• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

Reméljük így is lesz. :)

A gond az hogy már elindítottam az akvát, kiszedtem ugyan a rossz szűrőt mert elvileg holnap postára is adnám, de most egy gagyi kínai izéke szűri, nagyon kevés. És ha nem találok záros határidőn belül másik használt szűrőt akkor A. Leállítom az akvát B. Veszek új szűrőt de arra most nem nagyon van keret.
 
Reméljük így is lesz. :)

A gond az hogy már elindítottam az akvát, kiszedtem ugyan a rossz szűrőt mert elvileg holnap postára is adnám, de most egy gagyi kínai izéke szűri, nagyon kevés. És ha nem találok záros határidőn belül másik használt szűrőt akkor A. Leállítom az akvát B. Veszek új szűrőt de arra most nem nagyon van keret.
Van egy pótszűrőm Eheim Professionel II. Azt hiszem 650l per óra, meg kell néznem. Azt szívesen oda tudom adni kölcsönbe.
 
Gyors helyzetjelentés. (Fotó is lesz egy héten belül. :D )
A két úja akva ketyeg, a legutolsóval volt a legtöbb szívás persze. Fórumtárstól vett 2226-os szűrő rossz volt, németektől vettem egy használt 2028-at, az tipp-topp volt szemre. Viszont a fejtömítése hiába tűnik újnak, kuka, csöpög és falsot szív a fejnél. Csere megrendelve.
Még szerencse hogy @sztanotomi volt olyan jófej és odaadta kölcsön a tartalék 2226-osát így be tudom járatni legalább amíg szívok. :D

Vasfás-fuji köves scape-nél kis fonalas alga van, de nem para, még új a setup és eléggé gőzerővel ketyeg ez természetes, majd elkopik.
Glossos malayás akvába kellett még 1 pilács, mert a glosso nagyon nyúlt felfelé. Most, hogy megoldódott a kérdés, meg kell nyírni és rendeződik a dolog, remélem.
 
Kép még nincs, de ma, hazaérve a telekről gyorsan etettem egyet az akvákban.

És legnagyobb meglepetésemre a malayás akvában, ahol a calceo garnélák voltak és ugye megfáztak utaztatás közben és elhullottak, előúszik 2 teljesen kifejlett egyed a susnyásból. :D Na az a durva, hogy az az akva, mivel azt hittem elhullott az összes garnéla durván kapta az ívet: megtekert CO2, ki-kimaradó vízcserék, játék a fénnyel és a tápozással... erre simán túlélték azok, amik nem fáztak meg Németországból idefelé.

Ja és a hét vége felé már nem lesz üres akva a pincében, úton van a szállítmány, majd fotózom, elég érdekes és szép állományt rendeltem. :)
 
Ja és a hét vége felé már nem lesz üres akva a pincében, úton van a szállítmány, majd fotózom, elég érdekes és szép állományt rendeltem. :)

Szóval?
Megjelentek az ősz hajszálaim, lyukas már az oldalam és non-stop az oldalon lógok, mikor kerülnek fel a képek az új szállítmány szépségeiről?:pompous:

Ne csigázz tovább, képeket kérünk!!!!!!:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:
 
Megszopatott a magyar posta, a garnélák jelen pillanatban a reptéren rohadnak a polifoam dobozban a posta nemzetközi raktárában (péntek délután össze is vesztem velük, mert én még a reptérre is kimentem volna érte de persze azt nem lehet, meg kell várni míg az illetékes postafiókba kihozzák majd valamikor)... ugyanis Magyarországon voltak már csütörtök reggel, de azóta nem tudta a posta kihozni. Talán hétfőn... remélem nem hullik el az összes garnéla (4 fajt rendeltem...) mert akkor kitépem a maradék hajamat is.
Egy a mázli talán, nincsenek minuszok és plusz negyven fokok sem, talán a hőmérséklet nem lesz gond. De az egy hét - ha hétfőn itt lesznek - akkor is nagyon sok. :(
 
