• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seiryu mountain

schabi

Főkertész
Sziasztok!

Elérkezett az idő elindítani az új akvát. Az elképzelés iwagumi stílusban sziklás, növényes.

Akva: 100x29x40 Juwel.
Bútor: Saját készítésű ADA stílus.
Szűrés: Eheim 2073, bio rioval töltve + Seachem Purigen. Üveg ki és befolyó. Eheim Skim 350.
Co2: nagynyomású palackról, GW mágnes szeleppel, ADA visszafolyás gátlóval, üveg bubi számlálóval külső reaktorral beoldva.
Kövek: Seiryu 15kg
Táptalaj: Tropica Soil aljzat, Tropica Substrate.
Növény: Montecarlo, Parvula mini.
Hal: Neon hal 10db
Garnéla: Amano 4db
Tápozás: Green Aqua Micro Macro + EasyCarbo. Az adagoláson még gondolkodom, hogy mi legyen az arány.
Világítás: Saját készítésű 7020-as leddel szerelve.

Még egy hétig a régi pompájában díszeleg az akva.

23392194_39ef88e8ca29bd2f41cb4b627dd54238_xl.jpg


Jövő hét végén bontás és indul az új:).
 
Köszi srácok, az első nekem is jobban tetszik. És csak azért kettő mert, akárhogy raktam ez a kettő volt értékelhető. Akkor valószínűleg marad az első.:)
 
Pár kissebb kiegészítő kővel sokkal jobbat is össze tudnál ezekből a kövekből rakni!
 
Lehet, hogy igazad van a kisebb kövekkel, de csak ezek a nagyok vannak (törni meg nem szeretném) az eredeti elképzelés másképp volt. De mivel nem tetszett ezért maradt ez. Ez az első iwagumi elrendezésem ebben az akvában és nem akartam igazából több követ berakni. Majd meglátjuk növényekkel, hogy mit fog mutatni.
 
Nem bírtam várni a hét végéig, elkezdtük talajjal feltölteni. Belekerült a táptalaj...

23416238_a28f844367f19a62fb8a5732c846c37d_xl.jpg


Aztán az általános talaj...

23416292_1863c9de79946c0fe853ce4853eeaa7a_xl.jpg


Jöhet az ültetés, de az már csak vasárnap lesz:).
 
Az ültetés megkezdődött:).
Szép sorban belekerült minden növény a helyére, majd a víz feltöltés is sikeresen megtörtént. Akkor íme a képek.

A talaj benedvesítve:
23421364_07bfacac962eb510ff2ec7eb28f0b3ec_xl.jpg


Kész az ültetés és megkezdtük feltölteni:
23421366_f0920d405efd0475982969cdeb10d712_xl.jpg

Íme egy jó példa a Juwel szűrő újrahasznosításáról, kiváló segítség a víz feltöltésénél:LOL:.

És íme a kész akva teljesen feltöltve:
23421368_988fefd7777347c4fc689abf8ee547ad_xl.jpg


Most jöhet a napi vízcsere co2 beállítása, stb....;)
 
Nagyon jól néz ki, még a tropica talaj színe sem tűnt még fel, hogy ennyire szép! Bár ez lehet csak az én "perverzióm". Azzal a montecarloval meg mégszebb lesz, amikor benövi, remélem sok képet töltesz fel, ahogy alakul az akvárium! :)
 
TRAGÉDIA!!!

Hajnali 4 óra 15 perckor az akva megadta magát és arra ébredtünk, hogy csobog a víz a nappaliban. Villámgyors felkelés és kármentés. Most azon tanakodunk honnan lesz másik akva és mi legyen addig a növényekkel. Víz szint akkora maradt, hogy a növények még pont víz alatt vannak. Pár napot talán kibírnak így is. Esetleg ha valakinek jó tanácsa, ötlete van szívesen fogadom.:(:cry:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerencsére gyorsak voltunk, nagy kár nem történt a nappaliban a parketta megúszta.
A bal elején eresztett, az üveget feléig elengedte a ragasztás.

23424998_9afc3cfa48d137d28f6409e6f0ab0dc2_xl.jpg
 
Szerintem ha leengeded róla a vizeet a talaj tetejéig, és lefóliázod a tetejét az akvának, aztán megspriccelgeted reggel és esete olyan vízzel amivel feltöltenéd az akvát, a montecarlo vígan el van, ergo egy dsm szerű indítás. Amúgy ez a dsm-es megoldás nekem nagyon bevállt. + Zselés növénykéket tettél bele, azok meg eleve nem víz alatt lettek nevelve, ha jól tudom.
 
Köszi. A jelenlegi állapot szerint leengedem teljesen mert úgy látom, hogy lassan engedi a ragasztó teljesen (nem bízom az üvegben). Addig a növények visszakerültek a dobozokba. Új akva beszerzése folyamatban sos sürgősen.
 
Akva kérdés megoldva megvettem bandee-tól az akvát. Most nekiállunk és GO.

közben egy kis zene, hogy jó legyen a hangulat;)
 
Back
Oldal tetejére