• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Skull of the dead reindeer

Cheesee

Főkertész
Az úgy volt, hogy gondoltam mivel a nagy akvárium most már lágy vízzel üzemel, a következő rescape után már csak Crs garnélákat szeretnék benne tartani. Mivel kicsiny városunkban nem megoldott a beszerzésük szeretnék megpróbálkozni a szaporításukkal. Na persze csak saját célra mert a 90P azért be tud fogadni egy pár egyedet. Tegnap volt egy kis időm és összedobtam egy kis medencét abból ami volt itthon.

Akvárium: 20x20x25 kb 10 liter
Világítás: kis íróasztal lámpa 6500K 6W led izzóval.
Szűrés: kis kínai akasztós 50l/h. A szivacs helyére majd tömök egy kis bio rio-t.
Víz: visszasózott RO
Dekor: egy nem tudom milyen fa:) és pár apró dragon kő

Mivel egyenlőre nem tervezek bele co2-t így a tápozás is max low technek megfelelő mennyiség lesz. A lényeg h a lehető legmegfelelőbb életfeltételek legyenek a Crs-ek számára.
Növény egyenlőre nincs is benne, nem is tudom mit tegyek bele. Mohát nyírok majd a másik akvából, azon kívül max Cuba vagy Parvula lesz szerintem.

Ugye nem csak én látom bele a címét inspiráló rénszarvas koponyát????

IMG_20181021_203615_533.jpg

Észrevétel, ötlet, javaslat, sav jöhet nyugodtan.
 
Hello!

Jól néz ki! Nem tudom, hogy használtál e már ilyen szűrőt, de szerintem a kifolyó részének az aljára ragassz egy műanyag darabot ami a felszín felé tereli a vizet, így megforgatja majd a vizet az egész akvában, picit vissza is fojthatod. Ha csak simán csobog bele a víz szerintem ecsetes lesz ami közvetlen alatta van.
 
Szia,
milyen talaj van benne? gondolod hogy ilyen kis mennyiségű biológiai töltettel stabilan tudod tartani a baci egyensúlyt, na meg a ph-t? a szürő szívó csonkjára én tennék egy jó nagy szivacsot! had legeljenek rajta a garnélák! meg legyen mégtöbb baci az akvában!
csini lett, annak ellenére full extra hogy csak szaporításra szánod!(y) téma köv. bekapcsolva!
én is indítottam egyett a napokban az enyém egy kicsit nagyobb! lesd meg!
https://akvakertesz.hu/threads/cheile-nerei-sp.7795/
 
Szia!
A rénszarvast én is látom benne, tetszik az elrendezés, de ebbe inkább valami neocaridina lenne jó.
Próbáltam már én is kicsiben a CRS és taiwan garnélákat is. CRS teljes kudarc, taiwan szaporodott, de a picik nem bírták sokáig.
40 liternél kezdődött a siker. Szóval a 90-es már remek hely lesz, ha a 10 litert csak neveldének szánod.
 
Hello!

Jól néz ki! Nem tudom, hogy használtál e már ilyen szűrőt, de szerintem a kifolyó részének az aljára ragassz egy műanyag darabot ami a felszín felé tereli a vizet, így megforgatja majd a vizet az egész akvában, picit vissza is fojthatod. Ha csak simán csobog bele a víz szerintem ecsetes lesz ami közvetlen alatta van.

Szia. Még nem használtam ilyen szűrőt, eredetileg szivacs szűrőt terveztem de úgy indult h a hálónkban lesz és a feleségem leszavazta a levegőztető miatt. Nagyon jó ötlet ez a plusz terelőlap, egyenlőre elég rendesen folytva van, de lehet később megpróbálom a terelőt h tudjon nagyobb kakaón menni. Köszi az ötletet. :)
 
Szia,
milyen talaj van benne? gondolod hogy ilyen kis mennyiségű biológiai töltettel stabilan tudod tartani a baci egyensúlyt, na meg a ph-t? a szürő szívó csonkjára én tennék egy jó nagy szivacsot! had legeljenek rajta a garnélák! meg legyen mégtöbb baci az akvában!
csini lett, annak ellenére full extra hogy csak szaporításra szánod!(y) téma köv. bekapcsolva!
én is indítottam egyett a napokban az enyém egy kicsit nagyobb! lesd meg!
https://akvakertesz.hu/threads/cheile-nerei-sp.7795/

Szia.
Ja igen az lemaradt h használt amazonia a talaj. Nem vagyok éppenséggel meggyőződve róla h elég lesz-e a bio szűrőanyag, de azt gondolom még talán ennyi is jobb mintha szivacsszűrőt vettem volna. Végülis ha mindent kiszedek belőle akkor olyan 2 dl szűrőanyag beleférhet, ami bio rio-ból egész nagy felület.
Örülök h tetszik.
A naplódat láttam, szuper lesz az is ha beindul. Arra már nem emlékszem neked milyen garnéláid lesznek?
 
Szia!
A rénszarvast én is látom benne, tetszik az elrendezés, de ebbe inkább valami neocaridina lenne jó.
Próbáltam már én is kicsiben a CRS és taiwan garnélákat is. CRS teljes kudarc, taiwan szaporodott, de a picik nem bírták sokáig.
40 liternél kezdődött a siker. Szóval a 90-es már remek hely lesz, ha a 10 litert csak neveldének szánod.

Szia,
Akkor megnyugodtam h nem csak nekem látható a koponya. :)
Azzal a szándékkal indult ez a kis doboz, h mondjuk 10 crs-ből 50 legyen mire újra indul a nagy. Semmi különösebb szándékom nincs mint egy kis spórolás. :)
Az mondjuk külön öröm h tegnap azt mondta a feleségem, h tetszik neki, pedig mikor először említettem azt mondta nincs több hely. :):)
 
Szia,
Olvastam Etele naplójában, hogy hoztál tőle garnikat és most rákerestem a naplódra. Végül is milyeneket? Mi lett az akva sorsa? Régen írtál róla. Működik? Garnélák szaporodnak?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Örülök az érdeklődéseteknek, de sajnos nem tudok jó hírekkel szolgálni. Az akvárium üzemel, de az a 10 db gyönyörű Crs amit @Etele küldött szépen lassan felszívódott. H mitől arról fogalmam sincs. Folyamatosan figyeltem a paramétereket és nem volt semmiféle kiugró változás mégis mind elpusztultak sajnos. Semmi nem volt, illetve semmi nincs is benne a mai napig sem ami a garnélák számára veszélyes lenne. Se co2 se táp semmi. . Az egyetlen dolog ami lecserélődött az a lámpa, de azt nem gondolnám h oka lehet ennek. Visszasózott RO-val cseréltem vizet másfél két hetente, tds 120 és 150 között volt mindig. Uh tényleg tanácstalan vagyok.
Ezt leszámítva annyi történt h bemohásítottam a fát, meg el kéne ültetnem a monte carlot amit a héten vettem.
Ha esetleg van valami tippetek mi lehet az oka h elhullottak a garnéláim akkor örömmel hallgatom. És köszi az érdeklődést mégegyszer.
 
10 literben iszonyat nehéz ám fenntartani az egyensúlyt.
pH mennyi? Hőmérséklet?
Ha nincs logikus magyarázat, akkor szívrohamot kaptak a rénszarvasfej láttán!
 
10 literben iszonyat nehéz ám fenntartani az egyensúlyt.
pH mennyi? Hőmérséklet?
Ha nincs logikus magyarázat, akkor szívrohamot kaptak a rénszarvasfej láttán!

Ph-t mondjuk nem mértem, de mivel ugyan olyan vizet kapott mindig ezért nem aggódtam emiatt. Hőmérséklet 23-24 foknál nem volt magasabb sosem. Nagyon sajnálom őket, mert nagyon szép Hinomaru mintájú egyedek voltak. Egyszer lehet újra próbálkozok majd, most lehet átmentem ide a nagyból a szebb rc-ket.
 
Nagy vágyam ezek a fránya CRS-ek, de kezdek elbizonytalanodni. Nem te vagy az első, aki hasonló történetet mesél. Sajnálom, hogy sikertelen volt a próbálkozás.
Etele postán küldte őket?
 
Nagy vágyam ezek a fránya CRS-ek, de kezdek elbizonytalanodni. Nem te vagy az első, aki hasonló történetet mesél. Sajnálom, hogy sikertelen volt a próbálkozás.
Etele postán küldte őket?

Igen postán, de maximálisan atom biztosra csomagolta. Sztem csak akkor tudott volna összetörni ha 5 méterről dobják be a kocsiba. :)
Én is elhalasztom pótlásukat egyenlőre, restartkor lehet ismét megpróbálom, hátha több szerencsém lesz.
 
Üdv.

Ma volt egy kis időm és rendet tettem ebben a medencében is, mert be kell valljam elkélt már. Kicsit elkeseredtem h elhullott az összes CRS uh elhanyagoltam a dolgot. Ma kiürítettem teljesen, az aljaztot kimostam és újra felépítettem. Karácsonyra kaptam a feleségemtől egy Chihiros A201 lámpát uh azóta azzal üzemel. Minden maradt ugyan úgy ahogy volt, csak tettem még bele egy cserép hc-t meg egy kis tő Microsorum narrow-t, valamint kiszedtem a vadas garnélákat és most csak rc-k vannak benne.
Így fest most:
72748
 
Back
Oldal tetejére