• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shinsui shima 浸水島

matek: 28 cm magas az akva... 3 cm a kék szivacs benne, annál nem sokkal vastagabb a rekesz előtte. A rekesz szélessége kb 50% a szélességnek, tehát 28*5*0,50*52 = ~ 3,6 l, és még itt-ott pár dl anyag megtalálható :)
Azt tudtam, hogy 28 cm magas, de azt nem, hogy milyen szeles, igy nem is tudtam kiszamolni, azert meg egy terfogatszamitas megy......ha tudom a parametereket. Azt hittem, hogy kb. 10 cm lehet a melysege, raadasul, csak a közepsö rekeszben volt a szüröanyag zöme, azt Sem tudni pontosan, hogy milyen szeles.
 
Menő a név! Bár fogalmam sincs, hogy mit jelent.
Nos, a név egy pici magyarázatot kíván.:)
Többször írtam már, hogy az UG erőteljesen piszkálja a fantáziámat...
Aztán felvetődött az UG naplójában, hogy milyen szép virágai vannak, erre azonnal szólítottam nagy barátunkat, akinek a neve G-vel kezdődik és oogle a vége, majd elkezdtem összeszedni az államat valahonnan az asztal alól a porból.

Kicsit próbáltam utánaolvasni a neten és olyanokat találtam, hogy mohával össze volt növesztve, hogy szinte szárazon volt, hogy minimális tápanyagot kell neki adni, megcsodáltam jópár képet, emlékeztem még az emeleti akvára, ahol gyöngykavics szerű talajban volt, nem a hagyományos agyagosban és eszembe jutott, hogy szeretnék emersbe hajló scape-et, mert az olyan szép és mindig közel állt hozzám...

Ekkor jött a majdnem szigetes elrendezés ötlete, megkértem @Evereka barátomat, hogy -ha már 29-én ott lesz az építős összejövetelen, most vasárnap meg úgy volt, hogy jön hozzánk- hozzon nekem egy doboz UG-t, ami majd az építmény tetejére jön alig pár centis vízbe. Esetleg kis ezzel-azzal kombinálva, reménykedve, hogy egyszer hátha megörvendeztet bár egy-két virággal. Meg bízva abbn, hogy az algák garmadáját majd sikerül távol tartani valahogy.

Gondolkoztunk a neveken, @xspirit Tamás barátom hirtelen felindulásból jópár inspiráló nevet talált ki, nekem meg beugrott egy ötlet: elárasztott sziget. Aztán gondoltam egy merészet és beírtam a fordítóba csak úgy kíváncsiságból, hogy ez japánul hogy is néz ki? Egyáltalán lefordítja-e? A fordító meg kidobta ezt az eredményt:)
Hát dióhéjban ez a napló nevének a sztorija.
 
Ha sikerült kivirágoztatni ezt a gyönyörűséget szerintem belépőt lehetne szedni a szobád látogatására és a szoba koronája, az UG virág megtekintésére. Persze aki segédkezett ingyen mehet, mint Portugáliában:D Dobok esténként egy imát Amano bácsi szellemének, hogy segítse az ügyed.
 
Ha sikerült kivirágoztatni ezt a gyönyörűséget szerintem belépőt lehetne szedni a szobád látogatására és a szoba koronája, az UG virág megtekintésére. Persze aki segédkezett ingyen mehet, mint Portugáliában:D Dobok esténként egy imát Amano bácsi szellemének, hogy segítse az ügyed.
Úgy legyen;)
Az első lépés megtörtént: most olvastam Laci emiljét, hogy postán az UG(y)
 
No, akkor a matekórás meg egyéb kitérők után vissza az építéshez;)
A sok agyalás, rakosgatás eredménye a "sziget" lett, ami három oldalról látszik és három különböző képet mutat, három egyénisége van:)
szemből:
DSC_0566.JPG
jobb oldalról:
DSC_0567.JPG
bal oldalról sajnos sok a zavaró körülmény és kép sem készült, pedig ott egy kis szurdok is van...:(

Amíg átmostam az előző scape-ból kimentett lávakő örleményt, addig a srácok kicsit alátöltöttek régi amazoniával olyan részen, ahol úgy saccoltuk, túl messze lent lenne a táptalaj a növényeknek.
Hát "kicsit" bőkezűre sikeredett, de segítettem a dolgon, aztán ment a sziget belsejébe a lávakő őrlemény:
DSC_0571.JPG
egy kis üveg takarítás,
DSC_0574.JPG
aztán jött a táptalaj is:
DSC_0576.JPG
Azokat a tyúkbeleket majd elterelem valahova, mint terrorista a repülőgépet, mert nagyon-nagyon zavaró!:mad:
 
Miután az "alátét" talaj bekerült elkezdődhetett végre a feltöltés először a táptalaj került be (a tejfölös pohár nem reklám, de valahogy mindig fotogén volt akaratlanul is):
DSC_0578.JPG
utána természetesen el kellett húzni kissé a frontüveg(ek) mellől...
DSC_0579.JPG
Mivel spéci ADA eszközeim nincsenek, kineveztünk talaj egyengetőnek több dolgot: ez az üveglap például Mr. hopkins bal hátsó részén azért került be a tuskó és az üveg közé, hogy nehezebben mászhasson ki valamelyik kalandor hajlamú amano garnéla, de a maradék elhúzásához még a csipesz hegyét is bevetettem:
DSC_0580.JPG
A végeredmény azért szerintem egész elfogadható lett:
DSC_0583.JPG
Külön fotó arról már nem készült, de a kövekről is leszedtük amennyire lehetett.
Indulhatott a használt amazonia + environment általános talaj betöltése természetesen először az üveg mellé:
DSC_0585.JPG
folytatom még ma, de most szaladok kertészkedni:)
 
Miután az "alátét" talaj bekerült elkezdődhetett végre a feltöltés először a táptalaj került be (a tejfölös pohár nem reklám, de valahogy mindig fotogén volt akaratlanul is):
View attachment 30974
utána természetesen el kellett húzni kissé a frontüveg(ek) mellől...
View attachment 30975
Mivel spéci ADA eszközeim nincsenek, kineveztünk talaj egyengetőnek több dolgot: ez az üveglap például Mr. hopkins bal hátsó részén azért került be a tuskó és az üveg közé, hogy nehezebben mászhasson ki valamelyik kalandor hajlamú amano garnéla, de a maradék elhúzásához még a csipesz hegyét is bevetettem:
View attachment 30976
A végeredmény azért szerintem egész elfogadható lett:
View attachment 30977
Külön fotó arról már nem készült, de a kövekről is leszedtük amennyire lehetett.
Indulhatott a használt amazonia + environment általános talaj betöltése természetesen először az üveg mellé:
View attachment 30978
folytatom még ma, de most szaladok kertészkedni:)
Csak ennyi??
Ezért keltél ilyen koràn, hogy csak ennyit mutass?:)
Viccet félretéve nagyon jól alakul. Jók ezek a làvakövek tènyleg. Elkezdtem olvasni az új hozzászólásodat, de nem csillapította az információ éhségemet...siess azzal a kertészkedéssel. Még képeket, sokat.
Na megyek én is, a gyerekek már fölkeltek...
Megyünk veszünk mi is még valami növényt a kertbe, picit kertészkedek ma én is.
Van esetleg tapasztalatod fáklyaliliommal?
 
Utoljára módosított:
Van esetleg tapasztalatod fáklyaliliommal?
Sajnos nincs:( Vettem valami hasonlót, de el kell még ültessem.
Ezért keltél ilyen koràn, hogy csak ennyit mutass?
Bocsi, hogy csak most mutatom a folytatást, de tegnap reggel kimentem felásni egy részt a paradicsom palántáknak (saját nevelés: anyósomtól, sógoromtól az a békebeli nagy, lapos, húsos féle, sárga, egy nagy gömbölyű fajta és egy szív alakú fajta), aztán a szokásos piaci körút és már mentem is mérni két ügyfélhez, aztán egy utas tervezőnek.
Este meg irány a Gypo cirkusz buli és már itthon is voltunk fél kettőre:)

na de akkor a folytatás:
talaj egyengetése feltöltés után, nekem már kiszáradt a torkom:)
DSC_0589.JPG
ide kell még egy pohárral
DSC_0590.JPG
békaperspektíva:
DSC_0591.JPG
...és előkerült újra a spéci talajegyengető csúcstechnika:
DSC_0596.JPG
DSC_0598.JPG
 
Miközben én bal hátul készítettem elő a talaj betöltését, a srácok már rakosgatták a zsidómeggy ágakat
DSC_0600.JPG
DSC_0602.JPG
DSC_0603.JPG
Ezek az ágacskák mellett döntöttünk a nagy vasfák helyett. Bízok benne, hogy utólag is jó döntésnek fog bizonyulni. Van még jócskán fel nem használt belőle, de még kivárok, hogy kell-e ennél több bele.
Végül bal oldalra is bekerült a talaj és a sziget belsejét miután feltöltöttem lávakő őrleménnyel, jöhetett ide is a táptalaj:
DSC_0606.JPG
utána rákerült a gyöngykavics és indulhatott a feltöltés:
DSC_0618.JPG
 
