• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sid 20l es nanoja

Amennyiben Anubias Barteri var. Nana, akkor nem, ha valisneria, akkor igen... :)
Arra kell vigyázni, hogy ne sérüljön a rizómája (gyökértörzse), és könnyedén hozzá tudjon majd kapaszkodni a gyökérzete a fához.
 
Őő Anubias nana a rizmórájára én is nagyon figyeltem amúgy egy damilal hozzálett kötve a fához.
Pont a közepéhez kötöztem remélhetőleg megfogja majd.
 
Jöttek lakók kik olyan kicsik hogy leírni a nevüket hosszabb mint ő maguk db jukra jut éppenséggel pontosan 5 liter nagyon vígan vannak és szép színesek ;)
Nah amúgy a viccet félretéve 4 db Boraras brigittae-lakó jött aranyosan falják a Cyclops ot :D
 
Máris tettél bele halakat? Egy kicsit korai volt még nem? Nem hiszem hogy bejáratódott az aki kellőképp. Az amazonia is elég sok amóniát bocsájt ki magából az elején, reméljük nem lesz bajuk.
 
Elég vidáman usziznak napi 50% az megvan hát remélem ilyenek maradnak a Cyclops-ra mennek ezerrel úgy rácuppannak mint maci a mézesbödönre :lol:
Annyira hiányoltam már egy kicsiny mozgást nembírtam ellenállni először Galaxy-t akartam venni de mire odaértem tegnap a Vadonba egy ember 3 percel előttem vitte el az utolsó 15 öt :x
Jah és egy kis helyzetjelentés a Parvula vedlik szépen át alulról jönnek a friss hajtások a hosszúak meg halnak el a Rotala is vedlik szépen szóval eddig jó a helyzet :thumbup:
Jah és a Riccia is szépen nő ami elhullik az a víz tetején összegyűlik és majd összeszedem ha szépen megnő rákötöm egy lapos kőre és berakom apu aksijába nálla is jól nézne ki nagyon szeretem szép kis növény.
 
Sok sikert az akváriumodhoz. Egy tanács: a halak érdekében naponta adagold, előírás szerint a Nitrivec-t.
A kis hőmérőt hol vetted? Pont ilyet keresek én is.
 
Nitri minden nap megy a vízcsere után bele a kishőmérő meg az Aquadepoba vettem 600Huf körül lehetett asszem.
 
Ma nézem a Parvula-t erre látom már terjeszkedik mindenfelé a leültetett tövektől kb 3 cm re a talajból jönnek ki a kis hajtások amik gyöngyörű zöldek ,
a Rotala elérte már a felszínt és mintha már kicsit sárgás-vöröses ek lennének a fenti részen a friss hajtások.
Update:Szokásos napi vízcsere után észrevettem hogy az anubias frissen izibe hozott 2 új levelet is mióta ittvan még nem nyíltak szét hanem kicsit így be vannak tekeredve.Virágrészét sajna még nem hozta elő pedig örülnék neki.
 
Lőttem még 03.13. án pár képet csak lusta voltam feltölteni de pótolom a hiányosságaimat :)

Íme a kicsi Boraras brigittae-k nagyon kis aranyosak és érdeklődők egyszer már leszívtam egyet a csővel de nem lett semmi baja hálisten :p
4441250730_46f447d237_m.jpg

Egy teljes akis kép már ekkor szépen nőtt a parvula gyökre majd meglátjátok pár nap alatt milesz.
4441251048_ab19e7cd59_m.jpg

És jöhetnek a mai állapotról a képek elég szépen megnőtt minden.

A parvula gyökerei szépen ereszkednek.
4441279138_aca70c6e5a_m.jpg
Terjeszkedik szépen a "gyep" :)
4441278784_7a5477fac4_m.jpg
4440502707_bc8e5286f7_m.jpg
Szeretem ezeket a köveket szépek a színei nagyon.
4441280300_f6aef26a56_m.jpg
Végére jöjjön egy szép kis Riccia csomó ami lassan de biztosan nő :D
4441280650_716ef883e5_m.jpg
 
Jó kezdés. A régi Dennerle nanómat juttatja eszembe meg az óriasi garnizásokat benne. Tök jók ezek a kis "pamacsok" :thumbup:
1-2 hónap és jó sűrű lesz. Fotókat kérünk majd akkor is.
 
Köszike készülnek szépen a képek majd jólesz visszanézni :D
3 hét és lesz nállam is nagy garnizás meg megpróbálok beszerezni még pár Galaxy-t is.
Pamacskákat meg mire felkötözgettem megőszültem :lol:
Ma levágtam egy keveset belőle mert itt ott bebarnult gondolom lehet itt-ott jobban meghúztam a damilt és elhalt vagy nemtom.
Rotala-t holnap megnyírom mert már nagyon a felszínen van.
 
Apaaa kezdődik!
Sajna megjelent a régi jóbarátunk az alga eddig tartott az öröm pedig megy még mindíg a napi 50% os vízcsere :(
Barna és pontokban van a kövön+már az üvegen is.
Jobban megnézve a frontüveget az is olyan mintha szőrös lenne.
Anubias levelein meg a fán mintha meg valami fehér valamik jelentek meg.
Tanács?
 
Nigro said:
Grat. Szépen berendezted. Félek, hogy a technika kevés lesz, hogy elkerüld az algásodást, de ha be is üt, le fogod küzdeni ;)

Szűrés erősítése, CO2 növelése, alga beazonosítás.
 
Másik kérdés hogy megmetszettem a Rotala-t a vágásoknál újra elkezd majd nőni vagyis nem lesz ott a metszés nyoma?
 
Itt az algásodásod oka:

Sid said:
1x11W valami kompakt (...) Aquael Pat-mini (...) belső motoros szűrő (...) CO2: Először élesztős

Nano aki + Erős fény, gyenge szűrés, fluktuáló/gyenge CO2. Minden sebből vérzik. :(
 
Legfőbb ok a gyenge szűrésed meg a co2-d. A fény talán nem is olyan erős a maga 11 W-val, bár én ha indítom az akit akkor szerintem ezt is le fogom az elején valamivel korlátozni. Esetleg te is tedd ezt, bár ez is csak tűzoltás, az igazi problémákat nem fogja megoldani. Az is fontos hogy éri e közvetlen napfény az akit. Egy ilyen kicsi nanonal nagyon sokat jelent az is ha mondjuk nincs eltakarva és egész délelőtt éri valamennyi napfény, a lámpa meg mondjuk csak délbe kapcsolnak be. Én szerintem le fogom takarni az akit hogy minél kevesebb természetes fény érje.
Kéne egy külső szűrő, én valószínűleg a régi Eden 501-esemet fogom használni. Bár nem túl jókat lehet olvasni róla a fórumon azért megpróbálom. Ha még egy ilyen 18 literes akit sem tud megszűrni akkor tényleg kukába való. A co2 meg tényleg nehéz dió. Sajna csak a nagynyomású jelenti a teljes megoldást...
Kitartás a háború még csak most kezdődött.... :roll:
 
Sid said:
Másik kérdés hogy megmetszettem a Rotala-t a vágásoknál újra elkezd majd nőni vagyis nem lesz ott a metszés nyoma?

A metszés nyoma kicsit látszani fog,de észre sem veszed mivel a vágott résznél dupla hajtásokat fog hozni.
Az alga elleni harchoz sok sikert!Tanácsokat már írtak a többiek,a tudás a kezedben van. ;)
 
Back
Oldal tetejére