• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sera Phosvec Granulat

JeffJN

Kertész tanonc
Sziasztok!
Kérdésem az lenne ezzel a Sera Phosvec Granulatal kapcsolatban ,hogy a külső szűrő melyik kosarában érdemes elhelyezni (Eheim 2224)? Magas a foszfát szintem 1-1,5 mg körül van szeretném csökkenteni jelenleg a szűrőben a gyári szűrőközeg van (substrat pro +mech) melyik helyére rakjam esetleg melyik mellé?
 
Hali!

A removereket általában mindig az utolsó helyre tesszük, persze ha a perlon a legutolsó akkor ez elé.Ha valami helyett rakod be akkor az általad használt szűrőanyagok közül a leggyengébbet vedd ki, szem előtt tartva, hogy minél több biológiai szűrőanyag maradjon bent.
 
jojo said:
Hali!

A removereket általában mindig az utolsó helyre tesszük, persze ha a perlon a legutolsó akkor ez elé.Ha valami helyett rakod be akkor az általad használt szűrőanyagok közül a leggyengébbet vedd ki, szem előtt tartva, hogy minél több biológiai szűrőanyag maradjon bent.

Akkor ha jól értettem a substrat pro mellé kellene beraknom úgy ,hogy a lehető legkevesebbet veszek ki abból.
Köszi a segítséget!
 
Miért baj ha magas a foszfát szint? :roll: Halak, garnélák miatt?
 
inadsz said:
Miért baj ha magas a foszfát szint? :roll: Halak, garnélák miatt?
Én az algásodás csökkenését várom tőle és persze az sem utolsó ,hogy a halaknak sem tesz jót a magas foszfát. Olvastam más topicban ,hogy a magas foszfát szintnek nem sok köze van az algásodáshoz de egy próbát megér hátha közvetve mégis van hatása.
 
JeffJN said:
inadsz said:
Miért baj ha magas a foszfát szint? :roll: Halak, garnélák miatt?
Én az algásodás csökkenését várom tőle és persze az sem utolsó ,hogy a halaknak sem tesz jót a magas foszfát. Olvastam más topicban ,hogy a magas foszfát szintnek nem sok köze van az algásodáshoz de egy próbát megér hátha közvetve mégis van hatása.

Közvetve lehet. ;)
Ezt olvasd el: viewtopic.php?f=17&t=95&start=700
 
inadsz said:
JeffJN said:
inadsz said:
Miért baj ha magas a foszfát szint? :roll: Halak, garnélák miatt?
Én az algásodás csökkenését várom tőle és persze az sem utolsó ,hogy a halaknak sem tesz jót a magas foszfát. Olvastam más topicban ,hogy a magas foszfát szintnek nem sok köze van az algásodáshoz de egy próbát megér hátha közvetve mégis van hatása.

Közvetve lehet. ;)
Ezt olvasd el: viewtopic.php?f=17&t=95&start=700
Pont ezt olvastam én is. Legnagyobb bajom ezzel ,hogy nincs kimondva mit kellene tenni ez számomra elég zavaros sajnos az alga nem olyan mint a torokgyulladás beveszel 1 gyógyszert és már csillapodik is. Nálam is több összetevőből állhat a probléma amire én gondolok azok a következők lehetnek (persze nem fontossági sorrendben)
1:nem megfelelő irányú áramlás (ki és befolyó csöveket át kellene helyeznem jelenleg esőztető hátfal jobb felén beszívó a bal felén van)
2:túl sok növénytáp adagolása
3:túl sok fény (ez tudom relatív de 48w világít kb 50-60L-t 7és fél órát viszont egy olyan armatúrában van ahol nincs fényvisszaverő az armatúra oldalfala magas + az akvárium fedő üveg vízköves ezek mind elvesznek az erejéből de még így is valószínűleg sok).
4: nincs co2 (mondjuk ez egyenlőre nem is lesz)

Ebből a listából a 2. változtatom meg elsőre visszaveszem a GA-tápokat ajánlott mennyiségre beteszem a foszfát eltávolítót a szűrőbe aztán várok pár hetet és figyelek. Ha nincs változás haladok tovább de ha valaki tudja mi a "csodaszer" ne tartsa magába (feltéve ha az nem a co2 :D )
 
Igazából már leírtad a gondolatmenetedet, de csak úgy off-ként megkérdezem, miért is nem használsz élesztős cuccot?Ekkora aksiban azért meg lehet oldani.
Na meg a fedőüveg....miért is nem veszed le?(tudom sok a fény és ezzel is csökkenteni akarod a bejutó fényt, de nem tudsz más csövet beraknia a mostaniak helyébe?)
Nem tudom milyen csöveid vannak, de ha pl. most T5 HO csövek vannak azt ki lehet cserélni HE csövekre.

Pl csökkenthetnéd a világítást 6 órára is.
 
jojo said:
Igazából már leírtad a gondolatmenetedet, de csak úgy off-ként megkérdezem, miért is nem használsz élesztős cuccot?Ekkora aksiban azért meg lehet oldani.
Na meg a fedőüveg....miért is nem veszed le?(tudom sok a fény és ezzel is csökkenteni akarod a bejutó fényt, de nem tudsz más csövet beraknia a mostaniak helyébe?)
Nem tudom milyen csöveid vannak, de ha pl. most T5 HO csövek vannak azt ki lehet cserélni HE csövekre.

Pl csökkenthetnéd a világítást 6 órára is.

Élesztős cuccal ugyanaz a gondom mint annó az akasztós szűrővel idővel kell egy jobb drágább mert csak pénzkidobás nem akarok költeni 2x mégha tudom az élesztős megoldás olcsó de felesleges kiadás ha utána egy co2 rendszert veszek legalábbis most ezt gondolom. Az armatúrával az a gond ,hogy vagy ez vagy még erősebb csövek mivel a gyújtás miatt fix 2xHO24w vagy 2xHO39w v. 2xL30w megy bele így biztosan költeni kell egy szolidabbra 24w-os 865-ös T5 HO csövek vannak benne most. Átkötés nem megoldás mert ez csak fixen 2 csővel működik HO csövek HE re cserélése sem megoldható szerintem mert hamar kinyírná őket a gyujtás.
A tetőt azért nem veszem le mivel nagyjából ez védi az armatúrát a víztől. Nincs külön plexi rajta és az oldalfala is ezért magasabb meg a szobában nincs fűtés ill. csak minimális olyan 18fok lehet + még a kutya is ott van és nem akarom a szőrét viszont látni az akváriumban (szál minden fele mert hosszú szőrű labradorunk van és hiába van 3 naponta takarítva a szoba így is van minden fele). Világított órák számát érdemes lenne csökkenteni de a szobában van pár növény és így is elég nehéz a családnak megmagyarázni miért kell a redőnynek 12:30 ig lent lennie (eddig szemben volt az ablakkal és sokszor napfény érte de át lett helyezve a szoba kevésbé napos részére).
 
Igen, szinte biztos voltam, hogy ez lesz a válasz, kivéve a labradort.
Nem erősködöm az élesztős CO2-vel kapcsolatban de ez nem egy nagy befektetés csak 1-2 diffúzor kell, vagy egy reaktor és ezt a későbbiekben is fel tudod használni a magasnyomásúhoz.

Na de a világításnak mi köze a lakás redőnyéhez? Hát állítsd 6 óra időtartamra az időkapcsolót és kész.
 
jojo said:
Igen, szinte biztos voltam, hogy ez lesz a válasz, kivéve a labradort.
Nem erősködöm az élesztős CO2-vel kapcsolatban de ez nem egy nagy befektetés csak 1-2 diffúzor kell, vagy egy reaktor és ezt a későbbiekben is fel tudod használni a magasnyomásúhoz.

Na de a világításnak mi köze a lakás redőnyéhez? Hát állítsd 6 óra időtartamra az időkapcsolót és kész.

Gondolatolvasó vagy :) Co2 ügyben elgondolkodom elolvasok pár leírást az élesztős rendszerrel kapcsolatban aztán majd meglátom. A világításnak annyi köze van a redőnyhöz ,hogy addig nincs felhúzva ,hogy ne tűzzön az akváriumra a fény legalábbis korábban ez volt most már nincs szemben az ablakkal az akvárium. Kipróbálom a 6 órás világítást. Ezek szerint rosszul gondoltam a világítás bekapcsolásáig nem szabad ,hogy bármilyen fény érje az akváriumot?
 
Miért ne érhetné fény az akváriumot?

Attól függetlenül, hogy a növények érzékeli a a napfelkeltét és a levelek az ablak felé fordulnak, még nem kezdenek veszett növekedésbe.Hacsak nem tűz veszettül rá a nyári kánikulában egész nap, a szórt fény nem okoz gondot.
 
Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy eltávolítja a foszfátot a vízből, és a növényeknek sem marad--->hiánytünetek-->rosszabb esetben alga. De ha naponta tápozol, ezt elkerülheted, mint az aktív szén és kelátolt vasnál.
 
jojo said:
Miért ne érhetné fény az akváriumot?

Attól függetlenül, hogy a növények érzékeli a a napfelkeltét és a levelek az ablak felé fordulnak, még nem kezdenek veszett növekedésbe.Hacsak nem tűz veszettül rá a nyári kánikulában egész nap, a szórt fény nem okoz gondot.
Én igazából az algásodástól féltem nem a növények növekedésétől.

inadsz said:
Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy eltávolítja a foszfátot a vízból, és a növényeknek sem marad--->hiánytünetek-->rosszabb esetben alga. De ha naponta tápozol, ezt elkerülheted, mint az aktív szén és kelátolt vasnál.
Naponta tápozok GA makro,mikro meg easy carbo. Eddig 3-3-2 ml volt holnaptól kicsit kevesebb 2,5-2,5-2 ml lesz.
 
JeffJN said:
inadsz said:
Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy eltávolítja a foszfátot a vízból, és a növényeknek sem marad--->hiánytünetek-->rosszabb esetben alga. De ha naponta tápozol, ezt elkerülheted, mint az aktív szén és kelátolt vasnál.
Naponta tápozok GA makro,mikro meg easy carbo. Eddig 3-3-2 ml volt holnaptól kicsit kevesebb 2,5-2,5-2 ml lesz.

Mekkora az aki?
 
Back
Oldal tetejére