• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Small Japanese aquatic garden

attibva

Legenda
Legjobb napló
Bár még nagyon kezdeti stádiumban van a projekt, elindítom a napjóját. :D
Bár a 84 lityós akit pont a kicsi megtartása miatt indítottam, azonban nem bírtam magammal, és elkezdtem a tervezgetést (nem titok, hogy ezesetben is az ADA új aksik ihlettek meg). Pénteken dacolva a téli hideggel nekiestem a red moor kupacnak a GA előtt (Balázs csinált is rólam egy full értelmes képet :lol:, ahogy szétfagyva téli kesztyűben pakolgatok :twisted: ). Balázs segített az első rendezgetésben, ami első löketre kicsinált, ugyanis a fék talpa túl nagyok voltak, hogy értelmesen belerakjuk az aksiba. Közel 1 órás szerencsétlenkedés után elhoztam egy rakat fát, hogy majd azokból legózok.. Tegnap magamhoz vettem három fafűrészt, hogy majd jól nekikesek.. nah ahogy azt Móricka elképzelte :x Még ma is azokat a talpakat szecskáztam, a kezeim már nem érzem... (következőleg tuti körfűrésszel esek nekik). Ma egész nap a szecskázás mellett a fákat kötözgettem össze, hogy egyben maradjon a kis építmény (fel is töltöm az akváriumot vízzel, had ázzanak, hogy ne kelljen majd kövekkel súlyozgatnom őket). Nagyjából sikerült őket összelegóznom, úgyhogy első löketre elégedett vagyok vele. Növények terén az elképzelés Megvan: háttérbe középről kifelé mindkét oldalra rotala rotundifolia, hygro pinnatifida és aponogeton crispus vegyesen. eléjük a két oldara stauro. repens. előtérbe pedig a fa tövébe a kövekre, illetve 1-2 helyre az ágakra spiky moha, a fa elé parvula, az előtér még kérdéses...(mivel pici az aki, lehet, hogy HC lesz...). Az akvárium egy GA 40X30X30-as opti, a technika pedig a 42-esből kedül majd át, illetve a régi helyére kerül, így a világítás is marad. Az a pár kő ami majd kell, az a kicsiből jön ki szétbontáskor, most csak ideiglenesen a wabiból kiszedett seiryukat tettem bele, így azok majd más képet mutatnak.
:wave:
jprojekt21.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Jó lesz ;) Ami meg a fákat illeti, legalább a téli tüzelő már megvan :mrgreen:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Vagy amennyit fűrészelte kimelegedett rendesen,és megspórolt egy csomó fűtésre szánt pénzt :mrgreen:
Egy szép tiszta képet plíííz ,mert eddig rejtelmes sziget lehetne a neve.... :ugeek:
De a fák elég jónak tűnnek így is :D
 
Re: Új projekt - névválasztás később

:cool:
Nah, fel is töltöttem vízzel az akit, had lubickoljon benne a "tüzifa"... :mrgreen:

Akkor egy normális kép:

jprojekt2.jpg


ui: bár ebből a szemszögből annyira nem látszik, de pár ág előrenyúlik, illetve hátrafelé mutat. Azért nagyjából így is kivehető a mondanivalója.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Nekem tetszik az elrendezése,ámbátor nem igazán értek a kompozíció építéshez :D
Tuti,ha egyszer majd átépítem az enyémet,akkor "ilyen" fás project lesz az is,jah és persze a manado is röpülni fog belőle :D
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Még nem látom a kész koncepciót magam előtt, de biztos jó lesz ;)
A jobb oldalon biztos ilyen sűrűn akarod a fákat?
 
Re: Új projekt - névválasztás később

A koncepció hasonló, mint az ADA aksinál, ugyanis az aksiméretem talán ennek felel meg leginkább. Jaha növények közül kihagytam egy kis bolbitist a fákról!

jterv2.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

A srác már bármit megvesz....
Ezt vette nagytisztaságú üvegnek :lol:

7.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

:thumbup: :mrgreen:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Ilyet hol lehet kapni? Én homokfúvóval políroztam belülről az akváriumot de nem tudtam ilyen szépre megcsinálni. :)

Egyébként ez a HAC győztesé lesz ? :p
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Vik, Attival ott majomkodtunk múltkor vele :mrgreen: szerencsére sikerült simára csiszolnom itthon :lol: :lol:

ui: Remélem Balázs nem tölti fel a rólam kint készített képet :twisted:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Úgy néz ki, hogy az akvárium növényesítése január első hetében lesz, ha miden jól megy (erre a hétre már nem akartam besűríteni). A fa ázik szépen, ma kapott egy forróvizes zuhanyt (jól lecsapattam :)). A tervezéskor azon morfondíroztam, hogy milyen lily kéne bele, ami kisebb mint a 84-esbe áttett.. sajnos nem nagyon találtunk ilyet a GA-ban sem, csak a Jet maradhatna.. Nah erre elkezdtem az e-bayt böngészni, és ahol annó vettem a lilyt, ott berendeltem egy S-es lily szettet. MA jött meg (1 hét alatt vámmal mindennel együtt Singapurból..), és hát kicsit pofára estem, mikor kibontottam... :lol: ez aztán az S-es Lily:
IMG_1034.jpg

Egyébként piszok szép kis darab, és jól is nézne ki, de szerintem az eheimem kilőne vele.. lehet megpróbálom majd beüzemelni, csak nem tudom, hol szerzek ekkora csövet... :mrgreen:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Ennyi erővel jet is lehetett volna ;) Balázsnak volt ilyen kicsi lily Cal Aqua.... az nem volt meggyőző. Remélem neked nagyobb sikered lesz.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Vik, most is ugye jet van, csak gondoltam próbálkozok inkább kisebb lilyvel (ez meg túl pici lett.. :D kulcstartó). Tényleg következő do aqua szállítmány mikor jöhet?
 
Re: Új projekt - névválasztás később

attibva said:
Vik, most is ugye jet van, csak gondoltam próbálkozok inkább kisebb lilyvel (ez meg túl pici lett.. :D kulcstartó). Tényleg következő do aqua szállítmány mikor jöhet?

Sajna csak február vége fele. De küldök privit.
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Úgy néz ki az új akvárium redmoorja kiázott teljesen, már kő nélkül süllyed és nem dzsuvázódik. 2 naponta alakítgattam törögettem hajlítgattam az ágakat. Talajt még nem öntök bele, de azzal próbáljátok elképzelni. A két szélén a vékony ágak előrenyúlnak (illetve középen is van de az nem látszik a képen), alattuk kövek, illetve növények lesznek (nem érnek majd le teljesen). Az ADA kötözőt majd mohával rejtem el, illetve foltokban mohát kapnak majd a jobb oldali ágak is. Sokat filóztam az előtéren, de a méretek miatt HC mellett döntöttem. Mögötte a fa közelében parvula lesz (a kicsiből szedem majd ki), illetve 1-2 tő Tenellus. A fára alulra, beledugva a töveibe 2-3 helyre Bolbitis megy majd, a két szélre pedig Hydro sp. japan. Hátra a nagy ágak mögé Rotundifolia (középpen kihagyva), két szélre pedig Hygrophila. Ha minden jól megy akkor január 1-2 hetében bontás majd építés...

IMG_1063.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Kb. 6 órás melóval kimotyoltam a régi akváriumot, növényeket kimentettem (eszméletlen mennyiségű spiky, flame, tennelus, hydro..) és ötezertonna siryu kő... :twisted:
Nem semmi meló volt a red cherry bagázs kihalászása is, illetve a kis tigrisek áttelepítése a low-techbe (a cherryk most a régi aksiban csücsülnek a növényekkel együtt, a mohák meg ledobozolva)
Megkapta az új opti a fehér hátteret, beüzemeltem az új üveg lilyt, stb stb.. Most lágy víz van benne (majd ezzel is töltöm fel benövényesítéskor) hogy a fa ne száradjon ki. Ha lesz egy ki szabadidőm, legalább a mohát felkötözöm majd rá. Az akváriumot pedig majd a következő Troica-szállítmánnyal indítom. A hardscape ügyileg még madj 1-2 kő kerül be, de nem hangsúlyosan.
Remélem következő bejegyzésemkor már a betelepített aksiról tehetek fel képeket. ;)

IMG_1140.jpg
 
Re: Új projekt - névválasztás később

Nagyon minimalista akva :ugeek:
Várom a folytatást :wave:
 
Re: Új projekt - névválasztás később

:D
Természetesen a fa alsó részéből nem fog semmi látszani :D, csak gondoltam folyamatosan jelentem az eseményeket ;)
 
Back
Oldal tetejére