• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Selva tropical en casa

A kedvenc sztorim, ha @Zuzmi nem haragszik meg érte...
Még egyetemi évek alatt kaptam lakótárstól törpe mix tojásokat...Gödöllőről vittem vonattal a tojásokat Szabolcsba...
Kora tavasz volt, de a kotlósaim nem akartak kotlani.
Tanácstalan voltam, keltetőm nem volt, beraktam a tojásokat vattával kibékelt tartóban a hűtőbe...
Pontosan nem emlékszem, de min. 2-4 hétig voltak ott, mire a kotlós alá tudtam tenni őket.
Kb. 60-70%-os volt a kelési arány!!
Egy csoda volt!
 
Nem offoltok, vagyis egy kicsit. De nem baj. Felideztem gyerekkoromat. Csuda dolog amikor latsz kikelni kis csirkeket. Nagyszuleimnek kis japan tyukjai es kakasai is voltak. Azokat nagyon szerettem. Gyongyikek is voltak, csak sajna tul jol repultek. Addig nem volt gond mikor a diofan ejszakaztak de amikor atkoltoztek a szomszedba...elvegre nincs az a kerites...az elszomorito volt.
 
Nem offoltok, vagyis egy kicsit. De nem baj. Felideztem gyerekkoromat. Csuda dolog amikor latsz kikelni kis csirkeket. Nagyszuleimnek kis japan tyukjai es kakasai is voltak. Azokat nagyon szerettem. Gyongyikek is voltak, csak sajna tul jol repultek. Addig nem volt gond mikor a diofan ejszakaztak de amikor atkoltoztek a szomszedba...elvegre nincs az a kerites...az elszomorito volt.
Pedig azt mondják hogy hazajárósak.

Tavaly nekem nem akartak elülni a tyúkok.
Sokáig vártam, gyűjtögettem a tojást nem is kelt belőle sok. Építenem kellet keltetőt. De így láttam amikor lerúgják a tojást magukról. Vagy amikor csipog a tojás.
Aztán felnőttek... Már tojnak is
Hónap végén indul a keltető és ketyeg a 21nap.
 
Pedig azt mondják hogy hazajárósak.

Tavaly nekem nem akartak elülni a tyúkok.
Sokáig vártam, gyűjtögettem a tojást nem is kelt belőle sok. Építenem kellet keltetőt. De így láttam amikor lerúgják a tojást magukról. Vagy amikor csipog a tojás.
Aztán felnőttek... Már tojnak is
Hónap végén indul a keltető és ketyeg a 21nap.
Nagymamam azt csinalta, most igy visszagondolva nem tul kedves, de az a lenyeg, hogy elultette a tyukot, tehat ratette a tojglikra es kosarral vagy ladaval letakarta. Persze kiengedte tobbszor is, aztan par nap utan elult magatol.
 
Nagymamam azt csinalta, most igy visszagondolva nem tul kedves, de az a lenyeg, hogy elultette a tyukot, tehat ratette a tojglikra es kosarral vagy ladaval letakarta. Persze kiengedte tobbszor is, aztan par nap utan elult magatol.
Hát 40-50db most a terv plusz még anyu hoz kb 25db-ot ami neki lesz.
Annyi kosaram nincs :ROFLMAO:
Ha elülnek maguktól akkor kapnak tojást hagy csinálják a dolguk, de most nem várok rájuk.
 
Hat. A hullakrol nem teszek fel kepet...🤫 De most azert keves elhullas tortent. A kekek lassabban szaporodnak, de hiaba olvasok utana arra meg nem jottem ra, hogy naluk hogyan lehet lekuzdeni az SLS nevu mozgasszervi fejlodesi rendelleneseg problemajat.
De rajta vagyok. Igazabol lehet, hogy nem fogok tudni mit kezdeni ezzel a sok gyerekkel, a bekas tarsadalom sajna nem olyan elfogado es segitokesz mint a garnelas, de remelem lesz gazdajuk. Csodas latni ahogy cseperednek, es ra akarok jonni a kekek titkara is.
Orulok, hogy legalabb itt orulnek az oromeimnek. Koszonom.😍
Ha nagyon nem találsz majd nekik gazdát, én szívesen látnék itthon párat ha lehet őket auratusokkal tartani :D
 
Back
Oldal tetejére