• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség valaki eszi az Alternanthera Reinicki minit!!

Agromónus

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Kb két hete ültettem, már működő akváriumomba az említett növénykét, viszont azóta valami folyamatosan csócsálja. Kis piros levéldarabkákkal van teli a sűrű növényzet, és a vízfelszín. Mi lehet az?
 
Szia!

így senki nem tud segíteni :( semmit nem tudunk az akváriumodról(előlények, vízminőség, technika stb.) Készíts egy naplót, sokan fognak segíteni! :)
 
Jah elfelejtettem, hogy a növény steril volt, az akiban Mollyk Plattik, Oto-k, algázógébek, és Amanó garnélák élnek.
A mollyk szokták tépkedni a növényeket... de lehet a vízminőség, világítás tápozás vagy bármi más miatt a növény beteg, szenved és hullajtja a leveleit. A beteg leveleket amúgy az amanok is szívesen fogyasztják.
 
Jah elfelejtettem, hogy a növény steril volt, az akiban Mollyk Plattik, Oto-k, algázógébek, és Amanó garnélák élnek.
A felsoroltak közül bármelyik szóba jöhet (mindegyik legalább részben növényevő). Leginkább az algázógébre vagy a garnélákra tippelnék. Sokkal több információ kellene, így csak találtatni lehet :)
 
A felsoroltak közül bármelyik szóba jöhet (mindegyik legalább részben növényevő). Leginkább az algázógébre vagy a garnélákra tippelnék. Sokkal több információ kellene, így csak találtatni lehet :)
Amennyiben ők a tettesek, hogyan buktathanám le az egész bandát, és aztán milyen ítéletet hozhatnék?? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Két ötletem is lenne:
- próbáld őket megfigyelni :)
- adj nekik kiegészítő növényi táplálékot, akkor valószínűleg békén hagyják a vízinövényeket
 
Két ötletem is lenne:
- próbáld őket megfigyelni :)
- adj nekik kiegészítő növényi táplálékot, akkor valószínűleg békén hagyják a vízinövényeket
Kapnak időnként spirulina tablettát, amit előszeretettel elfogyasztanak. Amikor figyelem az akváriumot nem vettem még észre, hogy bármi csipkedné... Lassan sajnos elfogynak szegény növények. Addig viszont, míg nem tudom, kinek vagy minek az áldozata, nem vennék helyette másikat.
 
Kapnak időnként spirulina tablettát, amit előszeretettel elfogyasztanak. Amikor figyelem az akváriumot nem vettem még észre, hogy bármi csipkedné... Lassan sajnos elfogynak szegény növények. Addig viszont, míg nem tudom, kinek vagy minek az áldozata, nem vennék helyette másikat.
Nem tudom, mit jelent pontosan az, hogy időnként kapnak. Rendszeresen, legalább 2-3 naponta kellene adni nekik. Adhatsz forrázott uborkát, spenótot, sóskát, tyúkhúrt, pitypang levelet, csalánt, libatopot, kövér porcsint (van sokkal több lehetőség is, de most hirtelen ennyi jutott eszembe). A gyomnövények még pénzbe sem kerülnek. Fontos, hogy ne tartalmazzanak vegyszer maradványokat.
Algát egyik állatod sem fog nagy mennyiségben enni. Ha ilyen problémád van, ne tőlük várj megoldást.
 
Tyúkhúrt, uborkát próbáltam, de rá sem bagóztak....
1-2 percig főzni kell, hogy puha legyen. Ha a növényevő állatok nem kapnak külön táplálékot, akkor előbb-utóbb rászoknak a vízinövényekre. A legpuhábbal kezdik, azt a legkönnyebb elfogyasztani.
 
Back
Oldal tetejére