• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Small Japanese aquatic garden

Re: Új projekt - névválasztás később

Jah és azért már most látszik, hogy mekkora a különbség a sima és az opti üveg között :cool:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Tegnap este megint tettem egy lépést előrrébb.. :) Bemohásítottam a fát (ADA stílusban a weepinget 1-2 helyre, a spikyt pedig a kötözők takarására), A lilyt átraktam a bal szélre, hogy ne takarja ki a hanggsúlyos jobb oldali ágakat.
folyt köv...

IMG_1171.jpg

IMG_1167.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

:) Egyszer lehet csinálok egy olyan akváriumot is, mert annak is van egy varázsa... ;)
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Tuti kis aki lesz!!! :thumbup:
Már várom a benövényesített képeket és a további helyzetjelentést... ;)
Sok sikert az indításhoz, vagy inkább algamentes időszakot! :cool:

:wave:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Jó kis kezdet,Atti!
Várjuk a folytatást! :thumbup:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Szia!
Jól indul!
A befolyóról : én is rendeltem egy ilyet ebayről, (mondjuk nekem 20 literes az akim) és a befolyót egyből eltörtem :). Tetratec EX 400 ra raktam rá a megmaradt részt, és vettem egy normál befolyót a törött helyett. A csővel macera volt mert ugye vastagabb, mint a rendelt S es üveg.
Szerintem eléggé lefolytja a szép magyar szóval élve flowt az akváriumban. Szóval jól döntöttél, hogy nem használod fel.
Egyébként a rendelés+ a megvásárolt befolyó, + most vennem kell egy kifolyót :) Így már jóval többnél járok, mintha egyből megvettem volna a jet et. De tagadhatatlan, hogy nagyon szép ez az S es méret.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Szia,

:) Akkor itt félrement valami! :D ez már nem az S-es befolyó! :) Azzal kb ez a szűrő a nappali túloldalára lőné át a vizet :) Ez már egy egyedi méretű 13mm-es csövezésű lily lett! ;)
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Nah kérem szépen :)

Ma miután megérkezett a Tropica szállítmány, meló után ezerrel GA-ba téptem, ahol magamhoz is vettem a kis rendelésem. Miután hazaértem nekiálltam 17.00-kor az akvárium kibontásának (víz leenged lavorba és vödörbe, új növények és a fa pedig bele). akvárium kimos még egyszer, aztán nekikezdtem az építésnek. A világításom addig kibontottam, hogy jobban hozzáférjek, és egy kis asztali lámpát függesztettem fel, hogy azért lássak is valamit. Szerintem sikerült nagyjából 6 órás melóval összehoznom, amit szerettem volna, de persze az összekép akkor lesz meg, amikor a HC gyeppé dúsul, a stemek pedig submersre váltanak és benövik a hátteret. Nem is szaporítom a szót, jöjjenek a képek a berendezésről (nem profi fotók, csak gondoltam megörökítem). Jah és akkor az aki adatai:

Akvárium: 40X30X30 (36l) Optiwhite
Szűrés: EHEIM prof. 2224, üveg Lily pipe set
Világítás: DIY 2X24w-os power compakt + 13 és 18W blau (külön kapcsolhatóak (időkapcsolóval 15.00-21.30)
Talaj: Tropica Plant Substrate, ADA Aqua Soil Malaya normal + powder - általános növénytalaj,
Táp: Green Aqua Micro-Macro (2-2 nyomás naponta), Easy Life Easy Carbo (2ml naponta), ADA Bacter 100
Co2: 2kg-os palack , Aqua Medic mágnesszelep, Papillon cső, Papillon reduktor, Papillon viszafolyásgátló, Dazs buborékszámláló, Gush Nano Drop Checker (időkapcsolóval 07.30-21.30 /kb. 1 bubi/másodperc), atomizer inline diffuzor
Növények:Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Eleocharis parvula, Hydrocotyle sp. Japan, Bolbitis heudelotii, Rotala rotundifolia, Hygrophila pinnatifida, Echinodorus tenellus, Spiky Moss - Taxiphyllum sp., Vesicularia ferriei 'Weeping'
Élőlények: szerintem CRS S-ek és Boraras brigittae lesz
Dekor: ADA Seiryu kő, Red moor fák

Előkészítés:
IMG_1181.jpg

IMG_1182.jpg

Aljzat, a fakompozíció és a kövek elrendezése:
IMG_1186.jpg

fa elé és a kövek mellé parvula ültetése, majd 4 cserép HC telepítése szálanként... :twisted: :
IMG_1192.jpg

IMG_1194.jpg

IMG_1196.jpg

Haladok...
IMG_1198.jpg

IMG_1201.jpg

Hydro kövekre kötözése és elhelyezése, hátul a stem beültetése majd a Bolbitis besakkozása
IMG_1204.jpg

IMG_1210.jpg

Disznóól :mrgreen:
IMG_1211.jpg

Feltöltés a kislámpa fényénél:
IMG_1205.jpg

És az eredmény már a világítással:
IMG_12223.jpg

IMG_12243.jpg


:wave:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Hohó! Ez igen! Itt ismét valami komoly dolog készül :thumbup:
Jó lett a berendezés. Remélem erről is sűrűn látunk fotókat ;)
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Nagyon jól megválasztott összkép(dekor+növények) :thumbup:
A Cuba kitartó,szálankénti ültetéséért külön gratu :clap: gondolom nem kis meló lehetett :)
Várjuk majd a friss képeket!
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Tőled megszokott és elvárt :D minőségi munka. Nekem jobban bejön az előző akvánál! Gratulálok!

Küldve az én HTC Sensation Z710e-emről Tapatalk használatával.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Izgi lett. Szakszerű ültetéssel. ;)

Mennyivel másabb a kép, hogy eltűnt a fa alja. Nekem a támasztó kövek most még nem túl természetesek alul, de a HC úgyis benővi majd egy részét.
Amano direkt nem használ semmilyen szabályt ezeknél a köveknél. Egyszerűen beszórja őket legtöbb esetben. Bedobálja, hogy elkerülje a szabályosságot.

Jó lett az is, hogy nem csak egy cserepes Bolbitissel indítottál, mert annak nagyon kevés a levele és sokára indul meg. Így az első hónapokban is lehet benne gyönyörködni már.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Gyakorlatilag a Red Moor-ból csináltál egy közel vasfás hangulatú akit. ;)
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Köszi srácok! ;) Úgy voltam vele, hogy (tapasztalat is ezt mutatja), hogy megrpóbáltam nem sajnálni az időt a megtervezésre, illetve a növények előkészítésére és elültetésére. A fa nem könnyítette meg a dolgom a HC ültetésénél, de sokkal rosszabbra számítottam (mondjuk a kezeim alig érzem :D). A kövekből ha a HC megerősödik pont csak annyi látszik majd amennyi kell (persze ez idő kérdése). Most próbálom nem elszúrni (vízcsere, táp és fény kombót), és remélhetőleg 1-1,5 hónap múlva egy szép kis kertet bemutatni. :thumbup:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Na végre! Már nagyon vártam mikor indítod el. :D Úgy látom az áztatás sikeres volt és szépen lent maradt a red moor. Nagyon eltaláltad az elrendezést, és a HC... Nem térek magamhoz, szinte már most gyep. :thumbup:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Gratula, nagyon pofás lett! :thumbup:

Épp írtam volna a javaslatom, de láttam, hogy Vik megelőzött.
Tehát egyedül a kövek lettek kissé szimmetrikusak, azon variálnék kicsit.
A másik a Bolbitis lett volna, hogy vágd le a leveleit, de ha submers, tárgytalan. Ha látnád, hogy nagyon sötétednek a levelei az új környezet miatt, nyugodtan levághatod, az új leveleivel már nem lesz baj.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Nagyon hangulatos aki lett. :clap:
Már most szép a HC. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére