• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Selva tropical en casa

Ha így haladsz a szaporításukkal lassan tenyészetet is nyithatsz.😀
Jó látni, hogy ennyire jól érzik nálad magukat és a kezdeti nehézségek után ilyen jól felnőnek a picik.
 
Ha így haladsz a szaporításukkal lassan tenyészetet is nyithatsz.😀
Jó látni, hogy ennyire jól érzik nálad magukat és a kezdeti nehézségek után ilyen jól felnőnek a picik.
Hat. A hullakrol nem teszek fel kepet...🤫 De most azert keves elhullas tortent. A kekek lassabban szaporodnak, de hiaba olvasok utana arra meg nem jottem ra, hogy naluk hogyan lehet lekuzdeni az SLS nevu mozgasszervi fejlodesi rendelleneseg problemajat.
De rajta vagyok. Igazabol lehet, hogy nem fogok tudni mit kezdeni ezzel a sok gyerekkel, a bekas tarsadalom sajna nem olyan elfogado es segitokesz mint a garnelas, de remelem lesz gazdajuk. Csodas latni ahogy cseperednek, es ra akarok jonni a kekek titkara is.
Orulok, hogy legalabb itt orulnek az oromeimnek. Koszonom.😍
 
Külföldi fórumokon is próbálkoztál már?
Csak kulfoldi cikkekkel, de nagyon rossz az angol tudasom...plane ahhoz, hogy megszolitsak valakit.
Igazabol amit egy kiserletbol megertettem, hogy a csapviz helyett jobb a RO. Meghozza a visszasozott RO. A taplalekkal elfogyasztott feherjet vizsgalva, csak az jott ki, ha tobbet zabal az ebihal hamarabb alakul at, de nem kimondottan tobb koztuk a bendzsa.
Mivel izom, csont fejlodesi rendellenesseg az SLS ( spindly led syndrome) ezert a keresendo a Ca bevitel, a megfelelo aminosavak es B, D vitaminok megfelelo aranya. Vagy egyaltalan hogy tud belejuk jutni. Monadanom sem kell, hogy nem eleg a szepiat beleszorni, mert nem szajon at hanem boron at veszik fel a calciumot...egyebeket. Van most ket szer( az egyik nevet csak elcsiptem egy beszelgetesben a terra plazan),amit csirkesek, galambaszok hasznalnak szaporodasi idoszakban, igy most azokkal probalkozom. Hal az egnek az egyik olyan budos, hogy ket napig dogszag van a lakasban miutan adok nekik.🤮 Mennyei.
Teszt elinditva.
 
Talán a TP-n a nyílméregbékás tenyésztők majd mondanak valami okosat.
Ha találsz német oldalt, linkeld át, szívesen segítek. Az angolom nekem is kevés a békagenetikához.😬
 
Talán a TP-n a nyílméregbékás tenyésztők majd mondanak valami okosat.
Ha találsz német oldalt, linkeld át, szívesen segítek. Az angolom nekem is kevés a békagenetikához.😬
Nem igazan segitenek. Errol irtam. Olyan titkolozo bagazs...mint ha szemely szerint en veszelyeztetnem az esoerdoket es a kihaloban levo bekakat. Vagy lehet, hogy a boltjukat rontanam. Csak hogy ki kell kiserletezni..., meg nekik is nagyon sok veszteseggel jart mig rajottek a trukkokre. Blabla
Itt meg mindenki ezerrel segit ha valakinek gondja akadt a prl-ekkel.
Nem gondolom, hogy szazaval fognak neki allni az emberek a bekatenyesztesnek. Kisse maceras es hely es gusztusigenyes.
 
Ennyire nem keresettek ezek a csöppségek?
Hat. Az a baj, hogy...
Igazabol remelem egy bekas sem talal ide a forumra. De, a bekakat keresik sokan. Csak ugye keves helyen lehet olvasni, erdeklodni roluk. Keressetek csak ra, hogy bekatenyeszto...nincs sok. Van egy ket nagyon hasznos oldal. Ott leirjak, hogy igy kell papirozni, ugy kell papirozni, meg allomany megorzes ( bar az enyemek kozul egy sem veszelyeztetett) stb. Amiket abszolut megertek. Mondjuk en egyikhez sem kaptam semmifele papirt, pedig mindket tenyeszto/elado azt hirdeti az oldalan, hogy papir nelkul oda sem adjak a bekakat.
Szoval meg a tenyesztok egymas kozott is undokak es versenyeznek. Szerintem ezert sem terjedt el ez a hobbi rendesen, mert onmaguk gatjai a fejlodesnek. Mindegy, nem akarom megbantani oket, es remelem ok sem haragszanak meg ram, ha idetalalnak, de tanulhatnanak ettol a forumtol.
 
