• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség hogyan szabaduljak meg tőle????

Status
Not open for further replies.

Dominiks

VIP kertész
Sziasztok!

Sajnos valami alga nagyon csúnyán megtámadta a kis akváriumom.... Úgy kell elképzelni ,hogy olyan az alga mint egy perlon vatta csak világos zöld és minden olyan helyen megjelenik ahhol fel tud akadni a parvulától kezdve a cubán a hm-en a riccian mindenhol jelen van és kézzel sem lehet megfelelően eltávolítani.... CO2-hatására kifejezetten nő.... megőrülök a gyönyörű akimat teljesen elcsúfítja! Kérem valakinek van egy ötlete mit tehetek? Előre köszönöm!
 
Szerintem ez jó eséllyel rhizoclonium lesz, a róla szóló topikban szerintem le vannak írva a legyőzéséhez szükséges teendők!Nekem is volt, de valahogy legyűrtem, sajnos arra már nem emlékszem,hogy pontosan hogyan :cry: Sok sikert!
 
Tudnál feltölteni pár képet róla? Amúgy mikor indítottad az akváriumot?
 
Ez minden bizonnyal fonal alga, ha abban a topicban utána nézel ahol erről már volt szó, sok féle kiváltó okról és "gyógymódról" olvashatsz :thumbup: Amúgy a gyenge Flow ás a Co2 nem megfelelő eloszlása az egyik kiváltó ok, álltalában ott alakul ki ahova nem jut elegendő Co2! A Siamensis ill, Amano garnélák imádják legelni!
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=13&t=158
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére