• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

segítség kérés növényes akváriumhoz

hoda012

Új regisztrált
Sziasztok!
Szűcs Barnabásnak hívnak és a segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 96x35x40 cm-es, kb 137l akváriumom és egy növényes akváriumot szeretnék amelyhez már beszereztem pár dolgot.
+világítás (boyu 2x55W dupla fénycsőves lámpa)
+külső szűrő (sera fil 900) Szerintettek ez megfelelő?
+nagynyomású CO2
+táptalaj (tropica aquacare 5l)
+tápoldat (tropica aquacare)
+diffuzór (techno co2)
Szóval a legfontosabb kérdéseim a következőek milyen kővet, fát érdemes egy édes vízi akváriumba rakni?
Véleményetek szerint hosszú távon működő képes lesz az akvárium ezekkel a felszerelésekkel amit megvettem?
Érdemes még valamit beszereznem hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!
 
szia
Üdv. a Fórumon.
A szűrést szerintem gondold át,mert a 900liter/h kevéske ekkora akváriumhoz.Ajánlott a 10x szűrés óránként.Én a 120literes akváriumomhoz atman cf-1200 at használok.
A http://www.greenaqua.hu -n találsz köveket és fát is amit akváriumba nyugodtan tehetsz.
egyszerre ennyi jutott eszembe.
Sok sikerlt hozzá :thumbup:
:wave:
 
Szia! Üdv a fórumon.
A legtöbb kérdésedre a fórumon találsz választ.
A világításod jó lesz, 2*55W power compact elég a legtöbb növény tartására. Arra figyelj, hogy a kelvinszáma 6500-8000K körül legyen.
A szűrőd nem valami sok, sera szűrőm nem volt, de nem sok jót hallottam róla. Általában 10X-es megforgatást használunk, a 900lph egy gyári adat, ez a gyakorlatban legjobb esetben 700lph rosszabb esetben 450-500l/h.
A CO2 rendszer valószínű jó lesz, de írhatnál többet róla, palack mérete, reduktor típusa, mágnesszelep típusa, és a diffúzorról is írhatnál, mert nem sok adatot találtam róla.
A táptalaj, tápozás megfelelő(??), de milyen fedőtalajt akarsz használni? A táptalaj fölé kell még egy általános talaj is.
A kövekre, fákra találsz példát itt a naplók között, a Tereprendezés topicban, vagy a Green Aqua oldalán.
Növények meg ráérnek ha tudod mit szeretnél.

Szerk. közben Daníí is írt már.
 
Back
Oldal tetejére