• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second down

GzsakSam

Kertész szaki
Jön a második kísérlet...
A bettás akvának következményei lettek. A kisebbik gyermek megirigyelte az akváriumot, és még a Sir beköltözése előtt kijelentette, hogy kéne egy akvárium neki is. (nekem meg kell az élettől az ostor :D )
Így apránként neki kellett állni a beszerzéseknek, de január végére nagyjából összeállt minden.
Az akva: GA-s Opti-White, 45x24x30 cm-es méretekkel
Szűrés: Eheim 2213, Substrat-Pro+Matrix+gyári szivacs+Seachem Purigen töltelékkel
Fény: a kockához impulzusvásárlással beszerzett Twinstar 300EA erre pont jó lett
Talaj: DeponitMix+Scaper's Soil
Hardscape: Vasfa+Dragon (köszi @B33fbelly )


A layout a Tropica inspirációs oldaláról jött, megtaláltam ezt az akvát https://tropica.com/en/inspiration/layout/Layout115/22163 és beleestem, mint vak ló a gödörbe. Ebből lett ez:
Kicsit változtattam rajta, az elöl homokos rész helyére -mint látható- inkább dragon kavicsokat dobáltam, az volt a terv, hogy ezekre anubiasok és bucék lesznek felkötözve.
A beköltözés után így nézett ki:

A növénylista kb: elöl Eleocharis pusilla pad, a kövekre felkötözve anubias nana petite+ bucephalandra red
A teraszos részen staurogyne repens, Helanthium tenellum green, Helanthium quadricostatus, Wendtii green és red
Hátul pedig Rotala rotundifolia Hygrophila corymbosa 'Siamensis és némi Staurogyne spec. Bihar

A tápozást Dennerle Carbo Elixier Bio-val oldom meg heti 2*2 ml-t kap, plusz napi 0,8 ml Excelt locsolok bele.
 
Sajnos, a Helanthiumok nem bírták sokág, és a eleocharis pad is elég gyorsan feladta a harcot, így ezekektől kénytelen voltam elbúcsúzni. A többi zöldség viszont szépen viselkedett, főleg a rotala és a hygrophila.
Közben kitört a víruspara, így a lények betelepítésére még várni kellett ( az előző képen látható guppi csak egy "kölcsönzött" példány). Zöldsávos törperazbórákat terveztem bele, illetve a betta által megcibált garnéla állomány egy részét mentettem ide. A Vadvilág hamarabb kezdte a feloldást, így végül innen szereztem be a fauna jó részét ( 10 razbóra került be, illetve a "készlet lerablás" után két amano garnéla -4 volt összesen a Vadvilágban, nálam landoltak- plusz süncsigák.
A meglehetősen csúf Eheim lilypipe és beszívó azóta cserélve lett, most már szépséges üveglily van az akvában.
 
Back
Oldal tetejére