• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shinsui shima 浸水島

Átalakítást/átrendezést folytatom...:D
Pár kezdő lépés:
(természetesen a vizet jól felkavartam, de hát ez ezzel jár:))
a jobb-szemből meghatározó nagy követ kivettem és elment jobb hátra a lilly alá:
DSCF7227.JPG
a helyét feltöltöttem finom (1,5-3 mm-es) kaviccsal, majd bekerült egy másik scape-ből (Uszoda) kimentett szőlőgyökér a rákötözött sok-sok bucéval és némi anubias nana petite-el:
DSCF7228.JPG
DSCF7231.JPG
Ezeket a buce-kat ajándékozta szép lassan egy éve @eMZé nekem. Egyik-másikról már törtem le kis töveket és megint lehetne törni, de még várok vele.
Még nézegetem, mire fogom kötözni, de jön még bele egy adag Buce (Kedagang round mini), némi brasiliensis a sziget és a most berakott bucék közé, illetve az előtérbe kis növésű cryptokat tervezek.
Remélem estefele lesz még egy kis időm alakítgatni, akkor majd jelentkezek új képekkel.
 
Amióta nem jelentkeztem, volt kis időm a rendezgetésre. Most már kezd hasonlítani arra, amit elképzeltem így a sokadik átvariálás után, bár még kell növény, nem is kevés. Leginkább bal előre, hogy a crypto előteret folytatni tudjam.
Jöjjön néhány kép a szokásos kritikán aluli minőségben, de legalább jó sok tükröződéssel:
DSCF7232.JPG DSCF7233.JPG DSCF7235.JPG DSCF7236.JPG
 
DSCF7241.JPG DSCF7242.JPG DSCF7243.JPG DSCF7244.JPG
A mai vízcsere alkalmával sikerült kiimádkozni a két kis amandát a szűrőből, így már ők is a többiekkel úsznak:)
A kövek közé beszurkáltam pár bambusz pálcikára kötözött kis bucét, illetve microsorumot. Ha majd nőnek kicsit, akkor jobban fognak kinézni.;)
RO-t sajnos újat kell vennem, az lesz 2019 első komolyabb beruházása.
 
...ja, azt el is felejtettem, hogy került bele 5 db oto, illetve egy éppen szétszedett akvából átkerült az ott eddig szorgoskodó 11 corydoras pygmaeus is.
Algám hál'istennek nem sok van (kopp-kopp élő fára), tápot kb kétnaponta kap 3-3 ml micro/macro + 5 ml vas (flourish iron) + 5 ml carbo (már jó régi, ezért öntöm kicsit vastagabban)
CO2 továbbra sincs, világítás még mindig 4x24W (Osram 865) napi 1 + 7 óra.
 
Back
Oldal tetejére