• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sisakcsigák

horvathviktor

Nézelődő
Sziasztok! Már több hónapja megjelentek bizonyos fehér foltok az akváriumomban, és fogalmam sincs mik ezek, eddig nem is nagyon foglalkoztam vele mivel "csak" az üvegen, fán és a növényeken jelentek meg, illetve találtam egy fórumtémát ahol írták hogy hagymacsiga vagy zebracsiga petéje lehet, és édesvízben nem kelnek ki.
Viszont ma észrevettem hogy az egyik sisakcsigám tele van ezekkel a foltokkal, és megmondom őszintén kicsit kezdek megijedni mert az egész akvárium kezd tele lenni, de legfőképpen a szűrő körül. Az üvegről és a szűrőről nehezen, de le szoktam tudni kaparni, azonban pár nap múlva újra megjelennek.
Ráadásul tudomásom szerint az akváriumban nincs se zebracsiga se hagymacsiga nincs. Vagy lehet hogy nem veszem észre őket?
Így néz ki a sisakcsigám és ilyen pöttyökkel van tele minden:
771sisakcsiga.jpg

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!
 
Sorry. Még sosem láttam ilyet.:(
Ikrának vagy petének tűnik. Milyen állat van még az akváriumban?
 
Nekem is annak tűnik csak nem értem mit keres a csigámon.
Van még rajta kívül mégegy sisakcsiga, azonkívül 8 db neonhal, 2 törpe szívóharcsa 1 db anci, 1 db black molly (régen több volt ő csak azért maradt meg egyedül mert itt született anno).
Több mint egy éve üzemel egyébként jelenlegi állapotában az akvárium, eddig gond és algásodás nélkül.
 
Növénnyel nem kerülhetet be valahonnan ahol a mást is tartottak? Rákerestem csigára,halra de semmi.
 
Sziasztok! Már több hónapja megjelentek bizonyos fehér foltok az akváriumomban, és fogalmam sincs mik ezek, eddig nem is nagyon foglalkoztam vele mivel "csak" az üvegen, fán és a növényeken jelentek meg, illetve találtam egy fórumtémát ahol írták hogy hagymacsiga vagy zebracsiga petéje lehet, és édesvízben nem kelnek ki.
Viszont ma észrevettem hogy az egyik sisakcsigám tele van ezekkel a foltokkal, és megmondom őszintén kicsit kezdek megijedni mert az egész akvárium kezd tele lenni, de legfőképpen a szűrő körül. Az üvegről és a szűrőről nehezen, de le szoktam tudni kaparni, azonban pár nap múlva újra megjelennek.
Ráadásul tudomásom szerint az akváriumban nincs se zebracsiga se hagymacsiga nincs. Vagy lehet hogy nem veszem észre őket?
Így néz ki a sisakcsigám és ilyen pöttyökkel van tele minden:
View attachment 40540

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!
Nálam is ugyanez a helyzet, volt olyan fadekorom, amit ki kellett dobjak emiatt. A sisakcsigámon is voltak peték.
Sosem keltek ki, ezek zebracsiga peték szerintem. Nálam csak ők és sisakcsigák vannak.
Nagyon zavaró...a sisakcsigáról pl. óvatosan egy késsel kapargattam le.
De nem szabadulok meg tőlük csak emiatt.
Az mondjuk érdekes, ha nincsenek zebracsigáid.
 
Szella: Nem hiszem, a növényekben annyit változtattam az elmúlt egy évben hogy kiszedtem a karácsonymohát mert már túl nőtt az akváriumon és nem volt nagyon időm nyírni Semmi új nem került bele

meleagris: én a körmömmel kapargattam le róla. A zebracsigát csak észre kéne vennem ha belekeveredett valahogyan, nem? Nekem ks gyűlik a fadekoron...
 
