félét szétszedtem kb 3 hónapja, szárazon megcsináltam a hardscapet, ami azóta is a szekrény tetején van :) Valahogy elvesztettem a motivációt.. Annyit szívtam a 60Pvel, hogy egyszerűen vhogy belecsömörlöttem.. és nem okoz örömöt, nincs sikerélmény.. valamikor erőt veszek magamon, aztán összeírom amim van
 
Bárcsak tudnánk segíteni valamivel, valahogy!
Annyira lelkesen kezdtél bele, olyan örömmel olvastam minden bejegyzésed, úgy vártam egy totál képet, amikor a verseny már engedi.
Komolyan lesokkolt ez a váratlan bejelentésed.
Legalább ne adj el mindent! 🙏🏻Tedd el egy sarokba, szekrény aljába, padlásra, pincébe, ahol később, amikor újra megszáll az ihlet, csak előveszed és új lendülettel folytatod.
💩 volt ez a 2020-as év, de lassan vége! Új év, új lehetőségek, új scape!
Legalább aludj még rá párat, mielőtt mindent felszámolsz!
Hátha lesz nálam egy ügyesebb ember, aki sikersen lebeszél erről az elhatározásodról vagy jobban inspirál a folytatásra!
 
@Sestertius ne hülyéskedj már, egy kis alga probléma miatt nem kell abbahagyni. Csinálj olyan akváriumot, ami hosszabb távon is kezelhető (tehát nem verseny aki), és amibe egy kis “hiba” is belefér. Csak olyan szép nyugdíjas tempójú üveget. Élvezd a növényes akvárium szépségét, és ne stresszelj rajta. Tökéletesen értem hol ment el a motivációd, de létezik olyan út, ami egész egyszerűen csak örömet ad. Szerencsés vagy, mert neked minden a rendelkezésedre áll, hogy járjál rajta.
 
BF-kor rendeltem új talajt GA-ban, ha minden igaz holnap megyek be érte (palackot is cserélnem kell)
Lehet, hogy ma este szétszedem, aztán elkezdek legózni a hardscape-en.
Összerakok valami könnyebben fenntarthatót..

Viszont a PRL es akvárium (Adrián féle) menni fog.. sajnos nincs motiváció a fenntartására..
 
Back
Oldal tetejére