• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítsetek, mi lehet ez?

Status
Not open for further replies.

peterkerenyi

Főkertész
Nem tudom alga-e vagy valami más de nagyon aggaszt a dolog.
Körülbelül egy hete kezdett el megjelenni ez a valami az akvárium üvegén, nehéz leírni hogyan néz ki de megpróbálom körbeírni:

Fehér színű, kis vékony vonalszerű dolgok amik mozognak is mint egy "kukac". Nagyon kicsik, 1-2 milisek.

Minden alkalommal ha látom letörlöm őket az EasyWipes kendővel, de néhány óra múlva újra lehet belőlük találni egy-két helyen.

Volt 70%-os vízcsere is, nem lett jobb a helyzet.
Látszólag minden rendben van az akváriumban, semmi kártékony hatást nem tapasztalok de jó lenne tudni mik ezek, mért vannak és hogyan tüntessem el őket.

Remélem a képek alapján ráismer valaki a problémára.

IMG_0349.JPG

IMG_0351.JPG


Köszönöm a segítséget!
 
Tyler said:
Nem tudom alga-e vagy valami más de nagyon aggaszt a dolog.
Körülbelül egy hete kezdett el megjelenni ez a valami az akvárium üvegén, nehéz leírni hogyan néz ki de megpróbálom körbeírni:

Fehér színű, kis vékony vonalszerű dolgok amik mozognak is mint egy "kukac". Nagyon kicsik, 1-2 milisek.

Minden alkalommal ha látom letörlöm őket az EasyWipes kendővel, de néhány óra múlva újra lehet belőlük találni egy-két helyen.

Volt 70%-os vízcsere is, nem lett jobb a helyzet.
Látszólag minden rendben van az akváriumban, semmi kártékony hatást nem tapasztalok de jó lenne tudni mik ezek, mért vannak és hogyan tüntessem el őket.

Remélem a képek alapján ráismer valaki a problémára.

IMG_0349.JPG

IMG_0351.JPG


Köszönöm a segítséget!
Ha vékony fonal szerűek akkor planáriák!!
viewtopic.php?f=22&t=468&p=66608&hilit=plan%C3%A1ri%C3%A1k#p66608
 
Cecska said:
Tyler said:
Nem tudom alga-e vagy valami más de nagyon aggaszt a dolog.
Körülbelül egy hete kezdett el megjelenni ez a valami az akvárium üvegén, nehéz leírni hogyan néz ki de megpróbálom körbeírni:

Fehér színű, kis vékony vonalszerű dolgok amik mozognak is mint egy "kukac". Nagyon kicsik, 1-2 milisek.

Minden alkalommal ha látom letörlöm őket az EasyWipes kendővel, de néhány óra múlva újra lehet belőlük találni egy-két helyen.

Volt 70%-os vízcsere is, nem lett jobb a helyzet.
Látszólag minden rendben van az akváriumban, semmi kártékony hatást nem tapasztalok de jó lenne tudni mik ezek, mért vannak és hogyan tüntessem el őket.

Remélem a képek alapján ráismer valaki a problémára.

IMG_0349.JPG

IMG_0351.JPG


Köszönöm a segítséget!
Ha vékony fonal szerűek akkor planáriák!!
viewtopic.php?f=22&t=468&p=66608&hilit=plan%C3%A1ri%C3%A1k#p66608

Olyasmik, de csak az üvegen látok ilyeneket máshol nem.

Nem tudod esetleg, hogyan tudom lehet ezeket megfékezni?
 
Tyler said:
Nem tudod esetleg, hogyan tudom lehet ezeket megfékezni?
Hát tapasztalatom szerint előbb sok lesz belőle majd minden további nélük kimúlnak, és lehet letörölgetni az aki üvegéről. Nekem eddig csak a szűrés nélküli bettás akimban volt 2-szer.
 
Con_Sole said:
Tyler said:
Nem tudod esetleg, hogyan tudom lehet ezeket megfékezni?
Hát tapasztalatom szerint előbb sok lesz belőle majd minden további nélük kimúlnak, és lehet letörölgetni az aki üvegéről. Nekem eddig csak a szűrés nélküli bettás akimban volt 2-szer.

Akkor ezek planáriák? Mas nem is lehet?
Remelem nálam is szépen eltűnnek akkor majd.
 
Tyler said:
viewtopic.php?f=22&t=468&p=66608&hilit=plan%C3%A1ri%C3%A1k#p66608

Olyasmik, de csak az üvegen látok ilyeneket máshol nem.

Nem tudod esetleg, hogyan tudom lehet ezeket megfékezni?
Ezért írtam a linket, itt meg tudsz mindent, vannak planária csapdák, különféle házi praktikák!! ;)
 
Cecska said:
Tyler said:
viewtopic.php?f=22&t=468&p=66608&hilit=plan%C3%A1ri%C3%A1k#p66608

Olyasmik, de csak az üvegen látok ilyeneket máshol nem.

Nem tudod esetleg, hogyan tudom lehet ezeket megfékezni?
Ezért írtam a linket, itt meg tudsz mindent, vannak planária csapdák, különféle házi praktikák!! ;)

Köszi a linkeket, elkezdek próbálkozni azokkal a módszerekkel amiket olvastam. :)
 
A. Kavicsos said:
Szia Tyler!

Nálam ez a halacska minden élő dolgot (Cyklops, Planária, Kagylós rákok) eltüntetett a garnélás akváriumomból : viewtopic.php?f=21&t=856

De sajnos csak apró élő eleséget volt hajlandó elfogyasztani!

A.ttila

Köszi a tippet, megpróbálok találni ilyen halat, bár ahogy olvastam elég ritkának tűnik :)
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, hogy mik ezek a kukac szerű valamik.
2012-10-07%252014.52.31.jpg

Etettél tubifexel mostanában, vagy vettél e növényt a sarki halasbolt valamelyik medencéjéből ahol a halacsokkal együtt tartják a növényeket? Ha igen akkor megvan a kis féreg.
 
Etettél tubifexel mostanában, vagy vettél e növényt a sarki halasbolt valamelyik medencéjéből ahol a halacsokkal együtt tartják a növényeket? Ha igen akkor megvan a kis féreg.

Nem volt semmivel kapcsolatba ez az aki
Azt tudni kell hogy ez egy 10l-es kocka ami kb 3-4 hónapja üzemel. Nincs megvilágítva és csak szivacsszűrő üzemel benne, pár növényke van benne de azok is ritkán kapnak tápot, vegetálnak csak. igazából garnikat szedegetem ide bele, de lassan meg is akarom szüntetni.
 
Hali!
Ez mi lehet? A garnélás akváriumomban találtam egy ilyet az üvegre tapadva.Egy pontból kiindulva mintha csápok nőnének ki, és ha hozzá érek vissza húzódnak vagy össze ugranak.

 
nem vok szakértője de ez asszem hidra, és ha az akkor eltávolítanám mert annyit tudok hogy nem kedveskedni akar ott
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére