• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sör, vödör, vízcsere... Meglepetés!!!

baci

Új regisztrált
Sziasztok!

Egy órával ezelőtt megbontottam egy doboz sört, és nekiálltam a szokásos kéthetente történő vízcserének. (Én ilyen "ritkán szoktam, mert az akiban mindenféle élőlény van, és lowtechnek mondható.)
Minden esetre, először algakapirgálás, növényvagdosás, visszadugdosás, egy kis átgondolás, két korty sör, és következett a meregetés.
Kapásból kiszúrta a szemem egy újabb almacsiga petecsomó. (ez már a második 2 hónap alatt, :evil: az elsőt sikeresen eltávolítottam és ki is keltek.) Aztán a felszínen ifjú garnikkal találkoztam. :D Az akiban 5 db Shakura, 8 db Red Cherry, 3 db tigris, 5db Yellow Fire, 3 db Sunkist 5 db Amano éldegél. Nekem Yellow-nak tűntek az apróságok. :D A nagy öröm után gyorsan két korty sör, és folytat... Még szerencse, hogy valamiért jól kiszúrom a hajszálakat az ételben és talán éppen ezért apró halakra bukkantam a kis kancsóban, amivel meregetem ki a vizet. Négy korty sör. :D (én így szoktam, szeretek elszöszölni vele. :oops: ) Természetesen mentőakció következett. Gyorsan edény kerítés, minden merítés után 5 perc vizslatás, kishalak nyakoncsípése, edénybe átönt. Aztán fél óra elteltével realizáltam, hogy ez így nem működik. Nincs tarcsiban aki, egyesével meregetni a kis atomokat... Esélytelen. Az akiban természetesen nem maradhatnak, mert a többiek reggel nem fogják elfogadni a rendszeres kajaadagjukat. :(
Nos ebben a segítségetekre lenne szükségem, mivel felhagytam a halászgatással, minden úszik, és nem tudom, hogy mi tegyek.
Azt tervezem, hogy kimerek annyi vizet, amennyit normál esetben szoktam, megmentek mindenkit akit tudok, és mivel nincs plusz felszerelésem, rendszeres vízcserével valahogy megpróbálom életben tartani őket.
Ja, igen. Foggalmam sincs, hogy mifélék lehetnek a kis jószágok. Az akiban van: 1 törpegurámi pár, 2 db anci, 3 db aimo, 3 db panda, 3 db boszorkányharcsa, és 35 db vörös neon. (nem hinném, hogy a neonok lettek volna a "túlfűtöttek")

Hát várom az ötleteket, javaslatokat. Addigis elküldöm anyut sörér. :cool:
 
Mekkora a vízoszlop magassága, és van é a felszínen úszó vagy a közelében lévő növényed??? ha igen akkor ÉN szerintem gurámik lesznek az ifjonc halacsok...
 
A sör megvolt! ;) Viszont kimazsolázgattam őket amennyire tudtam. Remélem, megmerad néhány!

Az aki 50cm magas, de ebből a vízoszlop úgy 43cm lehet. Van a felszínen riccia. Az egyik csomó valszeg a gurámik fészke. Azt is megnyírtam egy kicsit, mert nagyon algás volt. Lehet, hogy ettől támadtak fel a kis virgoncok! :)
 
Back
Oldal tetejére