• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sid 20l es nanoja

Igen az Parvula 1 cserépnyi én is meglepődtem hogy ilyen hosszúszálúak.
Viszont minden növény eszméletlen szép kondiba volt és bőséges adagok voltak riccia kötözést már meg is úntam a végére kicsit :D
De jókis móka volt csak kicsit rakoncátlanok :lol:
Az anubiasnak nehezen találtam meg a helyét aztán beraktam középre ott jólesz :D
 
Gratula,tényleg szépek a növények!Kívánok sok örömöt hozzá!
Kicsit azonban engem is kétkedésre ösztönöz az a parvula.Biztos az?Tökre nem hasonlít..... :shock:
 
Rendben lesz az, csak emeres állapotban van a kicsike. Ne csodálkozz rajta ha hamarosan elsárgulnak a szállak. Az új hajtások már szép kis visszafelé hajló fövenyt fognak képezni. Remélhetőleg. :D
 
Ha visszavágod a parvulát jobban fog hajolni,és nem hozz hosszú hajtásokat!
És kevesebb lesz a emersen sárgult levél ami elhall!
 
kovka76 said:
Ha visszavágod a parvulát jobban fog hajolni,és nem hozz hosszú hajtásokat!
És kevesebb lesz a emersen sárgult levél ami elhall!

Viszont ha visszavágod akkor a visszavágott szállak is elhalnak és ugyan úgy bealgásodhatnak. Szóval nem biztos hogy jobb megoldás. Én még a régi akimba egyszer nagyon megnyírtam a gyepet és az lett az eredménye hogy az ecsetalga teljesen eluralkodott rajta. Kinyírta az egészet gyakorlatilag. Persze ott nem volt meg minden ideális körülmény. Te döntésed, de én saját hibámból tanulva soha nem fogom ezek után visszavágni ezeket a fűféléket, inkább kicsit lassabban fejlődjön...
 
1 percet se gondolkoztam a visszavágásán valahogy így jó ahogy van aztán majd kiderül :)
Amúgy megjött az aki?Volt nagy boldogság? :D
Naplózd majd te is hogy nézhessük a kis nano alakulását :p
 
Hát elég érdekes a helyzet. Nem tudom te honnan rendelted de engem most hívott fel a tag hogy még nem adta fel mert a futárszolgálat akivel dolgoztat folyton összetöri az üvegtermékeket :? és hogy nem e tudnám Pesten átvenni. Hát egyelőre nem tudom hogy oldjam meg, valahogy nincs kedvem csak ezért felutazni... :eh:
Az aki egyébként páromé lesz de azért felteszem a fórumra. ;)

Egyébként hogy cserélsz vizet most indítás után? Ajánlott jó sűrűn. Én ez első néhány napban naponta cseréltem, utána meg még vagy egy hétig 2-3 naponta. Szerintem te is járj el így. A szűrésed és a co2-d nem az igazi, jobb az elején elkerülni egy kiadós alga bloomot, mert utána már nehéz leküzdeni.
 
Vadonban vettem a szettet 14900 volt most egyenlőre naponta cserélem a másik hogy örülök hogy minden egybe meglett majd szűrőt majd valamikor cserélek Co2 meg élesztőről megy de amit levi írt annyak a 3x osával megy Dr.Oetker porélesztővel elég dúrván tolja a bubikat.
 
Sid said:
Vadonban vettem a szettet 14900 volt most egyenlőre naponta cserélem a másik hogy örülök hogy minden egybe meglett majd szűrőt majd valamikor cserélek Co2 meg élesztőről megy de amit levi írt annyak a 3x osával megy Dr.Oetker porélesztővel elég dúrván tolja a bubikat.

Helyes! Reméljük az alga jó messziről elkerül! ;)
 
Grat. Szépen berendezted. Félek, hogy a technika kevés lesz, hogy elkerüld az algásodást, de ha be is üt, le fogod küzdeni ;)
 
Algásodás még nincs de hallom alvás közben hogy valami szürcsögő hang üti fel a fejét még jó hogy nem alszom annyira mélyen erre megnézem miaz és látom hogy megtörtént a tutti az élesztős cukros vizet felküldte a nanoba a rendszer............
Remélem nem rohadnak ki a növények miatta és próbálok majd összekaparni egy nagynyomásúra élesztős asszem így hanyagolva lesz nem akarok mégegy ilyen éjszakát :(
 
Ajaj. Gyors 100%-os vízcsere ajánlott! Nálam ilyen még nem fordult elő. Egyébként tudja valaki hogy milyen tényleges következményei vannak az élesztős víznek az akiban?
 
Gyors 99% os vízcsere megvolt remélem nem lesz bajuk a növényeknek.
Sera Nitrivectől kicsit opálosabb a víz nem a 100% os tiszta épp de majd úgyis leülepszik remélhetőleg.
 
Back
Oldal tetejére