1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Segítség, gond van!

Kategória: 'Víz tulajdonságok', témanyitó: tracert, téma nyitása: Dec 23, 2017.

1. tracert
    Épp nem fórumozik ...

tracert Kertész szaki

Tag:
    Ápr 8, 2012
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Tatabánya
    Tegnap világítást cseréltem, ami mostmár 1,5W/l. Ezzel együtt a vezérlést nagyobb dobozba helyeztem át ami miatt a szűrő áltt kb. másfél órát. Reggelre viszont a halak mind a víz tetején pipáltak, valamint 3 amanno elpusztult. Ellenőrizem a co2-t, de rendben volt. Gbl gyorsteszt sem mutatott problémára utaló dolgot. Gyorsan lecseréltem kb 40% vizet. Mi lehet a probléma? Nekem nincs ötletem. Remélem jó helyre írtam a topikot.

2. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 VIP kertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    1,262
    Biztos, hogy CO2 rendben volt? Este ment? Pipálás a túl sok CO2 klasszikus jele.

A szűrővel kapcsolatban. 1.5 óra nem tűnik elég időnek hogy masszívan anaerob legyen, bár ezt nem tudom megítélni. Ha a szűrőben nincs O2, akkor egy csomó baktérium elpusztul, és amikor újraindul, beleküldi a mérgező anyagokat az akváriumba. Ha hosszú ideig megáll a szűrő, akkor jobb leszedni az akváriumról, ne abba induljon újra. (hosszú áramszünetnél nem is biztos, hogy észreveszed...)

Halak kopoltyúja nem volt extra piros? Úszóik vége szép, vagy egy kicsit csapzott? Nagyon sok ammónia is okozhatja ezt.

3. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    859
    Hely:
    Pécel
    Mekkora az akvárium? Másfél órás leállástól nem lesz toxikus a víz, szinte biztos. Nekem volt már fél napig is szűrés nélkül, akkor se volt semmi baj. Biztos, hogy nem került a vízbe még valami? Esetleg ha a Co2 palack kezd ürülni, akkor átmenetileg megnőhet a nyomása, és több bubi mehet be a vízbe.

4. tracert
    Épp nem fórumozik ...

tracert Kertész szaki

Tag:
    Ápr 8, 2012
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Tatabánya
    Este nem ment a co2. Kopoltyú nem tűnt fel hogy nagyon piros lenne, bár neon a legnagyobb halam. Úszók vége szép. 100l az akvárium. Nem valószínü hogy került volna a vízbe valami. A technikai átrendezés miatt inkább valami ezzel kapcsolatos hibára gondolok. Fény nem lehet túl sok? Esetleg a holdfény éjszakára nem lehetett gond?

5. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    859
    Hely:
    Pécel
    Holdfény akkor lehet gond, ha telihold van, és vérfarkas az akiban. A túl sok fénytől algásodás indul(hat), de attól még nem növekedne meg a co2, se az ammónia - amik az ilyen pipálás leggyakoribb okozói. Vagy tényleg az lehetett, hogy a szűrődből kijött valami, ami bomlásnak indult... de a szűrőben szinte mindenütt áramlik a víz, ott nemigazán tud megbújni semmi.

6. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    859
    Hely:
    Pécel
    Vagy az lehet, hogy a technika pakolászása közben valahol belekavartál a talajba, és táptalaj került a vízzel kapcsolatba.

7. tracert
    Épp nem fórumozik ...

tracert Kertész szaki

Tag:
    Ápr 8, 2012
    Kedvelik:
    45
    Hely:
    Tatabánya
    Köszönöm a segítséget. A biztonság kevéért lekapcsoltam a co2-t és így is hagyom holnap reggelig.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése