• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Segítség a képek beillesztéséhez

Luna

Főkertész
Szeretnék egy kis segítséget nyújtani azoknak a felhasználóknak, akiknek esetleg nehézségeik támadtak a fórumra való képbeszúrással.

Néhány apróság, amire érdemes odafigyelni:
- A legjobb fájl formátum az ilyen esetekben a jpg (jpeg), ezt a legtöbb fórum elfogadja, amikor képet szeretnénk beilleszteni, vagy feltölteni oda.
- Érdemes a „híresebb” képfeltöltő oldalakon regisztrálni, mivel ezeken nem „vesznek el” a fotók, később is megtalálhatjuk őket, ha meg szeretnénk őket valakinek mutatni. Ilyen oldalak például a Flickr, a Photobucket, esetleg a google Picassa-ja.
- Ha esetleg nem beszélünk angolul, akkor sincs okunk az aggodalomra, hiszen léteznek magyar fotó albumok is. Ilyen például az Indafotó.
- A képeink csak a hozzászólásunk elküldése után „válnak láthatóvá”, amíg el nem küldtük, csak a kép linkje, és a két img felirat fog látszódni.
- A két img felirat közé semmi más ne kerüljön, csak maga a link! Se szóköz, semmi.
- A lenti leírás segítségével nem saját eredetű fotókat is beilleszthetünk, anélkül, hogy le kellene azt mentenünk a gépünkre.


Lássuk tehát lépésről, lépésre, hogy mit kell tennünk:

1.: Első lépésben válasszuk ki a számunkra szimpatikus fotó megosztásra alkalmas honlapot, majd regisztráljunk. Esetleg hozzunk létre egy mappát az akváriumunknak.
2.: Töltsük fel a megosztóra a fényképet, amit meg szeretnénk mutatni társainknak.
3.: Az oldalak több féle url-t megadnak a kép feltöltése után, de én ezzel nem szoktam foglalkozni. (A képen a sárga keretben.)
4.: A képre rákattintunk a jobb egérgombbal. Ilyenkor megjelenik egy kis menü, ahol a „Kép megjelenítése” opciót választjuk.

kepfeltoltes1.jpg

5.: Az adott böngésző ekkor egy új képernyőre léptet, ahol csak a képet magát látjuk. Ekkor a kép címére/linkjére kattintunk, ezáltal kijelölve azt. Ezután vagy nyomunk egy újabb jobb klikket, vagy pedig lenyomjuk a „Ctrl” és a „C” gombot, amivel a kép címét vágólapra másoljuk, hogy innen máshová is beilleszthessük azt.

kepfeltoltes2.jpg

6.: Ekkor irány az akvakertész.hu! Miután megírtuk a hozzászólásunkat, rákattintunk az „Img” feliratú gombra (A képen szintén piros keretben), ami behoz egy feliratot a hozzászólásba. Természetesen mielőtt beillesztenénk a képet, a kurzorral kattintsunk arra a helyre,
ahová a képet be szeretnénk szúrni. Tehát megjelent az „” felirat.

kepfeltoltes3.jpg

7.: Most már csak annyi a dolgunk, hogy a két kis img felirat közé kattintunk, hogy itt megjelenjen a kurzor, majd ezután egy jobb klikkel és a menüben lévő „Beillesztés”-re kattintva, vagy a „Ctrl” és a „V” gombok használatával beillesszük a képet. A sikerességet ellenőrizhetjük az "Elküld" gomb mellett található "Előnézet" gombbal.

kepfeltoltes4.jpg

8.: Küldjük el a kész hozzászólást!

Remélem segíthettem. Enjoy. (Bocsi a nagy képekért, de így látszik csak egyértelműen a dolog.)
 
FONTOS!
Mivel sok kép szerzői jogilag védve van, kérlek benneteket, hogy ha képet szúrtok be, a képek felett jelenítsétek meg a weblapot ahonnan származik. Linkkel.
De ha bizonytalanok vagytok a felhasználást illetően akkor csak a linket tegyétek a fórumba. Ne kelljen később emiatt teljes topikokat kigyomlálni, vagy törölni.

Köszi a megértést
 
Viktor!
Csak az internetről tudok képeket beilleszteni? És a saját gépemről nem? Ha mégis, hogyan?
Segítségedet előre is köszönöm:
Robi
 
Ha kitörölöm a képet az indafotóról(én ezt használom),akkor mi történik,innen is törlődik?
 
Tudtommal igen, ha flickr-ről törlöm akkor azt írja ki hogy nincs ilyen kép, gondolom máshol is ez van
 
Köszönöm mindkettőtöknek :wave: , az Indafoton most regisztráltam, igyekszem a Naplómat megkezdeni... :crazy:
Robi
 
Bocs, az Indafotoról jót, vagy semmit :silent: helyette inkább ajánlom a Flickr-t, az néha még működik is. :geek:
 
Amúgy szerintem bármelyik tárhelyről jöhetnek a képek.
Csak a pontos url beillesztése előtt a hozzászólás megírása során az a kellő helyen a szövegben az Img gombra kattintani.
Majd a két "[/img]" közzé beilleszteni az url-t!
Ha nem tévedek!?
Pl. egy extra.hu-s tárhelyről
Url:
http://slychocolate.extra.hu/kepek/akihatter.jpg
Kép
[/img] közt az url [/img]
És a kép...
akihatter.jpg
 
Re: Bemutatkozó

Szia Vik.Segítséget szeretnék kérni,hogy képet tudjak felrakni a naplóba de eddig nem sikerült.Hogy tudok képet felrakni?Üdv Jani.
 
Szia Peti 44.Sógornőmmel megfejtettük Luna írását,így hamarosan megnézhetitek az akimat.Tapasztalatom híjján nem olyan szép mint amiket itt látok a fórumon de nekem tetszik.(kivéve az algákat)De törekszek,hogy olyan legyen mint a profiknak!Üdv Jani. :D
 
Lenne egy kezdő kérdésem. Hogyan tudok regisztrálni a Flickr-en, ha nincs Yahoo e-mail címem?
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Az avataromba szeretnék egy képet illeszteni, de 116 px X 116 px méretű. Hogyan tudom a megengedett max 100 px X 100 px méretűre csökkenteni???

...a segítséget mint mindig most is előre köszönöm

...aki holtig tanul
 
Back
Oldal tetejére