• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sekunder

Tomiii

Főkertész
Sziasztok,

Hosszú kihagyás után, végre újra van akvárium! A kihagyás közben volt 2 költözés meg esküvő meg amit eltudsz képzelni :)

Az alapanyagok nem változtak, szűrés, világítás minden a régi.

Következő postban jönnek majd a részletek, egyelőre az indulás képeit vn időm csak megosztani.
 
Technika:

60x45x45 opti üveg
Eheim 2075 szűrés 750ml Seachem Purigen + seachem matrix
Twinstar 600S led 8 órában
Co2 + inline nyomó ágon 9 órában
RO víz 130 tds GA GH+
GA mik + mak napi 6ml
Dennerle talaj
ADA Laplatta sand
Oase 150w fűtés
Eheim skimmer
Seachem stability az indításhoz.

Az élőlények első naptól az akvariumban vannak mert egy bejaratott szűrővel indult az akva.
(kb 10 amano + zold neon és vörösorrú pontylazac

Tartani fogom a napi 50% viz cserét az első héten, majd két naponta a következő héten.

Növények:
Ludwigia super red
Rotala wallichii
Rotala macranda
Pogostemon erectus
Cryptocoryne wendtii 'Green' TC
Alternanthera reineckii Mini

Kíváncsian várom hogyan sikerül ez most.
 
Úgy fest nem úszom meg az algákat most sem. 3 napja jelentkeztek, a viz cserék mar 6 napja csak 2-3 naponta mennek, az első héten megvoltak a napi cserék. Ma dimmeltem a lámpán 1 fokozatot, de a tápozason nem változtatok egyelőre. Napi 6 ml mic mac plusz easy carbo plusz 6 csepp ada eca. Szerintek ez milyen alga illetve hogyan tudnám megakadályozni a terjedését? 90dc5f377ef80dccbc468997563cd27f.jpgd8e0a44710898cb4a22fd1da7b62f6dc.jpg
89cd3c1c1b6422bdcc5528ca6f2806a0.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagy a baj?
Nem annyira de egyre több van, pedig rendesen csinalok mindent, most majd probalok heti 3 vizcserere állni hátha az jobb. Ez az elso inditasom ga tapokkal és nehezebb mint ada táppal, inditas utan viszont jobban szeretem a GAt így most ezzel is indult
 
A köveket próbáld lekenni folyékony co2-vel, nekem szépen elhalasztotta őket.
Igen azt szoktam, kordában lehet tartani azért. A növények is egyre többet vesznek fel szerintem, egyre jobb lesz, az elején biztos hogy sok volt a GA táp az ammonia mellé...
 
Back
Oldal tetejére