• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Serenity

Verhó

VIP kertész
Sziasztok!

Többször próbálkoztam cbs, tigris, taiwan garnélákat tartani, de sajnos mindig elkoptak.
Viszont van egy csomó garnélás cuccom amit nincs szívem kidobni + van tartalék szűrőm, világításom, garnis talajom is.
Ezért elindítok egy CBS kockát.

Üveg: 30x30x30, opti white
Szűrés: Eheim Classic 2213 poppyval
Világítás: Chihiros A301
Talaj: Ebi Gold Shrimp Soil
Dekor: red moor és vasfa, rozsdamentes acél
csavarokkal egymáshoz rögzítve
Növények: minden fára kötözve: buce, karácsony moha, microsorum pteropus

Tanácsot szeretnék kérni az alábbiakban:

1. Szűrőanyag ADA Bio Rio vagy Seachem matrix legyen? ADA elvileg segít a ph 7 alatti tartásában (ha az Ebi Gold talaj nem lenne elég), de azt venni kell. Matrix van itthon.

2. Poppy mellé is javasolt oxidátort használni?

3. Talajból minimális mennyiséget kívánok használni, de mennyi az ami ennél az akva méretnél a ph-t savas tartományban tartja?

Előre is köszi a tanácsokat, javaslatokat.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Többször próbálkoztam cbs, tigris, taiwan garnélákat tartani, de sajnos mindig elkoptak.
Viszont van egy csomó garnélás cuccom amit nincs szívem kidobni + van tartalék szűrőm, világításom, garnis talajom is.
Ezért elindítok egy CBS kockát.

Üveg: 30x30x30, opti white
Szűrés: Eheim Classic 2213 poppyval
Világítás: Chihiros A301
Talaj: Ebi Gold Shrimp Soil
Dekor: red moor és vasfa, rozsdamentes acél
csavarokkal egymáshoz rögzítve
Növények: minden fára kötözve: buce, karácsony moha, microsorum pteropus

Tanácsot szeretnék kérni az alábbiakban:

1. Szűrőanyag ADA Bio Rio vagy Seachem matrix legyen? ADA elvileg segít a ph 7 alatti tartásában (ha az Ebi Gold talaj nem lenne elég), de azt venni kell. Matrix van itthon.

2. Poppy mellé is javasolt oxidátort használni?

3. Talajból minimális mennyiséget kívánok használni, de mennyi az ami ennél az akva méretnél a ph-t savas tartományban tartja?

Előre is köszi a tanácsokat, javaslatokat.
Kivalo gondolat :)

1. Lehet ezert megkoveznek, de szerintem a Bio Rio es a Matrix ugyan az. Habko mindketto amennyire en ertek hozza habos uveg, teljesen inert. Ugyhogy azt hasznalnam ami van.
2. Ha van, szerintem nem lehet belole baj, nekem meg nem volt sose es eleg jol elvannak a garnelaim, szaporodnak halak ellene is.
3. Talajbol 1-2 cm szerintem idealis, es a savanyusasgot igyekeznek egertobozzal, levelekkel turbozni.

Egyebkent szeintem nem muszaj atom savasra csinalni a vizuket, sokkal fontosabb, hogy alaposan bejaratott akvarium/szuro legyen jo vastag bacireteggel es eleg lagy viz (150-180 tds) es lehetoleg kicsit ritkasabb vizcsereperiodus. Pont ezert az elso legalabb egy honapban nem is biztos hogy tennek garnelakat bele.
 
Kivalo gondolat :)

1. Lehet ezert megkoveznek, de szerintem a Bio Rio es a Matrix ugyan az. Habko mindketto amennyire en ertek hozza habos uveg, teljesen inert. Ugyhogy azt hasznalnam ami van.
2. Ha van, szerintem nem lehet belole baj, nekem meg nem volt sose es eleg jol elvannak a garnelaim, szaporodnak halak ellene is.
3. Talajbol 1-2 cm szerintem idealis, es a savanyusasgot igyekeznek egertobozzal, levelekkel turbozni.

Egyebkent szeintem nem muszaj atom savasra csinalni a vizuket, sokkal fontosabb, hogy alaposan bejaratott akvarium/szuro legyen jo vastag bacireteggel es eleg lagy viz (150-180 tds) es lehetoleg kicsit ritkasabb vizcsereperiodus. Pont ezert az elso legalabb egy honapban nem is biztos hogy tennek garnelakat bele.
Köszönöm @zeppike !
Minimum egy hónapig üresen ketyeg majd a rákok beköltöztetése előtt.
 
Esetleg ha megvan honnan jonnek, erdemes cserevizet kerni a tulajtol (akar tobbszor is) es azt keverni az akvaba. Sokat segit, ha azonos osszetetelu bacikkal talalkoznak (ez amugy minden garnira igaz).
Ennyire ovatos meg nem voltam sose :) De biztos vagyok benne hogy nem rossz otlet, csak boltban nem tudom mennyire kivitelezheto.
En bekoltozesnel igyekszem csepp aklimatizalni oket. ( egy levegocsore butykot kotok es azon keresztul orak alatt csepegtetem az akvarium vizet a garnelak vizehez. ) Akar tobbszor visszatoltheted a csereviz nagyjat az akvariumba, hogy a vegen mar tenyleg csak az uj vizben uszkaljanak. Eleg maceras ez a megoldas is, de nalam meg nem pusztult garnela ilyen aklimatizalas kozben/kovetkezteben .
 
Ennyire ovatos meg nem voltam sose :) De biztos vagyok benne hogy nem rossz otlet, csak boltban nem tudom mennyire kivitelezheto.
En bekoltozesnel igyekszem csepp aklimatizalni oket. ( egy levegocsore butykot kotok es azon keresztul orak alatt csepegtetem az akvarium vizet a garnelak vizehez. ) Akar tobbszor visszatoltheted a csereviz nagyjat az akvariumba, hogy a vegen mar tenyleg csak az uj vizben uszkaljanak. Eleg maceras ez a megoldas is, de nalam meg nem pusztult garnela ilyen aklimatizalas kozben/kovetkezteben .
Köszi!
 
@mmccannon Kristálya brutál vastag Ista talajjal, mátrix töltettel indult.
Nincs benne oxydator, viszont brutál mennyiségű PRL van már benne, tehát valami jól működik nála, az tuti.
Imádnak a mini fissiben és a subwassertangban bandázni a picik, tehát jó, ha van búvóhely bőven.
Na, meg mindenféle ásványi sókkal kényezteti őket.❤️
Heti vízcserék vannak. Ment már poppyval és lilyvel is.
Szóval, ha jó garnélaállománnyal indítasz, az számít igazán.

@SMAdrián szintén sokat szívott a garnélákkal, most meg szinte nulla talaj mellett is bőven van nála szaporulat.
Ki kell tapasztalnod, nincs tuti recept.
Sok sikert.👍🏻
 
@mmccannon Kristálya brutál vastag Ista talajjal, mátrix töltettel indult.
Nincs benne oxydator, viszont brutál mennyiségű PRL van már benne, tehát valami jól működik nála, az tuti.
Imádnak a mini fissiben és a subwassertangban bandázni a picik, tehát jó, ha van búvóhely bőven.
Na, meg mindenféle ásványi sókkal kényezteti őket.❤️
Heti vízcserék vannak. Ment már poppyval és lilyvel is.
Szóval, ha jó garnélaállománnyal indítasz, az számít igazán.

@SMAdrián szintén sokat szívott a garnélákkal, most meg szinte nulla talaj mellett is bőven van nála szaporulat.
Ki kell tapasztalnod, nincs tuti recept.
Sok sikert.👍🏻
Köszi a biztatást Csilla!
 
@mmccannon Kristálya brutál vastag Ista talajjal, mátrix töltettel indult.
Nincs benne oxydator, viszont brutál mennyiségű PRL van már benne, tehát valami jól működik nála, az tuti.
Imádnak a mini fissiben és a subwassertangban bandázni a picik, tehát jó, ha van búvóhely bőven.
Na, meg mindenféle ásványi sókkal kényezteti őket.❤️
Heti vízcserék vannak. Ment már poppyval és lilyvel is.
Szóval, ha jó garnélaállománnyal indítasz, az számít igazán.

@SMAdrián szintén sokat szívott a garnélákkal, most meg szinte nulla talaj mellett is bőven van nála szaporulat.
Ki kell tapasztalnod, nincs tuti recept.
Sok sikert.👍🏻
Köszi a biztatást Csilla!
Ilyen az, aki már jobban ismeri az akvámat, mint én. :D Persze ehhez kellett egy baleset. 🤕
Azt azért hozzá kell tennem, ha Csilla cseréli a vizet a Ligetben, akkro a garnis akvárium egy szvinger klubbá változik. Szerintem Ő más ívben önti be a vizet, és ez a titka az egésznek. :ROFLMAO:
Ami az üvegeket illeti, használok poppyt, aquarebell lilyt, skimmeres szívóágat, meg simát egyszerű szivaccsal garnivédőként.
 
Folytatás.
Tegnap felkötöztem a @star67 Csillától kapott mohát a vasfára, mely vödörben ázik 3 hete (így már viz alatt is marad 🙃).
Ma összeraktam a szűrőt. A csatolt kepen láthatóan helyzetem el a ki es befolyót. (A spin-t nem hoznám jobban a frontüveg felé, hacsak nem javasoljátok).
Az Ebi Gold Shrimp Soli mennyiségét illetően @Keinrath Adrian 60x30x36-os üvegét alapul véve ( Ő 3 litert rakott bele) 1,5 literrel indítok.
Remélem nem okoz majd túl alacsony ph-t.
 

Attachments

  • 20210706_070837.jpg
    20210706_070837.jpg
    191.1 KB · Megtekintések: 51

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére