• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Shallow Creek (Mizube 220l)

Megerősítem :) A Taiwanos akiban volt, de alig nőtt valamit. A 3 centi levelei pedig mindig algásak voltak. Nem igazán akiba való növény, tényleg.
 
Megerősítem :) A Taiwanos akiban volt, de alig nőtt valamit. A 3 centi levelei pedig mindig algásak voltak. Nem igazán akiba való növény, tényleg.
Csekkoltam közben egy másik adatbázisban és tényleg inkább csak emersen, pl. palukhoz/-ban javasolt.
Víz alatt valóban kínkeservesen növekszik. Na jó, marad a bolbi heudelotii vagy a cuspidata. :rolleyes:
 
Sziasztok!

Egy pár kép a nyári "ubiszezon" kellős közepén. ;) Az aki izgatottan várja a restartot, de addig is növesztem tovább benne a növényanyagot a következő setuphoz. Vonatkozik ez leginkább a stau-ra és a blyxa-ra.

Ma volt komolyabb vízcsere, mert a tegnapi mérés alkalmával a nitrát vészesen magas értéket mutatott. :eek:

Ez az aktuális, mai szitu:

9486007649_76a1f075a4_z.jpg


és a szép blyxám :joyful::

9486008173_860667c99b_z.jpg


Ahhoz képest, hogy milyen satnya volt az elején, szépen kirúgta magát. (y)

Az aki egyébként szinte napra pontosan 17 hónapja (kb. 520 napja) üzemel - több kevesebb sikerrel... :)

Üdv: Robi
 
Kicsit lemaradtam, nagyon szépen átrendezted, tetszik.
Csak hogy reagáljak a bolbitis difformis-ra: nekem van az akiban, szépen növöget DE: a szárak aminek a végén a 2mm-es levelek ülnek olyan 2-3 centisek. Nem ilyen akváriumba való, az enyémben sem látszik. Kb hasonlóan vonzza az ecsetet, mint az anubias. Nálam mindig baj volt az anubiassal is. Nanoba szerintem szép növény a difformis.
 
Sziasztok!

Kis helyzetjelentés, hogy mi is folyik errefelé. :) A nagyobb fadarabok az új scape-hez kb. 1 hete áznak, remélem szeptember végére, október elejére átnedvesednek rendesen és indulhat az átalakulás.

Az aki egyébként rendben van, leszámítva egy kevés algát, tényleg minden OK.(y)

Így néz ki aktuálisan a dolog:

9730403367_8e775eb561_z.jpg


9730403775_ff55c327e4_z.jpg


Üdv: Robi
 
Nem tudok újat mondani az akiról :) Szép, egészséges és olyan a víz, mintha nem is lenne benne. Háttér lesz valami? :)
 
Sziasztok!

Kicsit rendezkedtem tegnap az akiban... :D

10084172136_88a0a52579_z.jpg


Tehát, ahogy korábban írtam már róla, szétszedtem az akváriumot. Ezzel együtt a befejezett projektek táborát bővítheti.

Az előkészületek jól haladtak, így az új akit már tegnap össze tudtam pakolni, laza 12 órás munkával. Ebben persze benne van az előző aki szétszedése, takarítása, majd az új berendezése is.

Pár kép tegnapról:

10084150935_3f2e729cf7_z.jpg


10084148835_89bb3fd451_z.jpg


10084095454_f04a73cc32_z.jpg



Az új scape kicsit még érik, aztán indítom neki az új naplót. Ígérem! :)

Üdv: Robi
 
Köszi Srácok! :)

Cserébe, hogy benéztetek csepegtetek, illetve kiszivárogtatok némi infót. ;) A hardscape tehát a következő főbb vonásokkal rendelkezik:

10088353655_d4570ff3c4_z.jpg


Jó lenne, ha majd jó és szép lenne... :rolleyes: Ahogyan azt én anno elképzeltem.

Üdv: Robi

Ui.: Igen Zoli, a kőleves finom puhára főtt, a feleségem és a konyhai felszerelések legnagyobb örömére... ;)
 
Köszi Srácok! :)

Cserébe, hogy benéztetek csepegtetek, illetve kiszivárogtatok némi infót. ;) A hardscape tehát a következő főbb vonásokkal rendelkezik:

10088353655_d4570ff3c4_z.jpg


Jó lenne, ha majd jó és szép lenne... :rolleyes: Ahogyan azt én anno elképzeltem.

Üdv: Robi
Szerintem ez jól és szépen indul(y)
 
Köszi Srácok! :)

Cserébe, hogy benéztetek csepegtetek, illetve kiszivárogtatok némi infót. ;) A hardscape tehát a következő főbb vonásokkal rendelkezik:

10088353655_d4570ff3c4_z.jpg


Jó lenne, ha majd jó és szép lenne... :rolleyes: Ahogyan azt én anno elképzeltem.

Üdv: Robi

Ui.: Igen Zoli, a kőleves finom puhára főtt, a feleségem és a konyhai felszerelések legnagyobb örömére... ;)
jó kis kusza red-ek(y) és szép kőmennyiség
mi lesz az új projekt (napló) neve?
River Flooding(Ryboku 220l) ??:)

A tápadaglócsöveknél messziről úgy néz ki, mint egy kis ufo kamera:D
 
Hejj erről le is maradtam. Hiába na iszonyatosan pörög a fórum!! Minden új poszt perceken belül eltűnik a szem elől! Nagyon jó lesz az új hardscape. Nem gyengén telepakoltad kövekkel meg fákkal. Már most szuperul nézki. Hát ha még bezöldül. A növényekről küldj egy p.ü.-t légyszi hogy honnan rendelted. Meg vagy elégedve velük? Nekem is kéne hamarosan az átalakításhoz.
 
Back
Oldal tetejére