• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Séta az erdőben...

Luna said:
Köszi :D Érdekelt, hogy mik is lehetnek, nekem nagyon tetszettek, Tata/Tatabánya környékén nagyon sokat látni belőle.

Szia Luna!

A fagyöngynek 2 falytája van a sárga és a fehér bogyós /viscum album /
. Mind a kettő félélősködő ,félparazita életmódot folytat, gyökereivel behatol a fa kérgén és a fa tápanyagait veszi fel és hasznosítja saját maga fenntartására.Kétlaki gömb formájú cserje. A fehérbogyós fontos gyógynövény! Hatóanyagai: viszkotoxint, aminokat-(kolint, hisztamint, tiramint), lektint, lignánt, flavonoidokat tartalmaz ,de különböző fákon élő egyedek eltérő hatóanyagokat tartalmazhatnak mivel a gazdanövény tápanyagait hasznosítja. Javítja a szívműködést, csökkenti a pulzusszámot, enyhíti a magas vérnyomás tüneteit:szédülés, fülzúgá stb.A gyógyszeripar is hasznosítja alapanyagait. Egyébként fabetegség! Legfőbb előfordulási helye Zala megye de az ország területén elvétve előfordul bárhol az alföldön szinte eggyáltalán nincs. A parkfákat megtisztítják tőle, így megmenthető a fa. A madarak terjesztik. Dekorációnak is használják.

Üdv: w-rig!
 
Köszi szépen!
Ez egy fának a kérge,amire ránőtt a moha.Szeretek közel menni a dolgokhoz,így fedeztem fel,hogy rétegezett a fa kérge.Hogy milyen fa,nos felénk galagonyafának nevezik,de szerintem nem az,ahogy keresgélek.
Kis fekete,sötétbarna ehető bogyója van,a levele széle cikk-cakkos,mint a csaláné.
 
Séta és kisvasút a gemenci erdőben.

Nemrég Baján voltunk kirándulni, és az egyik nap átruccantunk a Bajától kb. 7 kilóméterre levő Pörböly településre. Pörböly a gemenci erdő szélén fekszik, és innen indul egy kisvasút, amivel be lehet merészkedni az erdőbe, illetve itt található a Pörbölyi Ökoturisztikai Központ is. A gemenci erdő egy lápos, ártéri erdő, mely elsősorban vadvilágáról (a szarvasokról és vaddisznókról) ismert.
Részletes információt a népszerű keresőoldalakon Gemencre rákeresve mindenki találhat, így ide nem írnék több részletet, jöjjenek inkább a képek melyeket egy Olympus kompakt géppel készítettünk.

A pörbölyi vasútállomás. Itt szálltunk le és vágtunk neki a nézelődésnek:
P5070093.png

Nem sokat tájékozódtunk a túra előtt, így vaktában elindultunk valamerre de sejtettük, hogy jó helyen járunk:
P5070030.png

Egy kis séta után egy töltéshez értünk melynek oldala így festett:
P5070035.png

Persze kiderült, hogy elsőre nem jó irányba indultunk, és az Ökoturisztikai Központ a másik irányban található. Végül azért megtaláltuk, és szerencsére kiderült, hogy délután még megy egyszer a kisvasút, így azt is beépítettük a rögtönzött útitervbe. Az indulásig körbenéztünk a központban. Az őshonos állatokat meg lehet tekinteni egy elkerített részen. Az oda vezető úton egy hídon is átkeltünk, ami egy kiszáradt patakmeder felett vezetett át.
A meder:
P5070052.png
P5070053.png

A vadmegfigyelőt már nem lehetett eltéveszteni. A "zöld disznó" :) túristaútvonalat kellett követni:
P5070050.png

Közben mohát is láttunk:
P5070051.png

Mindjárt indul a kisvonat:
P5070056.png

Ártér:
P5070072.png
P5070074.png

Makró:
P5070083.png

A kisvasút korlátján útitársak is szegődtek mellénk. A lustább rovarok:
P5070076.png
P5070090.png

Ennyi használható képet sikerült készíteni de mindenkinek csak ajánlani tudom a gemenci erdőt, és az Ökoturisztikai Központot.

Még egy bónusz kép, amely már Baján készült. Egy elhagyott ház kertjébe tekintve egy szép dzsungellel szembesültünk. A kőbagolynak a velünk való szembesüléssel kellett beérnie:
P5080102.png
 
Egy-két vízcseppes kép. Éjszaka szétáztam mert persze hogy szakadó esőben megy a hal, de reggel ilyen szép volt minden :) Remélem tetszik :)
4850618586_3082427ab8.jpg
4850002155_e0a9f05d55.jpg
4850005603_e224af1040.jpg
4850008415_7d438a60e4.jpg
4850011787_b14b57acf0.jpg
4850637328_21e229f4b9.jpg
Mályfa virága: 4850640132_4b1f809c5a.jpg
4850023985_052dc672cd.jpg
Valami :)
4850026189_d3e7ee5e33.jpg
Kedvencem:
4850647616_4b0af8fb74.jpg
4850650022_79b9dbcf3b.jpg
 
nagyon szépek ezek a cseppes fotók. egy kettő olyan mintha valami profi fotós lőtte volna sokkal komolyabb felszereléssel. :thumbup:
 
Köszi. Egy kétszer majdnem beleestem azért a vízbe, az utolsó képet is épp, hogy meg tudtam csinálni :) :crazy:
 
Szombati két fotót mutatok most, mivel még a természet téli álmát alussza így sok kép nem készült.


A víz már kb. 1,5m-rel magasabban van mint 2 éve ősszel.
 
Még ősszel készült. A Bodrog hajnalban. A folyó valahol ott van a fák között, én se láttam, de elhittem a helyieknek :)
mist_of_dawn_ii_by_zoldszorny-d309zxw.jpg

mist_of_dawn_by_zoldszorny-d309xu9.jpg
 
Pasque_II_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pasque_I_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hamarosan itt a kökörcsin szezon, a hónap végétől érdemes kirándulni dolomit sziklagyepek környékére. A Budai hegyekben jó sok ilyen akad, a fenti képek konkrétan Budaörsön készültek. A kökörcsinek nagyon hálás fotóalanyok, minden évben meglesem őket.
 
Back
Oldal tetejére