• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sisakcsigák

Kettő van, de sosem láttam még őket együtt. Mindig az akvárium két felén vannak kb. Az egyik a sarokban a másiknak a sziklán van egy helye.
De akkor lehet hogy egymásra teszik?o_O
 
Szia!
Az mit takar, hogy átrendeznek mindent? (csak mert én is szeretnék, de arról eddig nem tudtam, hogy lakberendező a szakmájuk)
Méretükből adódóan a nem megfelelően rögzített mohát, anubiast, egyebet simán arrébb teszik. Ilyen szempontból inkább csak az én munkámból eredő hibákra hívják fel a figyelmet, cseppet arrogáns módon :D. De annyira nem viszik túlzásba, hogy kipateroljam őket. Az Emarfishben vannak (400l), néha hetekig nem is találkozom velük, de a nyomok jelzik jelenlétüket :ROFLMAO:
 
Méretükből adódóan a nem megfelelően rögzített mohát, anubiast, egyebet simán arrébb teszik. Ilyen szempontból inkább csak az én munkámból eredő hibákra hívják fel a figyelmet, cseppet arrogáns módon :D. De annyira nem viszik túlzásba, hogy kipateroljam őket. Az Emarfishben vannak (400l), néha hetekig nem is találkozom velük, de a nyomok jelzik jelenlétüket :ROFLMAO:
Már emlékszem is, hiszen már láttam a naplód, csak akkor még nem foglalkoztattak annyira, a csiguszok. Na de hogy ilyen mélyre leássanak, az már durva. Vakond csiga. :)
 
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok ennél a csigánál, mennyire van rájuk rossz hatással a lágy víz ( kh3 gh4 ) és a savas ph? (6.5) van aki hasonló körülmények között tartja őket? Ők is "szenvednek" az ro víz okozta Ca hiánytól? gondolom igen..
 
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok ennél a csigánál, mennyire van rájuk rossz hatással a lágy víz ( kh3 gh4 ) és a savas ph? (6.5) van aki hasonló körülmények között tartja őket? Ők is "szenvednek" az ro víz okozta Ca hiánytól? gondolom igen..
Nálam full ro gh+al visszasózva. Semmi bajuk. A ph ról nem tudok nyilatkozni, co2-m nincs így az 7 felett van.
 
Sziasztok.

Nekem is sikerült ebből a fajtából 2 darabot beszereznem, de lenne egy kérdésem velük kapcsolatban..
Miért van az hogy csak az üvegen dolgoznak?
Bő egy hónapja vannak meg de azóta se a Manado-n se a növényeken egyszer se láttam őket mozogni.. Viszont legalább az üveg patyolat tiszta.
 
Sziasztok! Már több hónapja megjelentek bizonyos fehér foltok az akváriumomban, és fogalmam sincs mik ezek, eddig nem is nagyon foglalkoztam vele mivel "csak" az üvegen, fán és a növényeken jelentek meg, illetve találtam egy fórumtémát ahol írták hogy hagymacsiga vagy zebracsiga petéje lehet, és édesvízben nem kelnek ki.
Viszont ma észrevettem hogy az egyik sisakcsigám tele van ezekkel a foltokkal, és megmondom őszintén kicsit kezdek megijedni mert az egész akvárium kezd tele lenni, de legfőképpen a szűrő körül. Az üvegről és a szűrőről nehezen, de le szoktam tudni kaparni, azonban pár nap múlva újra megjelennek.
Ráadásul tudomásom szerint az akváriumban nincs se zebracsiga se hagymacsiga nincs. Vagy lehet hogy nem veszem észre őket?
Így néz ki a sisakcsigám és ilyen pöttyökkel van tele minden:
View attachment 40540

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

A Neritina pulligerák (mivel úgy fogalmaztál, gondolom, min. 2 db van az akvában) egymás házára is raknak petéket. A peték édesvízben nem kelnek ki, brakkvízre van ahhoz szükségük.
A petéket üvegről, egyéb akvábalógó eszközökről kerámiatűzhelyhez használatos kaparóval szépen le lehet szedni. Dekorról egy "hátkaparó" szerűen meghajlított végű csavarhúzóval. Növényekről pedig a levél lecsippentésével.
A sisakokkal szemben teljesen hatástalan a helena, nálam, a Vízalatti füvészkertben már több éve él 2 sisak egy folyamatosan szaporodó helena csapattal.
 
Sziasztok.

Nekem is sikerült ebből a fajtából 2 darabot beszereznem, de lenne egy kérdésem velük kapcsolatban..
Miért van az hogy csak az üvegen dolgoznak?
Bő egy hónapja vannak meg de azóta se a Manado-n se a növényeken egyszer se láttam őket mozogni.. Viszont legalább az üveg patyolat tiszta.

Másutt is dolgoznak, de ők főként éjszaka ténykednek. Nappal szeretik beásni magukat az aljzatba.
Tudni kell, ők a Neritinák nem kifejezetten aljzattiszítók, inkább az aljzat és az üveg között, és akkor is inkább az üveget puceválják, semmint az aljzatot.
Csak azokra a növényekre másznak (pl. Anubiasok), amik elbírják a súlyukat.
 
Másutt is dolgoznak, de ők főként éjszaka ténykednek. Nappal szeretik beásni magukat az aljzatba.
Tudni kell, ők a Neritinák nem kifejezetten aljzattiszítók, inkább az aljzat és az üveg között, és akkor is inkább az üveget puceválják, semmint az aljzatot.
Csak azokra a növényekre másznak (pl. Anubiasok), amik elbírják a súlyukat.
Már kezdtem aggódni,hogy hová lettek a sisak csigáim.Remélem csak beássák magukat nappal.A 2 zebracsiga vígan dolgozik,a sisakokat meg napok óta nem láttam.
 
Sokakba befészkeli magát az aggodalom, hogy sisakjaikat a helenák megehetik.
Több éves tapasztalatom íratja velem, hogy nem.
De ilyet még én sem láttam. Ez a helena a növénypropagáló akváriumomban van többedmagával, és mindannyian így néznek ki. :ROFLMAO:
IMG_0154.JPG
 
Utoljára módosított:
Sokakba befészkeli magát az aggodalom, hogy sisakjaikat a helenák megehetik.
Több éves tapasztalatom íratja velem, hogy nem.
De ilyen még én sem láttam. Ez a helena a növénypropagáló akváriumomban van többedmagával, és mindannyian így néznek ki. :ROFLMAO:
View attachment 154385
Nálam is van kettő sisak meg nem tudom hány Heléna... Nincs torzsalkodás, nem foglalkoznak egymással.
Sisak csiga peték nálam is vannak, a sisak házán, meg a szűrő kábelén főleg 😆
 
Back
Oldal tetejére