Most kezdtem ismét bele akvárium összeállításba, benépesítésbe. Megjelent némi fonalas alga az akváriumban, amit szeretnék eltűntetni belőle. Az akvarisztikában sisak csigákat ajánlották és mondták nem szaporodik, így külön tetszett. Megvettem és beraktam őket a vízbe. Estére azt vettem észre, hogy beásták magukat teljesen az aljzatba és azóta sem láttam őket kint. Több helyen próbáltam információt szerezni ezekről az élőlényekről, de amit megtudtam róluk, hogy vígan mászkálnak a növényeken meg az üvegen és vígan falatozzák az algákat. Na nálam ezt a viselkedési formájukat még nem láttam. Esetleg lenne valakinek valami ötlete, hogy miért teszik ezt? nem kis csigákról van szó, hanem kb 2 cm méretűekről.
Előre is köszönöm az észrevételeket!
 
Nálam is beássák magukat, ott is maradnak egésznap, mikor lekapcsolódik a világítás akkor indulnak meg, és másznak egész éjjel. Figyeld meg hogy sötétben mozgolódnak-e.
Az lehet hogy úgy tűnik mintha mindig ugyanott lennének, nálam mindkettőnek van egy megszokott helye és mindennap ugyanoda mennek vissza mikor az automata felkapcsolja a világítást.
 
Köszönöm ez megnyugtató dolog. Bár valahol azt olvastam, hogy nem zavarja őket a fény, de lehet, hogy alapból éjjeli állatok. Majd figyelem őket.
 
Szella: Nem hiszem, a növényekben annyit változtattam az elmúlt egy évben hogy kiszedtem a karácsonymohát mert már túl nőtt az akváriumon és nem volt nagyon időm nyírni Semmi új nem került bele

meleagris: én a körmömmel kapargattam le róla. A zebracsigát csak észre kéne vennem ha belekeveredett valahogyan, nem? Nekem ks gyűlik a fadekoron...
Észre kellene...
De nekem is ők voltak az első csigák a sisakokkal együtt, és tele voltam ilyen petékkel...
 
fly7816: szerintem ne aggódj, rendben lesznek:)

meleagris: nem látok benne.. viszont vannak benne kis csigák, egészen aprók, nem tudom hogy milyen fajták de biztos hogy nem zenracsigák. Kb. 3-4 mm-ek.:( Lehetnek ők a bűnösök?
 
fly7816: szerintem ne aggódj, rendben lesznek:)

meleagris: nem látok benne.. viszont vannak benne kis csigák, egészen aprók, nem tudom hogy milyen fajták de biztos hogy nem zenracsigák. Kb. 3-4 mm-ek.:( Lehetnek ők a bűnösök?
Szerintem nem.
Nem hiszem, hogy olyan pici-talán hólyagcsigák-ekkora petéket raknának.
 
Utoljára módosított:
A hólyagcsiga lehet akkor, szerintem abból van sok!:( Eddig nem igazán zavartak, meg nem gondoltam volna hogy ekkora petéi vannak.
Van valami megoldás a kiirtásukra?:(
 
A hólyagcsiga lehet akkor, szerintem abból van sok!:( Eddig nem igazán zavartak, meg nem gondoltam volna hogy ekkora petéi vannak.
Van valami megoldás a kiirtásukra?:(
Lehet rosszul fogalmaztam az imént.Nem hiszem, hogy pici hólyagcsigák, amik 3-4 mm-esek, ekkora petéket raknak.
 
A hólyagcsiga lehet akkor, szerintem abból van sok!:( Eddig nem igazán zavartak, meg nem gondoltam volna hogy ekkora petéi vannak.
Van valami megoldás a kiirtásukra?:(
Egyébként a csigák kiírtására Helena csigaevő csigát szoktak ajánlani, emellett törpe gömbhalat ( utóbbiak profik ebben), illetve a manuális eltávolítást.
 
Értem akkor a hólyagcsigára sem passzol.. Pedig más csiga biztos nincs.:(
Ezekkel a csigaevőkkel az a bajom, hogy a sisakcsigának is vége akkor, ugye?
 
Nekem az a gyanúm, hogy ezek a sisakcsiga petéi. Nálam legalábbis csak ott jelennek meg, ahová sisakcsiga kerül :D
 
Back
Oldal tetejére