• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shallow Wood

ff7879463368453d2dcf4cadbcecee06.jpg
Egy hét után gyönyörűen beindult minden. Algának nyoma sincs. Első 4 napban napi vízcsere/tápozás volt, majd 3 napra magára kellett hagynom, de igy várt haza. A vizfelszin mozgása nem az igazi a spin miatt, a fa mögött sok a pangó vízfelület.
 
View attachment 63295
Egy hét után gyönyörűen beindult minden. Algának nyoma sincs. Első 4 napban napi vízcsere/tápozás volt, majd 3 napra magára kellett hagynom, de igy várt haza. A vizfelszin mozgása nem az igazi a spin miatt, a fa mögött sok a pangó vízfelület.

Helyes észrevétel. Ezt a típusú kifolyót inkább kocka alakú akváriumokba javasolják.
Neked lilly vagy esőztető lenne jobb ide!
Cserélj valakivel, hátha más meg pont spint keres.:whistle:
 
Helyes észrevétel. Ezt a típusú kifolyót inkább kocka alakú akváriumokba javasolják.
Neked lilly vagy esőztető lenne jobb ide!
Cserélj valakivel, hátha más meg pont spint keres.:whistle:

Az Eheim 2211-nek 9/12es a kifolyó csöve, erre elég nehezen találtam spint is ebben a méretben. De rajta vagyok :)
 
Az Eheim 2211-nek 9/12es a kifolyó csöve, erre elég nehezen találtam spint is ebben a méretben. De rajta vagyok :)
Esetleg atalakiton nem gondolkoztal? Jofogason most arulnak ket duplacsapot 4500-ert, az egyik parositas megoldhatna a problemat: "2db Eheim dupla csap akvárium külső szűrőhöz.
Az egyik csap mindkét fele 12/16 méret.
A másik csap egyik fele 12/16,a másik fele 9/12 méret"
 
5726812eca95f91c04ce8e397e2028ba.jpg

Csináltam végre egy szürőtakarítást. Gyakorlatilag a beüzemelés (féléve) óta a perlonon kívül nem nyúltam hozza, igy már tényleg ráfért. Mivel nincs duplacsapom, azt hittem nehezebb lesz, de vízzel vissza töltés után a kinyomó ágat egy pohárban a földre tettem, és egybol megindult az áramlás. Zöld pont alga megjelent, ezért visszadimmeltem a fényen 1-et, és csökkentek egy keveset a Tápon. Most kb. 0,25 ml/napra jön ki az adag
 
c7867307639c9ee190f159acaf070063.jpgSajnos az esozteto sem váltotta be 100%-on a reményeket, továbbra is megmaradt a hártya, sőt a co2 beoldás sem igazán tetszik így. Arra gondoltam, hogy a spint visszaraknám és a diffúzort közvetlen alá raknám, hogy az örvényléssel gyorsabban beoldódjon. Van más ötlet?
 
a783edad173cb0c0eca859acc5759420.jpg
Átkerült a co2 a spin alá, majd meglátjuk hosszú távon mennyit ér. Egyelőre 4 naponta megy 9 liter vízcsere, de lassan átállok a megszokott hetire. Skimmerért köszi az ötletet, de egyelore nem szeretnék még 1 kütyüt, most egy ideig nem költenék rá ;)
 
Back
Oldal tetejére