• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Serenity

Folytatás.
Tegnap felkötöztem a @star67 Csillától kapott mohát a vasfára, mely vödörben ázik 3 hete (így már viz alatt is marad 🙃).
Ma összeraktam a szűrőt. A csatolt kepen láthatóan helyzetem el a ki es befolyót. (A spin-t nem hoznám jobban a frontüveg felé, hacsak nem javasoljátok).
Az Ebi Gold Shrimp Soli mennyiségét illetően @Keinrath Adrian 60x30x36-os üvegét alapul véve ( Ő 3 litert rakott bele) 1,5 literrel indítok.
Remélem nem okoz majd túl alacsony ph-t.
nyugodtan tegyél bele tőbbet nem befolyásolja a PH-t a mennyisége! mármint ha bele teszed az ősszeset attól nem csökken a Ph az ebi goldnál!
 
Néhány részlet és kérdés.
Mindkettő GA táppal megy, S. mátrixxal szűrt.

A kisebb - a napló névadója - garnélás akva lesz.
A @star67 Csillától kapott mohákat damillal kötöztem a vasfára. Mivel 1 hónapot egy biliben éldegéltek egy sötét szekrény mélyén, nem akartam nagyon szorosan kötözni a pamacsokat. Ezt pótoljam, vagy úgyis hamar ránőnek a fára és nyírással fazonra pofozhatóak?
Fény chihiros a301 3. fokozaton. Ez elegendő lehet a növényeknek? Szintén Csillától kapott buce-k vannak még + 2 "tő" microsorum pteropus.
 
Utoljára módosított:
Arachi san annak idején apróra vágta a mohát és fonallal kötözte a fára. Szerintem még szebben is nő később, mintha nagyobb pamacsokkal indítasz.
A nagyobbikban JBL beige aljzat?
A szivacs a beszívó ágon nem fogja vissza túlzottan az áramlást?
Mennyi ideig világítasz? CO2 egyikben sem lesz?
 
A nagyobbikban aquadepo-ból vásárolt agyag aljzat van. Nem emlékszem milyen "márkanéven" árulták.
A szivacs elég löttyedt igy nem gondolom, hogy nagyon visszafogja az Eheim Classic 2213 szűrőt.
Világítás 12-18-ig megy mindkettő akván.
CO2 lehetne, (mert van) de nem lesz.😁🙃
 
Képek hétvégén...

No planaria kezelés után két 50 %-os vízcserét csináltam.
Ma a 2-at. Gondoltam teszek egy kis szenet a szűrőbe, hogy a maradék gyógyszert is kiszedjem mielőtt jönnének a garnélák.
Eheim Classic 2213 szűrőt összeszereltem, elindítottam, folyt a víz a kimenő ág nyomóoldali csatlakozójánál.
Szétszedtem, próbáltam jobban rászorítani a menetes zárórészt a gumitömlőre ami egyszer csak a kezemben maradt a letört csonkkal...

Nincs valakinek elfekvőben - véletlenül - egy 7632500 cikkszámú "Eheim Classic 2213 Védőburkolat nyomóoldali tömlőcsatlakozóval" alkatrésze?
Esetleg egy tartalék szűrője, míg beszerzek egyet valahonnan?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére