• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Silent Meadow- 7 literes Iwagumi

Luna

Főkertész
A mai állapot:

silentmeadow2.jpg

Sajnos kicsit rossz minőségű a kép, de nem tudtam fényképezőt szerezni egyenlőre...
A fő Seiryu mellé még 2 kisebb kő fog bekerülni, és ha igaz az egészet egy helyes kis HC mező fogja körülöleni.
 
Ma megint próbálkoztam a Seiryu széttörésével, egyenlőre kevés sikerrel. Párom azt mondja, hogy vésővel sikerülnie kell elvileg, úgyhogy jövőhéten megpróbálok szerezni egyet. Ha ez sem sikerül akkor kidobom az ablakon a betonra, hátha az bejön... ;)
Ígérem a következő kép már jobb minőségű lesz, de nem bírtam magammal, meg kellett mutatnom, hogy van. :D
 
Hy Luna... Ha működik a nano akvád teszel róla képet ??? Kiváncsi vagyok miként alakulnak a kis csodák... ;) ;) ;)
 
Az akvárium még nem működik. Jövő hónapban valószínű elindul, de képek egyenlőre szerintem csak a cseten fognak megosztásra kerülni.
Más: Ha valakinek lenne ötlete az állatkák tekintetében, és nem, nem vízibolhára gondolok, akkor örülnék ha jönnének az ötletek. Sokat gondolkozom ezen, de még nem igazán jutottam semmire. Ráadásul az apróbb termetű halak beszerzése közel sem egyszerű sajnos.
 
Én tuti A Galaxy rasbora (Celestial Pearl Danio) néhány példányát, illetve valami különleges garnélát raknék bele. Bár ha sikerül beszerezned még ennél is kisebb testű halakat, ami nálunk nem ismert, az még frankóbb lenne :) Csak én úgy vagyok vele, hogy amit nem látok a webshop link moderálva-ben, sem nigro blogján, sem a Te blogodon, sem pedig a Viktorén, az számomra nem létezik :D
 
Galaxyra gondolok én is, vagy pedig valamelyik Borarasra, de azzal az a bajom, hogy túl piros.
Garnélákkal kapcsolatban egyáltalán nincs ötletem...
Köszönöm az ötleteket. :)
 
Túl piros? Azt nem írtad hogy van ilyen kategória is! :) Nekem pedig az is nagyon tetszik. De arra mindenesetre ügyelj, hogy ez az akvárium csupán 7 liter, ezért nagyon kevés halat rakhatsz csak bele. (tényleg, szám szerint hány hal és hány garnéla van tervbe véve?) Tehát én pl. minél feltűnőbb, élénkebb színű halakat választanék. Garnélából meg akkora választék van már manapság, hogy szinte csak az ízlésed szab határt :)
 
Persze hogy van. :) Nagyjából ez az egyetlen kitétel. Egyébként hidd el, tisztában vagyok az akvárium korlátaival. :)
Mivel még nem találtam meg a megfelelő halacskákat, számokkal végképp nem tudok szolgálni. Ez majd az alapján fog kiderülni, hogy mekkora jószágokról van szó.
Garnéláktól kicsit félek, mivel sajnos még nem volt szerencsém tartani őket. A CRS, és a BD nagyon tetszik, de félek hogy elrontanék velük valamit. Ezeknek a garnéláknak a vad változata is nagyon tetszik, de szinte beszerezhetetlenek, főleg Magyarországon.
 
Luna egy kis csapat amanda lazac? Galaxiknak kell a tér mert amugy kiugrálnak.. ennél a kis akvánál nem szerencsés.. A garnikban meg rettentő nagy a válszték, ha könnyebbet akarsz ajánlom a bee, tigris garnélát vagy a Yellot... de ebben csak tényleg a te íztésed szab határt... azért jó lenne már megnézni készen ;) :D
 
Garnélákra van ötlet ...legyen olcsó. Mert még nem garniztál, és mert ha 6 crs kiesik, a rossz tartás vagy bármi miatt az bizony nem két forint..Kérlek ezt ne töröld :roll: a véleményem nem lehet mindig pozitív.. Tudom Admin vagy meg alapító, de akkor se lehet pozitív a véleményem mindig.. ;) ;) ;)
(Akkor ez Szentgyonak)....
 
Én ebbe az akváriumba szívem szerint maximum 1-2 csigát tennék bele. 7 literes, talaj kövek, miegymás, jó esetben van benne 5 liter víz, de elképzelhető, hogy annyi sem. Nem hiszem hogy bármilyen hal vagy garnéla jól érezné magát.

U.i.: Laci: Az előző hsz-t én töröltem, mert semmi értelme az ilyen jellegű hozzászólásoknak, a későbbiekben ugyanígy fogom törölni az összes hasonlót.
 
Közben átrendeztem az akváriumot, később kap egy új topicot, ha lesz végre működő fényképezőm. Nagyon jól állunk jelenleg, még a bútor és a CO2 témára kell ráerősítenem. Egyelőre működik, algák legyőzve. Többiről később. :)
 
Köszi N-dee, igyekszem azért... Napokban lesz egy vízcserém, utána megpróbálok lőni egy-egy épkézláb képet...
 
Nem, még régebben véletlen töröltem azt a képet photobucket-ről, a gépemen nem is volt meg mert egy telós kép volt csak. Amúgy már nem is lenne aktuális. :)
 
Back
Oldal tetejére