• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Shallow Wood

Sziasztok!

Kb. 1 éve kezdtem el ismerkedni a növényes akvarisztika világával. Akkor vásároltam egy Diversa nano szettet ( 1. Hiba) és mindenféle konkrét elképzelés (2.hiba) nélkül - úgy ahogy kell:) -, belevágtam a növényes akvarisztika világába. Azóta az üvegen kívül minden technika lecserélődött, rengeteget olvastam és próbáltam minél több tapasztalatot összeszedni erről a hobbiról.
Ez lesz az első napló egy most épülő új aksiról.
Addig is egy kép az első ( jelenlegi) próbálkozásról:ee07dd66df03ec1e105c35c52ff77cb2.jpg
 
A tervezett új akksi adatai:

45x26x20 üveg
Eheim 2211 ( kínai üveg kifolyó, Nano spin)
Chihiros A451
Sodastream CO2 Aquario neo diffúzor, ISTA bubiszámláló, visszafolyásgátló
RO víz
Tropica tápozás

Hardscape, növények:
Bal oldalt Red Moor stemekkel, jobb oldalt gyep.
Köveket csak minimálosan a fához + a gyephez szeretnék rakni( ötlet apró 4-8 cm + törmelék kőre?)

Aljzat:
Egyelőre ötletelés alatt

Szóval így állok most.
Szeptember végén tervezem indítani, a jelenlegi akvárium megszüntetésével, technika átköltöztetésével.
 
Mi az elképzelés? Eddig elég minimalista az az üveg. :D
Sodastreamről tudnál mesélni kicsit? Palackra milyen reduktort tettél? Kellett közcsavar, vagy illet egybe a két menet? Köszi!
 
Mi az elképzelés? Eddig elég minimalista az az üveg. :D
Sodastreamről tudnál mesélni kicsit? Palackra milyen reduktort tettél? Kellett közcsavar, vagy illet egybe a két menet? Köszi!

799757cc0fdbbc55131f58a43db6f755.jpg

Oxyturbo reduktort használok, valamint egy közdarabot. Anno együtt vettem őket használtan, de ebayen 1-2 ezer forintért tudsz venni. Egyébként minden más ugyanaz, mint egy nagypalackos rendszernél! A tömítés viszont rendkívül fontos ennél a rendszernél, mivel itt nincs lehetőség összerakni a cuccot, majd megnyitni a palackot, hanem az összetekerésnél indul a gáz. Az első összerakás tökéletes volt, majd 4 hónap mulva, amikor az kifogyott, sikerült 3 palackot ellőnöm, mire rájöttem a hibára. Most dupla tömítések van, szilikon + gumi.
 
90bd7e1f7602fea8c2bd866e83b2b10e.jpg42786ee76d29840612243cdc83330707.jpg

Ma hozta meg a futár a Green Aqua csomagomat, úgyhogy nem volt más hátra, belevágtam az összeállításba. Sajnos az aljzatot jól benéztem, így még egy kört kellett futnom, végül 5L manado ment alá.
A hard scape fejben már meg volt, a srácok szép fákat kuldtek( előtte telefonos egyeztetés!), igy elég gyorsan ossze tudtam rakni.

Növénylista
2 doboz Denerle Pusilla
2 doboz Monte Carlo
Pogostemon helferi
Ammania Sp. Bonsai
Hydrocotyle tripartita m
Ludwigia Palustris

Régi nanóból:
Rotala H’ra
Reinicki Mini

A zselés növényekkel nagyon meg szenvedtem, de bízom benne hogy megmarad mindegyik, egyik sem olvad el.

A régi nano bejáratott vizével, szűrőjével indítottam. Tudom nem szerencsés, de a faunát is költöztetni kellett ( 2 szivoharcsa, 6 Amanda lazac, 3 süncsiga, red cherry). indítóbacit kapott az akvárium.

Egyből full táp, fény, CO2 megy holnaptól, napi vizcserével.
 
Back
Oldal tetejére