• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Siporax

apajatszik1

Tapasztalt kertész
Ezt már más oldalon régen kitárgyalták a kimért siporax is ugyan olyan jó csak normál helyről vedd.Az a bizonyos A betűs webshop jó nagyon sokan vettek onnan már senki nem panaszkodott és nem azért olcsó mert rossz hanem mert a sera adja 50literest is ha felmész oldalára kb 100ezerért ezzel ők játszanak egy kicsit hogy haszon legyen rajta.Már régen van egyébként 50literes csak itt úgy látom inkább a még ettől is drágább szűrőanyagokat használják vagy a jblét pedig a siporax is elég jó és a legolcsóbb ha kimérve veszed.

Renton

Kertész tanonc
Sziasztok!
Egy 96-ost járatok már 2 éve egy atman 3336-ossal. Halasnak indulk csakhát... :) Jöttek a növények.
A szürőben allul kerámiagyűrű, szivacs, fölötte làvakő, legfelül baktobigyó. A 2 felső tálcát cseréltem le 2l kimért siporaxra megbízható helyről. Az aksiban leválasztott szűrőrészt üllepítőnek használtam és egy eheim 600-as minipumpa forgat egy difivel. Szépen gyűlt itt a mulm, de most beraktam ide az eredeti szűrőanyagokat +1l sipót.
Vettem egy nagy levegőt és bátorságot és kihagytam 2 vízcserét. Eddig 1 hét után már lálszott a vizen, hogy öregszik. Most 3 hét után tisztább a víz, mint amikor beraktam a szűrőanyagokat! Nagyon durván letisztult!
Lehet, hogy nem a legjobb szűrőanyag, de nekem meghozta a kedvem, hogy felvegyem a harcot az algàk ellen ès ne restart legyen belőle.
Aztán holnap gyors vízcsere!!!!!

Zsozsii

Nézelődő
Nyugodtan ;) Ez meg maradjon meg ténylegesen a Siporax témának.
1 liter siporax kb hány gramm?
Siporax vásárlás előtt állok és úgytudom,hogy a tetra ex 600plus kosarai egyenként 1 liter ürtartalmúak. És a boltban "kimérős" siporax van azért kérdem

dexkill

VIP kertész
1 liter siporax kb hány gramm?
Siporax vásárlás előtt állok és úgytudom,hogy a tetra ex 600plus kosarai egyenként 1 liter ürtartalmúak. És a boltban "kimérős" siporax van azért kérdem
270 g rémlik, de amúgy a "kimérős" literben értendő, nem tömegben. Legalább is "jobb" helyeken.. :)

belababa

Kertész szaki
Sziasztok
Kérdésem a következő.
Van e létjogosultsága a kis 100, 150, szűrőkben használni őket.
Gondolok itt a kis eheim classic szériákra 2211, vagy Oase 60, stb
Gondolok itt arra, hogy az amúgy is kis szűrő térfogatot csökkentsük e siporaxszal, holott ki tölthetnénk Subtrat Proval, vagy Matrixszal is.

Verhó

Főkertész
Sziasztok
Kérdésem a következő.
Van e létjogosultsága a kis 100, 150, szűrőkben használni őket.
Gondolok itt a kis eheim classic szériákra 2211, vagy Oase 60, stb
Gondolok itt arra, hogy az amúgy is kis szűrő térfogatot csökkentsük e siporaxszal, holott ki tölthetnénk Subtrat Proval, vagy Matrixszal is.
Kis szűrőbe inkább biorio vagy mátrix trop szűrőanyagot tennék. Pl. az eheim 2422-es szűrőmben az utóbbi van.

simsonbetyar

Nézelődő
Sziasztok!

Vásárolni fogok egy Hydor Professionel 600 külső szűrőt aminek gyárilag HYDOR SINTERED QUARTZ BIO-RINGS a töltete. Ezt érdemes kicserélni siporaxra vagy hagyhatom benne, mert van ez is olyan jó szűrőanyag?

Oldal tetejére