• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Segítség a képek beillesztéséhez

Sziasztok!

Mostanában többször jártam úgy, hogy a Picassa Web albumba feltöltött képek közül nem mindegyiknél van a "Link ehhez a fotóhoz" kiírás!
Ilyenkor újra töltöm a képeket és akkor már megjelenik!
Mi lehet az oka, vagy ki lehet-e védeni a dupla munkát?

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Mostanában többször jártam úgy, hogy a Picassa Web albumba feltöltött képek közül nem mindegyiknél van a "Link ehhez a fotóhoz" kiírás!
Ilyenkor újra töltöm a képeket és akkor már megjelenik!
Mi lehet az oka, vagy ki lehet-e védeni a dupla munkát?

Köszönettel!

A.ttila

Jobb egérrel klikk a képre, a harmadik lehetőség amit felajánl a "kép címének másolása" erre katt, majd a fórumba a szokott módon insert/edit image (kis fa alakú ikon) megnyitása után felugró ablakba bele klikk, ismét jobb egérgombbal a felugró lehetőségek közül a beillesztést kell választani, majd bal egérrel rányomsz az insert feliratra.
Én mindig így használom eddig működött. ;)
 
Erre tudok egy másik megoldást is. Nem mindegyik képnél működik, de a legtöbbnél azért bejön. A probléma ugyebár ott van, hogy a Flickr úgy védi a szerzői jogot, hogy letiltja a jobb klikket, így az elmentés és a kép megjelenítése funkció nem elérhető. Amikor jobb klikket nyomsz, akkor ez jelenik meg:




Ha ezután az alsó sorban látható méretekre kattintasz, a megjelenő kép már egyáltalán nem védett, sima jobb klikk-kép megjelenítése után kimásolható a cím és beilleszthető a fórumba.
Tadamm:
6165259697_4de12eb3be.jpg

Vannak olyan képek, ahol a felhasználó minden szörnyűséget beikszelt, nehogy véletlenül letöltse valaki, ezeknél nem működik a fenti módszer. Ebben az esetben némileg bonyolultabb hozzáférni a képekhez, az én megoldásom talán már nem ideális, de azért nem is olyan szörnyen bonyolult. Ilyenkor a böngésző "Fájl" menüpontjában egyszerűen ki kell választani az oldal lementése funkciót. A lementett oldalhoz létrejön egy mappa, amiben ott fog vigyorogni a kérdéses kép .jpg formátumban. Ezt fel kell tölteni megint valahová, hogy beilleszthető legyen, szóval messze nem ideális megoldás, meg szerzői jogi értelemben sem feddhetetlen.

Tyűű köszi! Már majdnem megőrültem a Flickr miatt, hogy csak jobb gomb - Open link in new tab-bal lehet látni a képet, egyébként csak egy kis kék ikon látszik a kép helyett. Köszi!
 
Biztos én vagyok a béna, denemtudok aflickr-ről közvetlenül képet beszúrni. segítsetek!
Kiválasztod a fotót.
Share
Grab the HTML/BBCode
Válassz képméretet a legördülő menüben
A "Copy and paste the code below" felirat alatti szövegmezőbe kattints bele bal egérrel
Control+C

Akvakertész bejegyzésedben nyomj Control + V
 
Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy a kis képeket a hozzászólások alatt amikre rákapcsolva bedob a naplótokba hogy tudom megcsinálni?
 
Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy a kis képeket a hozzászólások alatt amikre rákapcsolva bedob a naplótokba hogy tudom megcsinálni?
A Flickr-en ki tudod választani a megosztani kívánt kép méretét. A legkisebb vagy a fölötti méretet be tudod rakni az aláírásodba.
 
A Flickr-en ki tudod választani a megosztani kívánt kép méretét. A legkisebb vagy a fölötti méretet be tudod rakni az aláírásodba.
Az oké, de attól nem ugrik a naplómhoz, ha ráklikkelek nem? Olvastam valami image map szerkesztésről, lehet az a kulcs...
 
Szia Szilvi! Ha már itt vagy... :D Neked az aláírásodban a képek kidobnak a naplódhoz ha ráklikkelek... Hogyan csináltad?? :D
 
Szia Szilvi! Ha már itt vagy... :D Neked az aláírásodban a képek kidobnak a naplódhoz ha ráklikkelek... Hogyan csináltad?? :D

a beállításoknál,ahol az aláírásod van, berakod a képet, utána kijelölöd a képet é a kis kapocsra (url hozzáadás) kattintasz, bemásolod a naplód elérési útvonalát és kész :)
 
honnan szeretnéd feltölteni a képet?
Szia!

Indafoto-ról szerettem volna, de aztán inkább regisztráltam photobucket-re, így már működik. Szóval azt hiszem az indafoto marad a családi képek családdal való megosztására, másra nem...
Mindenesetre köszönöm, hogy segíteni próbáltál!
 
Nekem is az indafoton vannak a képeim és semmi gondom vele!
A képrendezőben rákattintasz a beágyazás szóra és a kép alatti bbc-cod-ot bemásolod ide!
 
Szerintem google fiókja egy csomó embernek van. Ennek egyenes következménye, hogy google+ fiókjának is kell lennie. Ide feltölteni a képeket (gyakorlatilag Picasa-ra) gyerekjáték, és még a szerkeszthetősége és privát tárolása is megoldott.
Javaslom mindenkinek.
 
Kiválasztod a fotót.
Share
Grab the HTML/BBCode
Válassz képméretet a legördülő menüben
A "Copy and paste the code below" felirat alatti szövegmezőbe kattints bele bal egérrel
Control+C

Akvakertész bejegyzésedben nyomj Control + V

Próbáltam az Általad leírt módon eljárni: Share/Grab the HTML/BB code/Méret kiválasztása/copy/paste, de nem ment sajnos. Először a HTML code opciót választottam, majd fórum, kis fa, és a megjelenő szövegdobozba bemásoltam a linket. De sajnos utána a kép helyett ikon jelent meg. Míg ha a BB code opciót másolom be, akkor ugyan a kép nem jelenik meg, de link amire kattintva a flickr album külső hivatkozásként megnyílik igen.

Van még valamilyen titkos "összetevő", amit kihagytam? Előre is köszi a segítséget.
 
Kissé változott nemrég a Flickr felülete, de a lényeg ugyan az.
Berakok egy képet is, hogy egyértelmű legyen.
8928870954_c3e0accd9f_c.jpg
Flickr by eMZé, on Flickr

Katt a rózsaszín ikonra.
Válaszd ki a képen látható Grab the HTML/BBC Code funkciót.
Kattins bele a szöveg mezőbe, így az bekékül
Nyomj Control+C
Az akvakertészben pedig Control+V

Ennyi.
 
Back
Oldal tetejére