• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Siporax

Az imént olvastam itt: (https://akvakertesz.hu/threads/szűrőanyagok-mikroszkóp-alatt-12.1746/page-5) hogy nem nagyon kell tartani a siporax öregedésétől, a 4-5 évet használt gyűrű nem sokban különbözik az újtól. Bár én még most kezdtem a szakmát de szerintem ráérsz még a cserével.Viszont volna egy kérdésem. A profilod alapján pécsi vagy, nem tudod véletlen hol tudok a környéken kimért siporaxot venni? A dobozost eléggé drágállom.
Az egy dolog, hogy kibír 4-5 évet, de azért rendesen koszolódik. Nem lehet minden koszt kimosni a porózus anyagokból, így néha napján cserélni kell. Én a mechanikai szűrő anyagokból csak az első pár hónapban használok minimális mennyiséget, utána odaadom valakinek, mert feltöltöm az egész szűrőt Seachem Matrix-szal. Azt vettem észre, hogy inkább a kezdetekben kell a mechanikai, később olyan minimális amit meg kell fogni, hogy nem szoktam használni. Persze ez csak az én véleményem :)
Egyébként tényleg Ficánka, mikor ott laktam én is vettem ott. Bár érdemes megvizsgálni a minőséget, mert volt hogy elég málós cuccot hoztak.
 
Kösz az infót mindkettőtöknek, odatelefonáltam azt mondák, hogy 4320 ért van kimérten 330g, a dobozos meg 5000 valamennyi 290g, elvileg ez 1l. Kicsit nagyobb árkülönbségre számítottam a webshopok alapján de így sem rossz, beújítok egy adaggal.
 
Hát nyilván, hogy a siporax nem lesz olyan jó mint a seachem matrix de ez nem azt jelenti, hogy nem képes ellátni a feladatot megfelelő mennyiségben...
Ebben a topicban inkább régebben voltak ilyen viták, most elolvastam és én ezt gondolom.
Nekem például majd most egy 620 literes aksihoz kell 30 litert etessek siporaxból.
Na most mondjátok csak, hogy vegyek Matrixot :D ott ülnék az utcán egy böszme akváriummal jó szűrőanyaggal mert a gatyám is ráfizethetném.
Még szép, hogy siporax lesz.
Használtan veszem így is lesz vagy 40e forint.
Tényleg az nem jó amúgy, hogy az akvakertészt is reklámfelületként kezeli a GA. És csak az ADA meg az Eheim a jó, mással nem lehet akvakertészkedni. Én személy szerint imádom az ADÁ-t meg az Eheimet. A szűrőm Eheim a talajom meg Amazonia. De ennél több ilyen áhított cuccot nem is tudnék venni, mert irreálisan drága és mert 620 literes növényesem lesz.
De azt megígértem magamnak, ha ezzel a projectel kész vagyok akkor megcsinálom az 54 literesem high tech ADA, Eheimre.
Siporax pedig nem rossz, nagyon jó.
 
Tényleg az nem jó amúgy, hogy az akvakertészt is reklámfelületként kezeli a GA. És csak az ADA meg az Eheim a jó, mással nem lehet akvakertészkedni.

Ha így gondolod akkor még nem olvastál eleget a fórumon :)
Valamennyi reklám mindig is lesz, hiszen lassan 6 éve szponzoráljuk ezt a történetet.
De elég sokféle vélemény van szerencsére, amiből tudsz mazsolázni.

Ha megengedsz egy véleményt, nem az a baj, hogy egy-két drágább termék fent van, és beszélünk róla, hanem az, hogy picit nagyobb dolgot szeretnél mint amire keret van :)
Ha a szűrőanyagok árát sokallod, akkor érdemes lenne újra végigszámolni a teljes költségvetést, mert ez a tétel egy elhanyagolható mennyiség lesz a teljes költségvetésből.
És ahogy a többiek már megjegyezték, ha nagy energiaigényű lesz az akvárium akkor a havi költsége ennek az aksinak 20-25 ezer forint körül alakulnak majd. Tehát 2 hónap alatt elköltöd a bio szűrőanyag árát a cserevizekre, áramra, tápokra, CO2-re.
 
Na most mondjátok csak, hogy vegyek Matrixot :D ott ülnék az utcán egy böszme akváriummal jó szűrőanyaggal mert a gatyám is ráfizethetném.

Nem szeretnélek megsérteni, úgy hogy csak ennyit írok:

"Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér."
Magyarázatra gondolom nem szorul...

Tényleg az nem jó amúgy, hogy az akvakertészt is reklámfelületként kezeli a GA.
Én meg kifejezetten örülök, mert az egy dolog, hogy a srácok pénzt keresnek vele, miért ne... De legalább tesztelnek, megírják az eredményeket, "láthatjuk" - szerencsésebbek élőben is - működni ezeket a technikákat. És végre találkozhatunk olyan újdonságokkal amikkel egyébként tuti nem.
Inkább örülj neki! A legtöbb "halasnak" (Vik: itt természetesen nem veszlek egy kalap alá velük titeket :D) csak a profit a lényeg, az, hogy mit ad el neked már nem számít...
Ennyi...
 
Hát nyilván, hogy a siporax nem lesz olyan jó mint a seachem matrix de ez nem azt jelenti, hogy nem képes ellátni a feladatot megfelelő mennyiségben...
Ebben a topicban inkább régebben voltak ilyen viták, most elolvastam és én ezt gondolom.
Nekem például majd most egy 620 literes aksihoz kell 30 litert etessek siporaxból.
Na most mondjátok csak, hogy vegyek Matrixot :D ott ülnék az utcán egy böszme akváriummal jó szűrőanyaggal mert a gatyám is ráfizethetném.
Még szép, hogy siporax lesz.
Használtan veszem így is lesz vagy 40e forint.
Tényleg az nem jó amúgy, hogy az akvakertészt is reklámfelületként kezeli a GA. És csak az ADA meg az Eheim a jó, mással nem lehet akvakertészkedni. Én személy szerint imádom az ADÁ-t meg az Eheimet. A szűrőm Eheim a talajom meg Amazonia. De ennél több ilyen áhított cuccot nem is tudnék venni, mert irreálisan drága és mert 620 literes növényesem lesz.
De azt megígértem magamnak, ha ezzel a projectel kész vagyok akkor megcsinálom az 54 literesem high tech ADA, Eheimre.
Siporax pedig nem rossz, nagyon jó.
Csak egy-két megjegyzés, ha megengeded, nem okoskodni akarok, de én csak ilyen "kicsinyes" vagyok.
Elöljáróban annyit, hogy én mindig drukkolok azoknak, akik egy kimondottan nagy projektbe vágnak bele, ezt a Tiédről is el tudom mondani. Általában ezekben az esetekben két fő vonal van, az egyik az az akvakertész, aki az évek alatt összeszedett egy csomó tapasztalatot, megtapasztalt egy csomó dolgot, rengeteget olvasott, képezte magát, megfelelő tudásra tett szert, megtervezett és kikalkulált mindent, s a végén eljutott oda, hogy robbantani szeretne, mert ez az, ne tagadjuk. A másik vonal az a hatalmas elánnal belevágó, örök optimista (félreértés ne essék - ez is kell hozzá) szinte kezdő, aki egy ilyen volumenű terv megvalósítása közben fog rájönni arra, hogy ez sem jó, ez sem elég, ez így nem fog működni, ez is elpusztult, azzal is gondok vannak, ez milyen sokba kerül...stb.
Te melyikhez szeretnél tartozni?
Az akvakertészkedés egy nagyon szép, de ugyanakkor nehéz ága az akvarizálásnak. Nem lehet mindent leírni, nincsenek "kőbevésett" szabályok, ezért mondják, hogy minden akvárium más, másképp is kell kezelni mindegyiket. A változásokra, ami az aksin belül történik jó vagy rossz irányban legtöbbször tapasztalatból tudunk azonnal reagálni, mert ismerjük a folyamatokat, az összefüggéseket, melyek elvezetnek jó vagy rossz irányba. Ezeket évek alatt szedtük össze, nem tanultuk könyvből. A fórumon is legtöbb esetben nem tudunk konkrét tanácsot adni, általában csak a saját tapasztalatainkat tudjuk átadni.
100 szónak is 1 a vége, én a helyedben átgondolnám ezt az én szememben csak fordított projektet és a növényezést egy jóval kisebb léptékben kezdeném el.
Fiatal vagy, tele vagy ambícióval, tettvággyal, én megértem, de nem árt, ha valaki néha behúzza a féket és a megfelelő irányba próbál terelni. (most az apa szólt belőlem)
Én most az elvekről beszéltem, nem akarok belemenni a részletekbe igazán, de azt azért megjegyezném, hogy ha már az elején a jó minőségű szűrőanyagokon kell spórolni, az nem sok jót ígér.
Amivel kezdtem. Tudom, hogy nagyon sokan drukkolnak (én is) azért, hogy működjön a dolog, mert többségében itt jónéhányan vagyunk, akik nem mernénk belevágni, valamint jónéhányunknak a "pénzmag" sem áll a rendelkezésére ehhez. Talán én annyiban lógok ki a sorból, hogy megpróbállak rábírni, még egyszer ülj le, gondold át az egészet. Az én olvasatomban ez az egész inkább vakmerőség mint bátorság.
Amikor én itt a fórumon (vagy más fórumon) valakinek tanácsot adok, mindig azt szeretném megértetni a kérdezővel, hogy bármennyire is fáj a válaszom, csak segíteni akarok és megkímélni Őt egy csomó csalódástól, tragédiától, ami a végén sokszor ahhoz vezet, hogy abbahagyja az egészet.
A Te esetedben is így van, ha fáj is amit írtam.
 
Csak egy-két megjegyzés...

... Amikor én itt a fórumon (vagy más fórumon) valakinek tanácsot adok, mindig azt szeretném megértetni a kérdezővel, hogy bármennyire is fáj a válaszom, csak segíteni akarok és megkímélni Őt egy csomó csalódástól, tragédiától, ami a végén sokszor ahhoz vezet, hogy abbahagyja az egészet.
A Te esetedben is így van, ha fáj is amit írtam.
Very big like, én nagyon megfontolnám az itt megfogalmazottakat.
(Én nem akartam leírni mert még azt hiszi ellene vagyok, pedig csak a segítő szándék vezérel)
 
Én értem, de elsősorban anyukám a dolog akadályozója aki szerint az egész egy nagy rakás GERONIMO és csak a villanyszámlát növeli. Szerencsére nem tudja mennyi.
Nem most fogok belekezdeni a dologba, még van karácsony, születésnap, hogy gyűjtsek hozzá cuccokat. Azt is tudom, hogy jó esély van a fél milliós pénzösszeg közelébe mászni.
Most már megvan a szűrő. 46 liter térfogatom lesz a szűrőben és még a háttér mögé öntök lávakövet.
De azt meg kell értsétek(nem magyarázkodni akarok), hogy nekem már a siporax is elég drága, és akkor áhitattal indítom majd az akváriumot fél év múlva.
Szerintetek miért nem jó a siporax? Lesz 26 liter sipom, 8 liter kerámiagyűrűm és 10-12 liter tm20-tm30 as szivacsom.
Szerintem ez nagyon jó szűrés. Halam nagyon kevés is lesz, visszavettem a számukból, 2fajból szeretnék 40-40 nanohalat. Mellettük 10 törpe szívóharcsával.
És mondom ez nem az első akváriumom hanem a negyedik( igaz 60asnál nem volt nagyobb) de már kicsit értem a dolgokat. Bár tudom, hogy ez az oldal tele van profikkal és én még csak kezdő vagyok.
A technikám többek szerint jó lesz, egyedül a tapasztalat hiányzik. De majd ez az akvárium úgy alakulgat ahogy a tapasztalatom.
Szerintem semmi rossz nem sülhet ki a dologból, maximum nem lesz álomszép nature aquarium de én törekszem a legjobbra.
Bátorságra vagy vakmerőségre nem is gondoltam, egyszerűen csak vágyom erre és meg szeretném csinálni.
De ez itt a siporax téma, azt írjátok szerintetek miért nem lenne képes ellátni nekem a feladatát.
Bocsi, átolvasva tényleg mentegetőzésnek meg vakmerőségnek hangzik, de én csak le szerettem volna írni amit mondani és kérdezni szeretnék.
 
