• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sid 20l es nanoja

A tudás az a kezemben van de a cirka 60 Huf amiből kijönne a Co2 meg a külső szűrés az még nem :D
 
outro said:
Legfőbb ok a gyenge szűrésed meg a co2-d. A fény talán nem is olyan erős a maga 11 W-val, bár én ha indítom az akit akkor szerintem ezt is le fogom az elején valamivel korlátozni. Esetleg te is tedd ezt, bár ez is csak tűzoltás, az igazi problémákat nem fogja megoldani. Az is fontos hogy éri e közvetlen napfény az akit. Egy ilyen kicsi nanonal nagyon sokat jelent az is ha mondjuk nincs eltakarva és egész délelőtt éri valamennyi napfény, a lámpa meg mondjuk csak délbe kapcsolnak be. Én szerintem le fogom takarni az akit hogy minél kevesebb természetes fény érje.
Kéne egy külső szűrő, én valószínűleg a régi Eden 501-esemet fogom használni. Bár nem túl jókat lehet olvasni róla a fórumon azért megpróbálom. Ha még egy ilyen 18 literes akit sem tud megszűrni akkor tényleg kukába való. A co2 meg tényleg nehéz dió. Sajna csak a nagynyomású jelenti a teljes megoldást...
Kitartás a háború még csak most kezdődött.... :roll:
Fúú ez a kis Eden jópofának tűnik lehet beszerzek egyet és megtöltöm Siporax al aztán az már lehet jólesz köszi az info-t ;)
 
Nem akarok illúzió romboló lenni, nálam nem vált be. Ennyi pénzért már lehet venni egy Eheim Classic-ot, ami azért határozottan többet ér. Én is 20 literes akváriumban használtam, ami ráadásul még csak nem is növényes, és nem forgatta át rendesen. Én nem ajánlanám növényeshez... Bár lehet csak én vagyok balfék... :oops:
 
Nem vagy Balfék megnéztem 300l/h nem valami sok a mostani kis belső 400 at tud akkor majd egy Eheim Classic lesz majd összelocsolom az árárt :D
Tényleg amit kérdeznék hogy a Tetratec Ex 400 vagy az Eheim Classic 2211 a jobb?
 
Lunának lehet igaza lesz. Ha veszel szűrőt akkor inkább egy ehem clasot.. Én is csak azért fogom használni az edent mert már eleve megvan.
 
Most érkezett meg az Anti alga kommando Vadonos srácok szerint már mehetnek bele szóval jött 2 Amano garnéla meg egy Oto.
Az algát elég szépen elkezdték azonnal pusztítani jókis bozótharcosok :)
És majd még jönnek Tiger ek holnap.
 
CRS-ek nagyon érzékeny garnélák. Nem tudom hogy jó választás volt-e. Szerintem igazán csak a kifejezetten nekik berendezett akváriumban éreznék magukat jól. (Lágyvíz, 0 növénytáp és legfőképp 0 Easy Carbo)
 
Carbo nincs táp az van valamennyi Macro+Micro és eléggé lassan szoktatom be őket szerintem holnap lesznek majd csak be engedve de lehet még tovább lesznek benn.Zacsiba raktam nekik egy kis uzsit is(Shirakura) eléggé rácuppantak :)
 
outro said:
CRS-ek nagyon érzékeny garnélák. Nem tudom hogy jó választás volt-e. Szerintem igazán csak a kifejezetten nekik berendezett akváriumban éreznék magukat jól. (Lágyvíz, 0 növénytáp és legfőképp 0 Easy Carbo)
Á, sokan tartják EI tápozás mellett, kemény vízben is sikerrel...
 
Lőttem ma pár képet a garnikról eddig egész jól érzik magukat folyamatosan matatnak valahol :)
Nagyon megszerettem ezeket a kis garnikat már nemcsodálom hogy szentgyonak annyiféle van már most akarnék még vagy 10 fajtát :D
A Tigris mami
4460049762_0047c82c3b_m.jpg
Egy Amano
4459270157_fab2e3b7a0_m.jpg
Egy CRS
4460049984_dc314c2edf_m.jpg
És a végére csináltam egy Gratis Oto képet :)
4459269919_c9811331c7_m.jpg
 
keymaker said:
outro said:
CRS-ek nagyon érzékeny garnélák. Nem tudom hogy jó választás volt-e. Szerintem igazán csak a kifejezetten nekik berendezett akváriumban éreznék magukat jól. (Lágyvíz, 0 növénytáp és legfőképp 0 Easy Carbo)
Á, sokan tartják EI tápozás mellett, kemény vízben is sikerrel...

Ezt azért egy kicsit vitatnám. Igen, lehet kemény vízben is tartani a crs-t, én is próbáltam. Annyi a hátulütője a dolognak, hogy nagyon lassan nőnek, és nem is lesznek olyan szépek, mint a lágy vízben tartottak (gyengébb lesz a színük). Igen, olyanról is hallottam, hogy nagyon óvatos tápozás mellett is életben maradnak, de azért azzal kicsit szkeptikus vagyok, hogy a hirtelen adott nagy mennyiségű táp (elsősorban a réz, vas és egyéb fémek és a magas nitrát szint miatt) hosszabb életpályát járnának be. Persze elképzelhető, hogy a képen látott C grade garnélák kibírják, de minél magasabb az osztályú a CRS annál érzékenyebb.

Ami pedig a Tigris mama c. képet illeti. Szép garnéla, nekem különösen tetszik az a fehér csík benne, de nem tudom miből vontad le azt a következtetést, hogy ez nőstény.
 
szentgyo said:
Ezt azért egy kicsit vitatnám.
Yess, sir... ;) :idea: Most akkor mit csináljak, ha csapvizes nagy akiban szeretném őket tartani? Kompromisszumok nélkül.
 
keymaker said:
szentgyo said:
Ezt azért egy kicsit vitatnám.
Yess, sir... ;) :idea: Most akkor mit csináljak, ha csapvizes nagy akiban szeretném őket tartani? Kompromisszumok nélkül.

Veszkós én pont ezt szeretném megpróbálni. A teszt a mostani csapattal jól sikerült, most jöhet majd egy komolyabb gárda is ugyanilyen módszerrel.
De garancia ebben a témában sajna nincs. Nálad a CO2-ből is vissza kellene venni, hogy stabil állandó szint legyen lehetőleg ne a határon táncolva.
 
keymaker said:
szentgyo said:
Ezt azért egy kicsit vitatnám.
Yess, sir... ;) :idea: Most akkor mit csináljak, ha csapvizes nagy akiban szeretném őket tartani? Kompromisszumok nélkül.

A csapvízzel lesz a kisebb probléma, azaz vsz azzal nem nagyon lesz probléma. Ami a fő gondot fogja az okozni az a hirtelen nagy mennyiségű növénytáp adagolása és a magas nitrát szint, azt lenne érdemes leszorítani 20 ppm értékre, és esetleg valamilyen módszerrel inkább folyamatosan kellene adagolni a növénytápot, nem pedig egy nagy dózis egyszerre.
 
Akkor ha kicsit visszaveszem a tápot a garniknak jobb lesz?Ill mondjuk a táptalajból így is kapnak elég sokat meg az Amazónia is gondolom jó a növényeknek direkt nem kényeseket választottam.De tudom már most hogy mi lesz a problem nincs benn a fűtő levettem a tetőt és így 26 fok a víz szóval már most gondolkozom valami Thermosztatos aki hűtős dolgon.
 
Hadrendbe állítottam egy Eheim 2211 et végre mindenhol mozog a víz :) Galaxy-k imádják a hullámlovaglást és nem kőröznek az akiba :D
A Parvulat már rendesen nyírnom kellett de a visszavágást ajánlom amúgy mindenkinek aki elülteti mivel nem mindegy hogy 5cm rohad az akiba vagy 2 cm.
Rotala ból már annyi van hogy apum akijába ültetjük :)Riccia már szinte elárnyékolja az Anubias-t ennek ellenére az Anubias kb 5-6 levelet hozott már.
Kövi lépés a nagynyomású Co2 aztán jöhet a világítás és teljes lesz a technika :)
 
Back
Oldal tetejére