• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sid 20l es nanoja

Lassan hadrendbe állítsz minden fontos technikát. :) A szűrés az egyik legfontosabb az biztos. Algákkal hogy állsz?
 
Hát alig van egy kicsi Staghorn ahol még nem tudtam kivágni a régi parvula szálat első hetekben volt Barna alga de az Amanok megfalták egy este alatt.
Igazából ami érdekes hogy találtam valami kis fekete pötyöket a Riccia alatt ahol kicsit takarja a fényt de ilyen kis kőszerű és simán lejön nemtudom hogy milehet az.Majd hétvégén lövök pár Macro-t hátha jutunk valamire.Eddig akik idejöttek mind csak hümmögtek hogy milyen szép az aki :)
 
Sikerült ma szert tennem egy különleges csigára amihez hasonlót még nem láttam azt mondták hogy Spartacus Csiga majd valamikor lövök pár képet róla.
 
Sikerült lőnöm egy képet a Csiguszról,az algáért bocsi utánna volt nagytakarítás.
4550999770_16d5381959_b.jpg
És íme egy kép az akiról leszakadt pár pamacs így kicsit világosabb lett az aki.
4550361189_5fdbe7a811_b.jpg
Egyik ágon próbálok Xmas mohát szaporítani a tervek szerint arra fogom majd kicserélni a Riccia-t. :)
 
Grat a csiguszhoz! :thumbup:
Ha már egy ideje meg van, írhatnál róla bővebben. Ilyet én sem láttam még.
Az aki pedig szépen alakul. Ahogy nézem a szűrés is meg lett erősítve ;)
 
Hmm Mr Spartacus elég fürge csiga és szépen eszegeti az algát sokszor van hogy nem találom ilyenkor általában beássa magát.
1. nap nagyon megrémültem hogy úristen kimászott de nem így történt helyette csak szépen szundizott a talajba :lol:
Igazából nagyon semmit se tudok konkrétan róla aztse hogy hol őshonos azt se hogy milyen vizet szeret hogy szaporodik stb...
Megvettem mert érdekesnek tartottam :D Ja és a garnélák szokták általában meglovagolni mivel van egy kis zöld alga a házán amit szeretnek megenni róla :)
Bezony megerősítettem a szűrést és mostmár ahogy nézem szépen mozog a víz de még így is nagyon sok flow ot felfog a Riccia meg a Rotala fal.A szűrő töltete pedig alulról szivacs,Sera biopur,Sera biofibres,Sera siporax és a tetején perlonvatta így jó?Van itthon egy adag Matrixom is ha az jobb :D.És amikor beszereztem a szűrést akkor egyidejűleg hoztam 5 gyönyörű CRS garnélát is tiger tooth mintával olyan Grade A körüliek.
 
Jóestét tegnap már kicsit fáradt voltam feltenni de most pótolom hiányosságaimat.
Szóval tegnap sikerült Orpheustól szereznem 2 adag Fissidens fontanus-t és egy adag Flame moss-t úgyhogy Riccia kikerült és elindult a pamacsosítás 2.0 :)
Sajnos a Riccia-t még így se lesz nehéz ki írtani az akváriumból mivel mindenhol ottvan, nembaj először jó ötletnek tűnt :lol:
Egy szép Fissidens pamacs és látható azok a fekete kis pötyök is amik nemtudom hogy micsodás de csak a fán van.
4566558216_5bc95c1c20_b.jpg
És egy kis Flame+Red cherry.
4566558598_407f259650_b.jpg
 
Valószínűleg valamilyen gomba lesz. Milyen fa az és hogyan kezelted mielőtt az akváriumba került?
 
Vadonba vettem pontos besorolását nemtudom kezelés az forró vizes áztatás volt.
 
Akkor lehet nem ártott volna neki egy kis főzés sós vízben. Mondjuk úgy egy órácskára. Én szőlőággal csináltam ezt és nem is volt vele semmi bajom. Próbáld ki a carbot rajta. Elméletileg az ezt is eltünteti. Csak vigyázz a mohákra!
 
Mohára tényleg vigyázni! Én fecskendővel rányomtam a carbot az Xmas-re algaírtás címén, be is szürkült rá pár napra rá a moha...Kár lenne ezért a fissidens-ért, mert nagyon szép. Tervezem beszerezni én is , de Mo.-i webáruházakban nem találtam még.
 
Sid said:
Nem alga mert kemény ezért nemtudom énse hogy mi lehet.


Ilyen nekem is volt a 20 literesben.
Arra figyeltem fel, hogy a garnélák hagyták maguk után hátra.
(Ha nem volt garnéla akkor ilyen sem)
Egyébként 1 hónap alatt nem változik a méretük sem.
Ja, és csak a fán figyeltem meg. (Takarításnál leszedhető)
 
Hali jó sok idő eltelt azóta amióta az utolsó képeket felraktam.
Valahogy olyan hiányérzetem van mintha még kéne bele ide-oda 1-2 növény, ezért is rakom fel hátha ti tudtok benne segíteni.

4676127700_874ee68149_b.jpg
4676127028_7fe7bb81ab_b.jpg
4675503851_52bc38e3c8_b.jpg
 
Igazából nem kevés, ami benne van, hanem az elrendezésük nem az igazi. A fára pl még bőven férne moha. Az Anubiast inkább egy kicsit előrébb hoznám, a fatövébe. A hátsó stemek szinte észre sem vehetőek, ezért érdemes lenne megnyírni a meglévő mohákat előtte, jutna a fa többi részére, ugyanakkor látszódnának a stemek is hátul. Legalábbis én így csinálnám, ezzel egy "rendezettebb" összképet kapnál.

:oops: :oops: :oops:
 
Anubias-t elég nehéz lenne már áttenni még amikor indítottam az akit akkor kötöztem a fához.
A mohákat elég nehéz variálni sajna az elején rosszul választottam és utánna már elég nehéz korrigálni mivel ilyen ágas bogas a fa ezért nehéz az akiban matatni.
De megpróbálom majd a mohákat lenntebb is kötözgetni.Köszi a válasz Luna :)
 
Szia!
Szerintem elegendő növény van az akidba, sőtt!!
Az elrendezés nagyon tetszik, a dekor fád csodállatos és a 2 kő épp elég!
Viszont a helyedben a fánál csak 1 féle növényt (mohát) használnák, így egy kicsit zavaros!!
A növények elrendezésénél ÉN 2 lehetőséget látok, ami szerintem nagyon menne ebben az akiban.
1. Meghagyod a hátsó stemeket és úgy benöveszted hogy ne lehessen látni a hátsó üvegfalat!!
2. Ez egy kicsit természetesebb számomra, hogy a hátsó stemek helyett oda is parvulát teszel és egy fás parkos hatást csinálsz az akiból!!! ;)
 
Van egy kis problémám ugyanis a mai napon meghalt a világításom ami már egyszer szerelve is volt.
Van egy pár ötletem kiváncsi vagyok szerintetek melyik lenne a legjobb világítás az akihoz.
1.Arcadia Arc Pod 11w.
2.Aquatic Nature Solar Duo Boy 13 W.
3.DIY Led világítás mint ami Blasio nál is megtalálható.
4.Ide jöhetnek a ti gondolataitok ;)
 
Back
Oldal tetejére