• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

A növények miatt van CO2. :)
BioRio és Amazonia megoldja a pH kérdést magában is.
Köszi!
Irtad, ha visszäbb tekintek a naplodban, hogy 50-60 liternel kevesebbet nem ajänlasz cardinia fajoknak, mivel ekkora meretben lehet csak, stabil parametereket biztositani!
ezt tapasztalatbol irtad? pl 30-40 literben nem lehet A PH-KH-GH STABILIZÄLNI?
 
Lehet stabilizálni, persze, csak kényelmesebb 50-60 lityiben.

Ugyanaz, mint koppra kiszámolt külső szűrővel szűrni, vagy pedig egy kis teljesítménybeli ráhagyással nagyobbat rakni az akva alá.
Bármi van - kimaradt vízcsere, karbantartás, etc. - a túlbiztosított rendszer mindig toleránsabb. :)

RE: persze csak szerintem. :)
 
@dexkill 30-as kockában tenyészti a crs-t ....

Nekem @dexkill féle CRS-eim vannak itthon egy 23as üvegben. 10 darabbal indultam. Most 40+. Semmi extra törődés, csak fix 100tds, 3naponta kaja és 2-3 hetente 1/3 víz csere.
Igazából eleinte én is féltem hogy mi lesz velük. De nem látok okot arra hogy extrán durván körül kelljen ugrálni őket. Nem lattam igazán elhullott példányt sem. Lényeg hogy persze lehetne labor körülmények között tartani őket de nekem ez hogy így is működik a rendszer max nincs akkora szaporulatom, jobban “megéri”. Bocs hogy offoltam a naplót.
 
Nem off. :)
Én a túlméretezés pártján maradok továbbra is.
A taiwan 50est le is cserélem egy 80asra hamarosan. :)

Azért az hozzá tartozik, hogy kisebb üvegben hamarabb leállnak a szaporodással, jóval kisebb maximális egyedszámmal lehet kalkulálni.
 
Utoljára módosított:
Na megnyestem a red pintos akvában a parvula minit, hátha úrrá leszek a staghornon.
Bucék levelén is volt, oda nyomtam easy carbot.

Meglátjuk.

Mondjuk nem nagyon vágom miért jelent meg egyik pillanatról a másikra és lepett el mindent... :(
 
Feladtam a küzdelmet a malaya talajjal a calceo akvában (algásodtam folyamatosan, meg nem is tetszett hiába próbáltam megszeretni ráadásul a calceok sem mutattak sehogy rajta), ma kikaptam a dekort, kipakoltam a talajt teljesen és elkezdtem amazoniával feltölteni. garnélák bent maradtak mert nincs idegrendszerem kihalászni őket.
Holnap ha már tisztult a víz és látok valamit elegyengetem a talajt, kap egy réteg tropica powdert és annyi.
Megy vissza a nagy red moor, a prl crs akvában megvágtam a buce rengeteget kicsit, szóval lett bele fél vödör buce is, azok mennek a fára meg súlyozó kövekre hátra és ennyi.
Nem variálom túl.

Co2 most nem is megy bele míg be nem állt kicsit.
 
Utoljára módosított:
Feladtam a küzdelmet a malaya talajjal a calceo akvában (algásodtam folyamatosan, meg nem is tetszett hiába próbáltam megszeretni ráadásul a calceok sem mutattak sehogy rajta), ma kikaptam a dekort, kipakoltam a talajt teljesen és elkezdtem amazoniával feltölteni. garnélák bent maradtak mert nincs idegrendszerem kihalászni őket.
Holnap ha már tisztult a víz és látok valamit elegyengetem a talajt, kap egy réteg tropica powdert és annyi.
Megy vissza a nagy red moor, a prl crs akvávan megvágtam a bice rengeteget kicsit szóval lett bele fél vödör buce is, azok mennek a fára meg súlyozó kövekre hátra és ennyi.

Co2 most nem is megy bele míg be nem állt kicsit.
A talajt hogy szedted ki? Nem porladt szet a vizben?
 
Pohárral kimertem, amikor leülepedett a por (2 óra múlva kb.) és már csak egy vékony réteg talaj volt, közte a finom por, 16/22-es csővel leszívtam.

Most egy vödörben áll a leszívott talaj+víz, mert nyilván belekeveredett némi garnéla is mikor leszívtam az akvából. Ülepszik, aztán kivadászom remélem a szökevényeket.
 
Azok a félig piros félig narancsok nagyon jó képűek, a negyedik képen olyanok, mintha egy nagy adag kokón alkudoznának! :D
 
Figyelemmel kísérem a naplód már régóta, mert nekem is vannak hasonló ambícióim, meg sok kérdésem is.:) Megfigyeltem, hogy az akváriumaidban az etetést nem üvegtálkákban szervírozod, hanem inkább beszórod a talajra, laikusként azt gondolnám, így egy része feleslegesen bejut a talajba, szennyezve azt. Van ennek a módszernek valamilyen előnye?:)
 
Utoljára módosított:
Ha eltalálod mennyit érdemes etetni akkor nem szennyezed a talajt.
És így az akvárium minden részén lesz kaja, ami akkor szerencsés, ha már elég nagy a populáció és sok kicsi/növendék is van.

Ezért használok jobbára por alakú, vagy IKEA fűszerőrlővel darált vagy szétmálló (mint a snow pops) kaját.
A snow popsból mindig többet szoktam adni mint a többi kajából, mivel ez nem szennyezi a vizet, hanem hasznos bacikultúra alakul ki rajta.
És persze nem etetek minden nap. Csak minden másnap, felváltva bacter ae-vel.
 
Utoljára módosított:
Figyelemmel kísérem a naplód már régóta, mert nekem is vannak hasonló ambícióim, meg sok kérdésem is.:) Megfigyeltem, hogy az akváriumaidban az etetést nem üvegtálkákban szervírozod, hanem inkább beszórod a talajra, laikusként azt gondolnám, így egy része feleslegesen bejut a talajba, szennyezve azt. Van ennek a módszernek valamilyen előnye?:)

Bocsánat, hogy beleszólók! Próbálkoztam üvegtálba való etetéssel, de körülményes volt. Legalábbis nekem. Eleve legtöbbször bele sem találtam a kajával (szűrőt nem állítottam le és az áramlat elvitte....). Volt, hogy az apróbb szemű kaját a garnélák hordták szét. Csináltam csipesszel közvetlenül a tálba berakva, de azt meguntam egy idő után. Végül ki is vettem az etetőtálat. Üdv
 
Back
Oldal tetejére