Hat. Az a baj, hogy...
Igazabol remelem egy bekas sem talal ide a forumra. De, a bekakat keresik sokan. Csak ugye keves helyen lehet olvasni, erdeklodni roluk. Keressetek csak ra, hogy bekatenyeszto...nincs sok. Van egy ket nagyon hasznos oldal. Ott leirjak, hogy igy kell papirozni, ugy kell papirozni, meg allomany megorzes ( bar az enyemek kozul egy sem veszelyeztetett) stb. Amiket abszolut megertek. Mondjuk en egyikhez sem kaptam semmifele papirt, pedig mindket tenyeszto/elado azt hirdeti az oldalan, hogy papir nelkul oda sem adjak a bekakat.
Szoval meg a tenyesztok egymas kozott is undokak es versenyeznek. Szerintem ezert sem terjedt el ez a hobbi rendesen, mert onmaguk gatjai a fejlodesnek. Mindegy, nem akarom megbantani oket, es remelem ok sem haragszanak meg ram, ha idetalalnak, de tanulhatnanak ettol a forumtol.

Tudom, nem vigasz, de nagyjából ugyanez van a hüllősöknél is. Sajnos.
 
Hat. Az a baj, hogy...
Igazabol remelem egy bekas sem talal ide a forumra. De, a bekakat keresik sokan. Csak ugye keves helyen lehet olvasni, erdeklodni roluk. Keressetek csak ra, hogy bekatenyeszto...nincs sok. Van egy ket nagyon hasznos oldal. Ott leirjak, hogy igy kell papirozni, ugy kell papirozni, meg allomany megorzes ( bar az enyemek kozul egy sem veszelyeztetett) stb. Amiket abszolut megertek. Mondjuk en egyikhez sem kaptam semmifele papirt, pedig mindket tenyeszto/elado azt hirdeti az oldalan, hogy papir nelkul oda sem adjak a bekakat.
Szoval meg a tenyesztok egymas kozott is undokak es versenyeznek. Szerintem ezert sem terjedt el ez a hobbi rendesen, mert onmaguk gatjai a fejlodesnek. Mindegy, nem akarom megbantani oket, es remelem ok sem haragszanak meg ram, ha idetalalnak, de tanulhatnanak ettol a forumtol.
Kár pedig itt is szépeket lehet alkotni.
Én is csinálnám ha lenne lehetőségem.
De ami késik...
Egyébként baromfis oldalról sem jobb a helyzet.
 
Kár pedig itt is szépeket lehet alkotni.
Én is csinálnám ha lenne lehetőségem.
De ami késik...
Egyébként baromfis oldalról sem jobb a helyzet.
Hajra. Csak buzditani tudok mindenkit. Igy tok kezdokent is nagy öröm egy vivarium.
Most komolyan...el sem tudom kepzelni, hogy baromfiban mi tud ekkora titok lenni? 😲
 
Hajra. Csak buzditani tudok mindenkit. Igy tok kezdokent is nagy öröm egy vivarium.
Most komolyan...el sem tudom kepzelni, hogy baromfiban mi tud ekkora titok lenni? 😲
Egyenlőre helyem nincs, illetve ami van és kérdeztem is, az kevésnek bizonyul.
Baromfiban a jó minőség beszerzése nehéz, sok a fajtatisztának beállított keverék, vagy betegséget hordozó. Tojásnál nem azt kapod, nem termékeny.
Fajtaleírások, minősítések hiányosak főleg a ritkábban tartottaknál.
 
Egyenlőre helyem nincs, illetve ami van és kérdeztem is, az kevésnek bizonyul.
Baromfiban a jó minőség beszerzése nehéz, sok a fajtatisztának beállított keverék, vagy betegséget hordozó. Tojásnál nem azt kapod, nem termékeny.
Fajtaleírások, minősítések hiányosak főleg a ritkábban tartottaknál.
Ez olyasmi mint a torpenyul, ami aztan vagosulyra novekszik.
 
Vegyeshasznú fajta. Narancs welsumi.
Idén meg lesz egy pézsma pár összerakva
Még kicsi az állomány, tavaly költöztünk ide.
Te is tartasz valamit?
Sajnos nem...
Nincs rá lehetőségem most. Az első emeleti lakásban...😃
De korábban voltak tőkésrécéim, bronzpulyka, törpe cochin, gyöngytyúk szürke-ezüst, és egyéb fajtamixek...szép volt, régen volt, kellemes emlék! Imádom őket!
 
Sajnos nem...
Nincs rá lehetőségem most. Az első emeleti lakásban...😃
De korábban voltak tőkésrécéim, bronzpulyka, törpe cochin, gyöngytyúk szürke-ezüst, és egyéb fajtamixek...szép volt, régen volt, kellemes emlék! Imádom őket!
Fürjek elférnek az erkélyen.
Gyönygyök tetszenek nekem is de a párom nem engedi (még :ROFLMAO:)
 
Back
Oldal tetejére