Ja és én nem az vagyok aki abbahagyja ezt az egészet. Nagyon érdekelnek a növények( egyébként a felszínen is), szobám is tele van velük, ezért szretnék level up- olni víz alattira. Tudom, hogy ez teljesen más tészta, és jól fel is adja nekem a leckét.
Én úgy érzem a szűrésem jó lesz és ezt megoldottam. Nem értem. A szűréssel, vagy a nehéz próbálkozásaal kapcsolatban írtatok nekem?
 
Öhm édesanyád nem is tudja hogy mekkorák lesznek a várható költségek???? :O
Csak hogy ne legyen off: a siporax tényleg jó, persze van nála jobb is ezt el kell ismerni, de az árához képest végzi a dolgát rendesen :)
 
Én értem, de elsősorban anyukám a dolog akadályozója aki szerint az egész egy nagy rakás GERONIMO és csak a villanyszámlát növeli. Szerencsére nem tudja mennyi.
Nem most fogok belekezdeni a dologba, még van karácsony, születésnap, hogy gyűjtsek hozzá cuccokat. Azt is tudom, hogy jó esély van a fél milliós pénzösszeg közelébe mászni.
Most már megvan a szűrő. 46 liter térfogatom lesz a szűrőben és még a háttér mögé öntök lávakövet.
De azt meg kell értsétek(nem magyarázkodni akarok), hogy nekem már a siporax is elég drága, és akkor áhitattal indítom majd az akváriumot fél év múlva.
Szerintetek miért nem jó a siporax? Lesz 26 liter sipom, 8 liter kerámiagyűrűm és 10-12 liter tm20-tm30 as szivacsom.
Szerintem ez nagyon jó szűrés. Halam nagyon kevés is lesz, visszavettem a számukból, 2fajból szeretnék 40-40 nanohalat. Mellettük 10 törpe szívóharcsával.
És mondom ez nem az első akváriumom hanem a negyedik( igaz 60asnál nem volt nagyobb) de már kicsit értem a dolgokat. Bár tudom, hogy ez az oldal tele van profikkal és én még csak kezdő vagyok.
A technikám többek szerint jó lesz, egyedül a tapasztalat hiányzik. De majd ez az akvárium úgy alakulgat ahogy a tapasztalatom.
Szerintem semmi rossz nem sülhet ki a dologból, maximum nem lesz álomszép nature aquarium de én törekszem a legjobbra.
Bátorságra vagy vakmerőségre nem is gondoltam, egyszerűen csak vágyom erre és meg szeretném csinálni.
De ez itt a siporax téma, azt írjátok szerintetek miért nem lenne képes ellátni nekem a feladatát.
Bocsi, átolvasva tényleg mentegetőzésnek meg vakmerőségnek hangzik, de én csak le szerettem volna írni amit mondani és kérdezni szeretnék.
A Siporaxról szerintem nem mondta senki, hogy nem lesz jó. Azt viszont említették többen is, hogy kimérve rizikós megvenni, mert sok helyen árulnak valami gagyit helyette olcsóbban.
 
És mi ez a Matrix trop? Valki írt nekem, hogy látta a szűrőanyag dilemmámat. Elég meggyőzőnek tűnik. Megnéztem a Szűrőanyagok Mikroszkóp alatti témát. Hát valami eszméletlen az a topic. És ott a Matrix trop hasonló porózusságú volt mint a Seachem Matrix.
Viszont én furcsálom az árát. 1700Ft/ liter.
Majd én is megnézem laborban mikroszkóp alatt. Szerencsére elég jóban vagyok ehhez a laboránssal.
 
Öhm édesanyád nem is tudja hogy mekkorák lesznek a várható költségek???? :O
Csak hogy ne legyen off: a siporax tényleg jó, persze van nála jobb is ezt el kell ismerni, de az árához képest végzi a dolgát rendesen :)

Ja igen. Anyukám nem tudja csak apukám. Apukám partner az ilyen dolgokban. Vicc az, hogy tegnap meghoztuk a szűrőt, és apukám mondta, hogy gyorsan vigyem fel a hordókat nehogy meglássa mekkora gépház :D
Mostmár túl sokat offolok amúgy.
Szóval.
Siporaxot még például akváriumpluson is rizikós venni?
Minden helyről veszek majd siporaxot, matrix tropot meg hasonló olcsóbb anyagokat és megnézem majd mikroszkóppal.
Szerintem a Matrix trop ot azért adják ilyen olcsón mert nem ismert. Bár az ára elég nagy irányt mutat, de engem a Szűrőanyagok Mikroszkóp Alatt topic meggyőzött, hogy inkább azt kéne venni.
 
Sziasztok!

Olvastam itt, hogy veszélyes a kimért Siporax, mert gagyi lehet. 2000 Ft körüli áron vettem egy szhelyi boltban kimértet nemrég, és nem tudom, milyen lesz, bár külsőre olyan, mint a "nem kimért". Őszintén szólva nem hiszem, hogy egy bolt, ami évek óta üzemel, ilyen fusizással próbálkozna... Sokkal valószínűbb, hogy a gyártótól, vagy forgalmazótól nagyon nagy tételben megveszik, "meg nem romlik és enni sem kér" alapon, aztán kiárulják így. Megéri, mert tuti elviszik, és a betérő vevő talán mást is vesz, odaszokik, stb. Sokkal inkább reklámfogásnak tűnik, mint fusinak. Vagy naív vagyok?
Egyébként nálam is úgy van, hogy az első durva szivacs után siporax jön egészen a perlonig, remélem nem bánom meg. :whistle:
 
Én is vettem valoszinü ugyanabban az üzletben a JBL e prof 700 as külsöszürömbe cseréltem le a szivacsot a középsö kosárban . de a másik szüröben már megy ugyanez a sziporax . nitrát 0.25 , nitrit 0.00 .
 
Én német nagykerből szerzett első tulajtól veszem aki nem használta csak megvette mert egy 1500as építésében volt csak aztán kisebbet épített.
1700Ft/l és mikroszkópos és hajszálcsöveséges vizsgán átment mint a nem kimért díszcsomagolásos.
Valóban veszélyes lehet de ha van lehetőséged megvizsgálni akkor no problem.
 
Azért mert kimért miért lenne gagyi?
A siporax mint név le van védetve, szóval ha valaki ezzel a névvel ad el bármit is és kiderül akkor a NAV azonnal rászáll.
Főleg mivel eléggé bekeményítettek ahogy olvasni lehet.
Akkor kell vigyázni ha nem siporax van kiírva hanem más név, de ilyet nem hiszem hogy találsz elvégre ezt még a kínaiak nem hamisítják mint az ADIDAS-t amit ADDIDAS meg ADIBAS néven árulnak.
 
Back
Oldal tetejére