Megszopatott a magyar posta, a garnélák jelen pillanatban a reptéren rohadnak a polifoam dobozban a posta nemzetközi raktárában (péntek délután össze is vesztem velük, mert én még a reptérre is kimentem volna érte de persze azt nem lehet, meg kell várni míg az illetékes postafiókba kihozzák majd valamikor)... ugyanis Magyarországon voltak már csütörtök reggel, de azóta nem tudta a posta kihozni. Talán hétfőn... remélem nem hullik el az összes garnéla (4 fajt rendeltem...) mert akkor kitépem a maradék hajamat is.
Egy a mázli talán, nincsenek minuszok és plusz negyven fokok sem, talán a hőmérséklet nem lesz gond. De az egy hét - ha hétfőn itt lesznek - akkor is nagyon sok. :(
nekem németből volt mindenféle garnéla rendelve, szintén egy hétvégét keresztül a posta 'nevelte' őket, de elhullás nélkül ideértek ;) Igaz nem voltam túl boldog a minőségtől (és azóta elhullott mind) de ideértek élve ;)
 
Reggel indulok az oviba a nagyobbik gyerekkel, hát nem meghozta a postás a garnikat?
Kb. nulla időm volt, gyorsan kiborogattam őket egy-egy nyitott tárolóedénybe, szórtam bele egy negyed csipetnyi ebi damát, és eljöttem dolgozni. Délután indul a beszoktatás.

Képek:
41046759135_dc73d0627a_z.jpg2018-05-07_09-28-17 by Attila Szántó, on Flickr

Grade A+ gold beek (olyan színük van mint a méz), ők mennek a 300-asba:
28074692628_3be14ef67b_z.jpg2018-05-07_09-28-33 by Attila Szántó, on Flickr

Pincébe a ez a hármas brigád megy, black galaxy pinto:
41227807684_bc0ec666b4_z.jpg2018-05-07_09-28-44 by Attila Szántó, on Flickr

Red pinto:
41945514801_a2b11edaeb_z.jpg2018-05-07_09-29-01 by Attila Szántó, on Flickr

Calceo bee:
27076800657_4db522300e_z.jpg2018-05-07_09-29-11 by Attila Szántó, on Flickr
 

Attachments

  • 28074692628_3be14ef67b_z.jpg
    28074692628_3be14ef67b_z.jpg
    41.9 KB · Megtekintések: 6
Nem, ahol gyönyörűek voltak legalábbis küldött fotó alapján ott elfogyott, a másik két forrás fotó alapján elég vegyes minőség volt, ahhoz drága hogy amint megérkezik a pakk leszelektáljam az 50%-át. :(
 
Ma toltam a szokásos kétheti 15%-os vízcseréket a pinyóban, sajnos csak telefonnal, de lőttem pár képet.

A nálam született PRL CRS generáció első fotózható tagja:
41301157224_7a53cb9744_z.jpg2018-05-10_07-12-22 by Attila Szántó, on Flickr

Red Pinto:
27151455117_be731f0ed6_z.jpg2018-05-10_07-12-37 by Attila Szántó, on Flickr

Black galaxy pinto:
28148134458_115660e9a0_z.jpg2018-05-10_07-13-04 by Attila Szántó, on Flickr

42021340951_d5079d8e28_z.jpg2018-05-10_07-13-16 by Attila Szántó, on Flickr

Calceo bee:
28148144948_8d3fd1c171_z.jpg2018-05-10_07-13-26 by Attila Szántó, on Flickr
 
A blue boltokhoz jövő héten nekem is jön vérfrissítésként 10 panda és 10 red wine.
(Nem akarnak petésedni, hátha az új csapat meghozza a kufirckedvet. :) )

Re: ja és a vasfák elég erősen színeznek szóval oda megy frissen regenerált Seachem Purigen az előszűrőbe.
 
Back
Oldal tetejére