• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sera Florena

Sajnos a kérdésre nem igazán lehet válaszolni.

Mit jelent neked a növényes akvárium? Holland? Nature Aakvárium stílus? Low tech vagy jó sok fénnyel üzemelő CO2-es aki? Esetleg garnélás nano pár szál növénnyel?
Van amire ez a táp is jó, de ha a cél egy 1 watt / liter körüli CO2-es növényes, akkor inkább valami speciálisabb tápot választanék, amiben minden van.

A florena inkább általános növénytáp. Ezek a növénytápok, akár csak a gyári akvárium szettek, általános akvarizálásra lettek tervezve. Kevés fény, nem kifejezett buja növényes akvárium stb stb. Ilyen körülmények közé jó lehet.

Meg lehet próbálkozni vele akkor is, ha kicsit komolyabb növényezést szeretnél, de a gyári adagolást egészen biztosan 4-5x túl kell adagolni, ahogyan a Tropica és más 1 komponenses tápoknál is szoktuk.

Szóval visszapasszolnám a lasztit és inkább mutasd meg mit szeretnél. Így könnyen elmondhatjuk fog e működni.
 
Sőt a sera tápokból az egész családot kéne adagolni így még drágább, és még legalább 2X túladagolásban is. :thumbdown:
 
Értem, köszönöm a hozzászólásokat.
off
Igazából nem releváns a jelenlegi akváriumom, mert most még csak főképpen garnis/halas/bazaltos low tech nano, csak azért hamar ráeszméltem, hogy a növények teszik teljessé (Hogy mutassam a fejlődésemet: egy fél évvel ezelőtt a másikba,- melyet "megörököltünk" és itt kezdtem egyre jobban elmerülni az akvarisztika sokrétű műfajába- még műnövényt raktam, mondván, hogy lusta vagyok, illetve abban még világítás sem volt... - tudom, hogy most páran elborzadtak :lol: :oops: ).
Lényeg a lényeg, az anubiason és a gömbmohán lassan túllépve bekerült pár növényke, amely már láthatóan (bizonyos hiánytüneteket mutatva) igényelt némi tápozást és az easy carbo (ezt algamentesítésként is használandó) mellé itt a környékemen A növénytápként kapható eme cucc, így erre ruháztam be.
Viszont kíváncsi voltam, hogy mi a tapasztalat, mit várhatok tőle, mert itt-ott felbukkant pár hsz-ben, de azért sejtettem, hogy a Pl. a GA kínálatában sem véletlenül nem szerepelhet...

Mindenesetre, amint sikerül picit komolyabb aljzatot (rendes aktívat) beszereznem némi előtéri, gyepszerű növénykével (pl. ahogy nézem elsőre talán a marsilea hirsuta való nekem), valószinűleg ezt is picit komolyabbra cserélem, de addig azért sok értelme nyilván nem volna.
Olvasok és tanulok, egyszer talán még egy naplót is fellövök, ha már látványos az eredmény, amit elértem (no nem mintha nem tetszene az akim, de van hova fejlődnöm, ez tény).
on
 
andrashodi said:
de azért sejtettem, hogy a Pl. a GA kínálatában sem véletlenül nem szerepelhet...

Nem ez az oka amiért nincs nálunk.
Egyszerűen nincs értelme tartani akkor, ha ott az Easy Life, Seachem, Tropica, ami ugyanúgy kínál 1 komponenses tápot.
És akkor még a többi tápunkról nem beszéltem (ADA, Green Aqua, száraztápok). Táp arzenál van na! :angel:

De ahogy fent is írtam, természetesen van olyan akvárium, ahol gond nélkül használható. Igaz mi egy másik irányzatot képviselünk.
 
Na, de jó! Pont most vettem egyet...
Az a baj, hogy valószínűleg nem lesz elég, mert kell mellé másik sera táp is, kb mintha csak micro vagy csak macro tápot használnál
sera weboldalán keresd a növényápoló szettet abban látod, hogy milyen tápok kellenek még mellé.
 
Utoljára módosított:
Az a baj, hogy valószínűleg nem lesz elég, mert kell mellé másik sera táp is, kb mintha csak micro vagy csak macro tápot használnál
sera weboldalán keresd a növényápoló szettet abban látod, hogy milyen tápok kellenek még mellé.
Köszönöm.
Na, de jó. Miután megvettem, utána találtam meg ezt a leírást, kérdést, hozzászólást róla.
 
Köszönöm.
Na, de jó. Miután megvettem, utána találtam meg ezt a leírást, kérdést, hozzászólást róla.
van ilyen sajnos, én is vettem már potyára dolgokat, pl kormányszervót a kocsiba, aztán elég volt csak olajat cserélni. ott van a bontott kormánymű a padláson, ki se lett bontva :mad:.
De ezt a tápot azért el tudod használni, csak valószínűleg hiánytüneteid lesznek, kell mellé másik seras is
 
Köszönöm.
Na, de jó. Miután megvettem, utána találtam meg ezt a leírást, kérdést, hozzászólást róla.
Én mondtam, hogy érdemes előre informálódni, olvasni. [emoji4]
Egyébként régen én is kipróbáltam a Sera florenát. Szépek lettek tőle a növényeim, de kb. a gyári ajánlás ötszörösét kell beleönteni az akváriumba. Így azért elég gazdaságtalan.
A legnagyobb probléma, hogy nem lehet tudni, miből mennyi van benne. Nekünk ez nagyon fontos.
 
Ak
Sajnos a kérdésre nem igazán lehet válaszolni.

Mit jelent neked a növényes akvárium? Holland? Nature Aakvárium stílus? Low tech vagy jó sok fénnyel üzemelő CO2-es aki? Esetleg garnélás nano pár szál növénnyel?
Van amire ez a táp is jó, de ha a cél egy 1 watt / liter körüli CO2-es növényes, akkor inkább valami speciálisabb tápot választanék, amiben minden van.

A florena inkább általános növénytáp. Ezek a növénytápok, akár csak a gyári akvárium szettek, általános akvarizálásra lettek tervezve. Kevés fény, nem kifejezett buja növényes akvárium stb stb. Ilyen körülmények közé jó lehet.

Meg lehet próbálkozni vele akkor is, ha kicsit komolyabb növényezést szeretnél, de a gyári adagolást egészen biztosan 4-5x túl kell adagolni, ahogyan a Tropica és más 1 komponenses tápoknál is szoktuk.

Szóval visszapasszolnám a lasztit és inkább mutasd meg mit szeretnél. Így könnyen elmondhatjuk fog e működni.
Akkor több sera tápot nem veszek
 
Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy nagyon gazdaságtalan. Ha eredményt akarsz, nagyon sok kell belőle. Ehhez képest a Profito toronymagasan hatásosabb, és gazdaságosabb is. Még ha adsz mellé makro tápanyagokat akkor is.
 
Back
Oldal tetejére