• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség!

R_win

Kertész szaki
Segítség!
Mindig is tudtam, hogy a karantén az nem vicc! Vettem pár narancssárga guppit, és betettem a többi saját Guppim közé. Teljesen egészségesnek néznek ki most is amikor az enyémek közül sok elpusztult!
A tünetek: fehér vattaszerűen foltos "bőr" hiányzó farok uszonyok!
Azt olvastam a neten, malachizöld és metilénkék fürdő kombinált alkalmazása segíthet!
Viszont ezek a szerek nem ártanak a garnéláimnak?
 
Lehet. Próbálok informálódni a neten, azt írják tegyek sót a vízbe, Parakill + Aquafuran együtt hatásos lehet, plusz sok sok vitamin.
Kiszedtem a betegnek tűnő halakat gyógyszeres vízbe már amelyiket sikerült, az eredeti aksiba meg befűtöttem, most 31 fokos a víz.
A szűrőt maxra állítottam. Azt hiszem ennél többet most nem tehetek. Nem tudom, lekapcsoljam a co-t?
 
Ha gyógyszert alkalmazol akkor erősen levegőztetni kell!
De ha nagy a baj jobban jársz ha szelektálod a beteg halakat más akiba és ott kezeld őket,
különben a garnéláid és növényeid fogják bánni a bacikról nem is beszélve!
 
Úgy látom a garnélák nagyon bírják, nagy a pörgés az aksiban. Viszont vannak halak amik pipálnak és amik úsznak a szűrő árral szemben. Kikapcsolom a co-t berakok egy levegőztetőt. Ebbe az aksiba a garnélák miatt nem merek gyógyszert tenni, csak sót maximum.
A beteg halakat kipecáztam egy másik aksiba abba tettem levegőztetőt, aquafuránt, sót, xanta-mix-et, ezt adták a halas boltba. Elég rosszul néznek ki. Nem tudom mi lesz velük.
 
az újszülött Garnélák fajtáját hogyan lehet meghatározni ? nemrég indítottam az Akváriumot talán 1 növénnyel juthatott be szóval nemtudom mitől származik apró 1-2 centi közötti hófehér nincs rajta se csík se pötty úszni még nem láttam csak mászkál az aljzaton többnyire ferdén, 1-hetes Amazónia van alatta szóval elvileg nagyon rossz neki víz még is vígan el van van egy kis alga a vízben az elég neki ? adtam neki lemezes haltápot de azt nem edte meg.
 
Üdv

Van egy a többiekhez képest nagyobb amanom(több darabot vettem egyszerre,nincs látható különbség a többiekhez képest semmiben).tegnap vedlett megint.ma etettem élő artemiaval az akiban és láttam ahogy rárabol még a vízben,pár órával később meg látom,hogy egy kb 1,5cm-es sakura van a "szájában".Látott már valaki ragadozó amanot?

20130616_185545.jpg
 
Igen, én is tapasztaltam ezt, sőt, írtam az amanos topicba erről. Nálam egymás után két nap is ez történt, egy nagyobb amano kente befele az RC-t. nagyon nem hatott meg, de azért nem örülnék annak, ha a CRS-em figyelne ki a szájából. Az is lehet, hogy betegek voltak az RC-k, de nem vagyok biztos benne.
 
Szia,

a "hivatalos" nézőpont szerint az amano nem vadássza le a többi garnélát (hacsak nem üveggarnélát vettél amano helyett, de ezt nem hiszem. A képen amanó van, de ha van a csoportban egy üveg, akkor az is levadászhatta a sakurát). Persze ha meghalnak, akkor azonnal rárabolnak a tetemre. (Ami érthető is, mert színtiszta fehérje, sok nyomelem stb.)
Néha én is elgondolkozom azon, hogy ha nagyon éhesek lennének, akkor nem indulnának-e el portyázni a sakurák közt. Ha benyúlok matatni, sokszor rámennek a kezemre, és van, hogy kifejezetten bántják a bőrt rajta. Szerintem, ha beraknék nekik egy tankot azt is elbontanák 1-2 óra alatt... :) Mondjuk nekem már elég idős és így mutáns méretűre nőtt amanóim vannak. :)
 
Szia,

a "hivatalos" nézőpont szerint az amano nem vadássza le a többi garnélát (hacsak nem üveggarnélát vettél amano helyett, de ezt nem hiszem. A képen amanó van, de ha van a csoportban egy üveg, akkor az is levadászhatta a sakurát). Persze ha meghalnak, akkor azonnal rárabolnak a tetemre. (Ami érthető is, mert színtiszta fehérje, sok nyomelem stb.)
Néha én is elgondolkozom azon, hogy ha nagyon éhesek lennének, akkor nem indulnának-e el portyázni a sakurák közt. Ha benyúlok matatni, sokszor rámennek a kezemre, és van, hogy kifejezetten bántják a bőrt rajta. Szerintem, ha beraknék nekik egy tankot azt is elbontanák 1-2 óra alatt... :) Mondjuk nekem már elég idős és így mutáns méretűre nőtt amanóim vannak. :)


Még nem láttam sakura vedlést.az vajon piros?lehet,hogy csak az üres páncélt tolta be?mondjuk az artemiára akkor is rárabolt.mindenesetre megfigyelés alatt tartom,és a legkisebb gyanús jelre..:dead:
 
Még nem láttam sakura vedlést.az vajon piros?lehet,hogy csak az üres páncélt tolta be?mondjuk az artemiára akkor is rárabolt.mindenesetre megfigyelés alatt tartom,és a legkisebb gyanús jelre..

Nem piros, a levedlett páncél teljesen színtelen. Én sem láttam még vadászni amano-t, de a tetemekre rendesen rámennek.
 
Nekem picit színesek a páncélok, sosem teljesen színtelenek. De mindig átlátszóbbak, és persze teljesen üresek! Viszont olyat még nem láttam, hogy az amano a levetett, üres páncélt vitte volna magával, ha nincs benne husi, akkor az nem olyan finom falat. :)
 
Szerintem az is elég, ha a másik garnéla már nem elég erős, beteg és már nem tud menekülni. Nekem volt már, hogy az RC-k nekiláttak fogyasztani a másikat, gondoltam, kiveszem, csak ne kelljen végignéznem a horrort, erre az áldozat odébbúszott - jó elég lassan és kanyargósan, de még mozgott. Mihelyst megállt, a többiek megint nekiláttak. Végül kivettem inkább még ebben az állapotában, és egy-két napig nem volt kedvem tutujgani a többieket :(
 
Tapasztalt már valaki olyat, hogy a sakurák testén lilás-szürkés a páncél foltokban? Amúgy szép pirosak, mozgékonyak, jönnek-mennek, tisztogatnak de némelyiken van ez a folt, főleg hasi részen...
 
Back
Oldal tetejére