• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség utómunkában

Molroth

Kertész bálvány
Sziasztok!

Talán még nincsen kimondottan ilyen téma (Én legalábbis nem találtam, pedig sokat kerestem mindenhogy.), ha mégis, akkor bocsánat!

Várhatóan szombaton megpróbálok valamilyen értékelhető versenyfotót készíteni az EAPLC 2016-ra. Megpróbálok pár raw képet is készíteni, és ezeknek a megdolgozásához keresek a témában jártas vállalkozó szellemű PS/Lr maistro-t! :)
Nyilván félig-meddig komoly a dolog!
 
Bocsánat az offért, de ezt hogyan csináltad, milyen programmal? :) Akár másik topikbanis írhatnál róla. :) Nagyon állat!

Köszi! Hát sajna ez is Photoshop.
A növények brush tool 197
A hátsó, és a "patak" maszkolása laso tool kijelöléssel készült. (hogy ne fussak bele a kövekbe)
Az előbbibe megint csak belefestettem a 197-el, a másodikról meg leszedtem a szaturációt, és egy külön layerre visszatöltve, még le is festettem fehérre, amit 25%-kal áttetszővé tettem.
Biztos lehet ezt egyszerűbben is, de még én is csak tanulom... ;)
 
Én tudok segíteni!Ha persze neked is tetszik majd a végeredmény.
Köszönöm szépen! De sajnos nem sikerült megfelelő minőségű raw képeket produkálnom. :( Tegnap pedig inkább nem kísérleteztem és jpeg-ben fényképeztem, amit azért valamennyire meg tudok szerkesztgetni, úgyhogy már bent is van a nevezésem.
 
Nincs olyan opcio a gépeden,hogy RAW-ot és jpeg-et is csináljon?
A Raw képeket rosszabb minőségben látod eleve.
 
Nincs olyan opcio a gépeden,hogy RAW-ot és jpeg-et is csináljon?
A Raw képeket rosszabb minőségben látod eleve.

Sajnos nem géppel készültek a fotók, hanem telefonnal. Úgy menti egyébként ez is, hogy a raw mellé gyárt jpeg-t is, de a gépen néztem gimp2-vel, és sajnos túl életlenek, zajosak lettek. :(
A felbomtásukat nem néztem, de a fájlméret is gyanús, mert 10 megás lett mindegyik, míg a jpeg képek 12-14 között mocorognak.
Ha pedig TIFF-be fotózok, azok 4mega környékén vannak +/- pár mega.
Szerintem valami beállítást kufircoltam el, de még nem néztem utána.
 
Nem találtam megfelelőbb topicot,így itt teszem fel a kérdésem!
Vásároltam egy Canon 80d fényképezőgépet!De nem adtak(mar nem jár hozza)telepítő cd,a fotó bedolgozására!Próbáltam internetről letölteni de valahogy nem működik!Lehetséges ez?Windows 10 62 mb ra kéne valahogy letöltenem!Valakinek van ötlete? @viktorlantos @inadsz vagy vaki?
 
Nem találtam megfelelőbb topicot,így itt teszem fel a kérdésem!
Vásároltam egy Canon 80d fényképezőgépet!De nem adtak(mar nem jár hozza)telepítő cd,a fotó bedolgozására!Próbáltam internetről letölteni de valahogy nem működik!Lehetséges ez?Windows 10 62 mb ra kéne valahogy letöltenem!Valakinek van ötlete? @viktorlantos @inadsz vagy vaki?

El kell, hogy keserítselek. Nekem sem adtak a nagyságrendekkel drágább masinához :) Canon oldalról letöltöd és kész.
Erről biztosan van info a csomagban.
 
Nem találtam megfelelőbb topicot,így itt teszem fel a kérdésem!
Vásároltam egy Canon 80d fényképezőgépet!De nem adtak(mar nem jár hozza)telepítő cd,a fotó bedolgozására!Próbáltam internetről letölteni de valahogy nem működik!Lehetséges ez?Windows 10 62 mb ra kéne valahogy letöltenem!Valakinek van ötlete? @viktorlantos @inadsz vagy vaki?

Fogalmam sincs mi van a CD-n, nincs is mibe bedugni lassan. Canon oldalt javaslom én is.
 
El kell, hogy keserítselek. Nekem sem adtak a nagyságrendekkel drágább masinához :) Canon oldalról letöltöd és kész.
Erről biztosan van info a csomagban.
Letöltöttem amit az Interneten talaltam,de sajna nem kopatibilis a Laptopomhoz!
 
Megoldódott,a Laptop valami miatt nem engedte megnyitni a progit!:confused:
Telefonra is tölts le programot, onnan is tudod vezérelni a gépet. Wifin a képek átpakolása a számítógépre eléggé lassú lesz, de baromi kényelmes.
 
Back
Oldal tetejére