• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás ShrimpPack

pH mérő pontos, minden mérés előtt kalibrálom.

Semmi extra nincs benne, amazonia talaj és biorio. CO2 sincs itt, pont azért mert már így is alacsony nagyon a pH.

Ha nem kezd el felkúszni kicsit, akkor megemelem a Kh-t olyan 1-2 körülire. Vagy rakok substrat prot a szűrőbe, hogy felhúzza a pH-t kicsit. Mondjuk a taiwanok nem panaszkodnak. .D
 
pH mérő pontos, minden mérés előtt kalibrálom.

Semmi extra nincs benne, amazonia talaj és biorio. CO2 sincs itt, pont azért mert már így is alacsony nagyon a pH.

Ha nem kezd el felkúszni kicsit, akkor megemelem a Kh-t olyan 1-2 körülire. Vagy rakok substrat prot a szűrőbe, hogy felhúzza a pH-t kicsit. Mondjuk a taiwanok nem panaszkodnak. .D

Köszi az info-t, most néztem, hogy "gyári, friss" amazonia-ra 5-6 pH-t írnak. Ez megmagyarázza az alacsony pH-t. Azért lepett meg az 5.4-es pH, mert az én akváriumomban, ahol nem ennyire savas a talaj és kH is magasabb, ha CO2-vel vinném le a pH-t ennyire, tutira kinyúlnának benne dolgok. De nálad teljesen más a helyzet.
 
Nekem is volt szerencsém élőben látni a scape-et. Mutatós! Irigylem a mélységét az akinak!;)

Tegnap én is mértem pH-t nálam is 5.5 volt, persze már én is adagolom a CO2-őt.
 
Új akva pöfög szépen, nyilván a nagy akvából átkerült buce wavy greenek elmállasztják az összes levelüket míg átállnak, ezt eljátszották már párszor velem. Érdekes hogy a többi garnis akvából átkerült bucék élnek és virulnak...
 
Sok időm nincs, talán a négynapos ünnep alatt össze tudom rakni az utolsó (dragonos) akvát.
A legfrissebb indítású akvánál sajnos a vízcserékkel kicsit elúsztam az elején, van minimál fonálalga, na de több is veszett mohácsnál. :) Majd elpucoljuk.

És van egy petés CRS PRL! :)
 
Sok időm nincs, talán a négynapos ünnep alatt össze tudom rakni az utolsó (dragonos) akvát.
A legfrissebb indítású akvánál sajnos a vízcserékkel kicsit elúsztam az elején, van minimál fonálalga, na de több is veszett mohácsnál. :) Majd elpucoljuk.

És van egy petés CRS PRL! :)
Nahát ez gyors volt(n)
 
(y)

Egy hónap múlva lövök új képet. :D Addigra sötétednek a vasfák, meg nem mobillal fogok kattintani, hanem leviszem a Pentax gépet. Talán a riccardia is elkezd sűrűsödni kicsit majd.

makro objektív megjött?
 
Nahát ez gyors volt(n)

Ez még a @Jalos féle brigádból az egyik csajszi, amiket tőleg hoztam azok még cseperednek. :) De gyönyörűek azok is.

Lehet a CO2 miatt indultak be (bár éppen csak pötyögtetem) - jelzem a DoAqua kicsi diffúzor sokkal szebb mint a Neo, viszont porlasztásban semmivel sem tud többet -, meg raktam 1 liter bioriot a szűrőbe és így ezek miatt kicsit lejjebb ment a pH...
 
Meg, nagyon jó, állvány is befutott kínából, már csak idő meg energia kéne fotózni/beállítgatni/beleszerelmesedni. :)

Kíváncsi leszek a képekre.
Ha valahol elakadsz - vagy csak kérdeznél, keress!
Utómunkában is szívesen segítek, ha kell
 
Összeraktam az utolsó akva hardscape alapját ma.
Nulla időm volt ezért - ilyet még nem csináltam - kiszórtam a dragon köveket a földre, és egyből ragasztottam be a helyére. Nem raktam össze vázat, rögzítés nélküli próbálgatások sem voltak.
A nagyobb kövek meg a red moor beragasztva, apró kövek meg talaj holnap bekerülnek és fel is töltöm.
Majd lövök fotót holnap.
 
20180331_151121.jpg Talaj bent, növények is de arról nincs kép. Minimál buce stílus.

Sajnos a @stevbig fórumtárstól vett 2226-nak durván visító-cicergő hangja van, nem próbáltam ki mielőtt összeraktam a rendszert. :(
Holnap kikapom a fejet és belenézek. Sajnos elég nehéz lesz kiműteni mert nehéz hozzáférni az akva mögött, szenvedés lesz. Remélem nem valami nagyobb baj van, nem lenne jó rotort cserélni vagy bármi mást most. :(
 
Ebből a szögből talán jobban látszik merre akarom futtatni a scape-et...

View attachment 511862018-03-13_08-22-58 by Attila Szántó, on Flickr

Holnapra meghúz az fbs, meglátom kell-e még valahol rányomni belőle, aztán csütörtökön talaj meg növényragasztás és feltöltés. Remélem nem úszik fel az egész a fenébe. :)

Ez alá az Eheim 2228 megy, másfél liter biorioval és 4,5 liter matrix-szal (?). Spin pipe-al.

A másik készülő akva alá pattintom a talonban tartott 2226-ot majd egy liter biorioval és 3 liter matrix cumóval. Az 1 nagy red moor gyökér + dragon koncepció lesz, csak a kő hiányzik hozzá.

Mindkét szűrő elé megy a szokásos sunsun 602 előszűrő szivacs töltettel.
Szia, itt áztatás nélkül ragasztottad a fát a kövekhez?
 
Ja és elfelejtettem fotózni, de szerdán ment 2 doboz elatine a fujis-vasfás akvába, hogy ne csupaszkodjon annyira az előtér. Van CO2, tropica növénytáptalaj, hamarosan még egy chihiros a501 is megjön fölé, mi baj lehet? :D
 
Mi lett a cirregő szűrővel. Láttam a videót. Megoldódott a probléma, tényleg a lapát súrlódott csak vagy komolyabb a baj?
 
Back
Oldal tetejére