Miközben én bal hátul készítettem elő a talaj betöltését, a srácok már rakosgatták a zsidómeggy ágakat
View attachment 31033
View attachment 31034
View attachment 31035
Ezek az ágacskák mellett döntöttünk a nagy vasfák helyett. Bízok benne, hogy utólag is jó döntésnek fog bizonyulni. Van még jócskán fel nem használt belőle, de még kivárok, hogy kell-e ennél több bele.
Végül bal oldalra is bekerült a talaj és a sziget belsejét miután feltöltöttem lávakő őrleménnyel, jöhetett ide is a táptalaj:
View attachment 31036
utána rákerült a gyöngykavics és indulhatott a feltöltés:
View attachment 31037
Ezen a harmadik képen mutatós nagyon, tetszik.
Pláne ezekkel a kis ágakkal.
Kíváncsi vagyok a feltöltött növényes állapotára...
 
Ezen a harmadik képen mutatós nagyon, tetszik.
Pláne ezekkel a kis ágakkal.
Kíváncsi vagyok a feltöltött növényes állapotára...
Még egyelőre nincs teljesen beültetve, mert nagyon elment az idő múlt vasárnap.
Eddig jutottunk el:
DSC_0619.JPG
DSC_0646.JPG
DSC_0647.JPG
DSC_0648.JPG
Beültettünk két crypto félét:egy kis növésűt előbbre és egy közepes növésűt a kövekhez közelebb. Ment ezen kívül elég sok stau a kövek tövéhez, lehet, hogy még teszek be egy keveset, ezen kívül bal hátra a kiemeléshez, azt álcázandó ment egy kis stem összeállítás és egy kevés buce még a Tuskó Hopkinsból, pálcára kötözve.
Utána aztán feltöltöttük szépen lassan
DSC_0649.JPG
@T.Tamás nagyon aggódott, hogy a talaj feltöltés közben észlelt por nehogy táptalaj legyen. Nyugtatgattam, hogy szerintem csak a talaj porolását látja. Mostanra biztosra merem mondani, hogy a talaj porolása volt, mert egy hét elteltével sem látok alga bummra utaló jeleket.
Feltöltésnél kb 1/3 használt 2/3 friss RO víz került bele, hogy egy kis baktérium oltás is legyen.
Ma lesz a második vízcseréje.
Elkezdtem a tápozást is: napi 2-2 ml mic/mac megy, kap 3 ml carbot, illetve egy kis vasat is.
Sajnos eddig tartottak @stanci képei, mostantól sajnos az én szokásos gyengécske képeim lesznek.
 
Nagyon jól sikerült összerakni a lávaköveket. Engem valamilyen éppen pihenésre összekuporodott állatra emlékeztetnek. A kis ágak remek választásnak bizonyulnak, szerintem szépen illeszkednek. Olyanok, mint amikor egy fa gyökerei áttörik a sziklákat. Szerintem sokan vagyunk így: nagyon várom a fejleményeket! (y)
Határozottan látni a fejlődést a Sztracsatella óta. :notworthy:
 
Kifejezetten jók ezek a kövek! Még a végén megbánom, hogy odaadtam őket! :D


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Kifejezetten jók ezek a kövek! Még a végén megbánom, hogy odaadtam őket! :D


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Egy adag még visszaadható egy jó kis kompozícióhoz;), de gyorsan gondold meg a dolgot, mert nemsokára be lesznek építve mind egy szálig ide-oda:woot:
 
Egy adag még visszaadható egy jó kis kompozícióhoz;), de gyorsan gondold meg a dolgot, mert nemsokára be lesznek építve mind egy szálig ide-oda:woot:
Köszi suzépen, használd nyugodtan, én még nem tudom, milyen kő kerül a következő akvába. Van hozzá már fám otthon és @keszalvo Viktor barátomnál is, de kicsit hajlok egy minimál köves akvára is, az is jól mutatna majd a még épülő új nappaliban. :) Lehet a költözés utáni mizériák miatt végül a minimál lesz, aztán majd csak lesz idő megint valami ada inspirálta akvára.
 
Back
Oldal tetejére