• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second Chance

@warr_ jóvoltából megérkezett az anticsiga hadsereg. Ez úton is köszönöm neki. Szerintem hamar felhíznak mert van min. Már a kocsiban a dobozban lévő csigák nagy részét megették :LOL:. Remélem a növénykék is sikeresen bekerültek.
Pedig csak egy napig voltak kaja nélkül, és a nagy része még csak növendék 🤣👍
 
Minden nap csak csodálkozok milyen szép zöld is az akvárium, és ehhez egy kis befektetés kellett csak egy CO2 rendszerre. :) Régóta akvarizálok már, de valahogy sose szántam rá eleget. Most kijelentem, hogy megérte 😊 ...
Köszönöm a GA-nak a sok videót és tanácsot, köszönöm nektek srácok a tanácsokat, bejegyzéseket amikből tanulhattam, köszönöm a növényeket amiket kaptam tőletek 😊 .
Ezúttal kérem az adminokat ha lehet, a besorolást a Low-Tech ről módosítsák Növényesre ha lehet, mert így lesz helyénvaló a napló.
Tudom, hogy Low vonalon is lehet szépet alkotni, van is itt jó pár remekmű, de High vonalon tényleg könnyebb dolga van az embernek.
Minimális algával azért küzdök (növények levelein, üvegen), de ezek szinte a heti karbantartások során eltávolíthatók, ezért nem zavaróak. Lehet, hogy táp, világítás, co2, szűrés (ezen a téren papírforma szerint alul méretezett a rendszer) állítgatás során még lehetne ezen javítani, de a jelenlegi helyzettel meg vagyok elégedve így ehhez nincs jelenleg motivációm 😊.

Szép napot és köszönöm, hogy benéztél 😊.
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem. Sajnos mai jelentkezésem inkább feszültség levezetés. Mostanában kint a kertet próbáltam rendbe rakni. 5 napja füvesítés projekt volt és mivel domboldalon lakunk nem egyszerű a dolog, amit most 2. alkalommal a zivatar újra tönkretett. Persze az előző 3 hónapban egy csepp eső sem esett...😡 most meg...
Na mindegy. Szegény akvárium ezért el volt hanyagolva, minek köszönhetően szépen elburjánzott minden. Épp ezért lesz egy nagy pucolás amivel majd jelentkezem, mert lesz bőven moha elvihető.🙂

És van már szaporulat a garnikból is. Érdekes, hogy csak narancs sakura fiú került a rendszerbe és egyelőre a kicsik akiket láttam, mind pirosak vagy sárgák.
https://drive.google.com/file/d/1Lx0aROV3g7QzqHWIALGwB0oqenI9EwgV/view?usp=sharing

További szép napot mindenkinek!
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem. Sajnos mai jelentkezésem inkább feszültség levezetés. Mostanában kint a kertet próbáltam rendbe rakni. 5 napja füvesítés projekt volt és mivel domboldalon lakunk nem egyszerű a dolog, amit most 2. alkalommal a zivatar újra tönkretett. Persze az előző 3 hónapban egy csepp eső sem esett...😡 most meg...
Na mindegy. Szegény akvárium ezért el volt hanyagolva, minek köszönhetően szépen elburjánzott minden. Épp ezért lesz egy nagy pucolás amivel majd jelentkezem, mert lesz bőven moha elvihető.🙂

És van már szaporulat a garnikból is. Érdekes, hogy csak narancs sakura fiú került a rendszerbe és egyelőre a kicsik akiket láttam, mind pirosak vagy sárgák.
https://drive.google.com/file/d/1Lx0aROV3g7QzqHWIALGwB0oqenI9EwgV/view?usp=sharing

További szép napot mindenkinek!
Szerintem így is bitang jól néz ki 👍😃
 
Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem a nyáron. Az élet zajlott én meg kavarogtam benne mint betonkeverőben a sóder :D.
Az akvárium szerintem a nyári elhanyagoltságot (tápozás, takarítás, vízcsere) szépen átvészelte és szép zöldre nőtt. Mivel új családtag érkezik várhatóan december közepén :) ezért egy nagytakarítást végeztem, hogy átmenetileg a decembert és a januárt megkönnyebbítsem.
Ez volt:
20201117_195452.jpg
És ez lett:
20201126_191138.jpg
Most kevésbé teszik, mert most olyan kis esetlen, de erre volt erőm és energiám. Valamint talán így most nem lesz vele nagyon sok gondom a közeljövőben.
Az előző állapotba szegény halak a Bolbitistől már nem tudtak hol úszkálni. :D. Majd ahogy növögetnek a dolgok majd folyamatosan finomítok rajta. Ha van valakinek meglátása, ötlete, szívesen fogadom. :)

Ezenfelül a kicsi Nanó kockát is átrendeztem mert abba is érkezett egy Betta. Sajnos egy rossz ragasztó választástól (Ez volt itthon alapon) nem az eredeti terveimet tudom megmutatni hanem az újragondolt SOS-ben összerakott verziót. Egyelőre 2 hete megy és a legtöbb algának nyoma sincs, amin meglepődtem bár a szűrő, aljzat az előzőből költözött, azaz bacik is jöttek :). Low tech, azaz csak minimum GA tápozás megy és plusz Carbo.
20201202_174504.jpg20201202_174528.jpg
Szép napot mindenkinek!
 
Sziasztok!

Szeretnék egy két tanácsot kérni. Az átalakítás óta nem vagyok maradéktalanul elégedett. Valahogy a növények nem fejlődnek olyan ütemben mint előtte. A fára kötözött mohákat eddig literszámban szedtem ki, most meg mintha visszafelé nőnének. Tény, hogy 2 sziámi algaevőt is be kellett fogadnom, akik lehet legelik, bár nem úgy tűnik mint amit le legelnek, inkább csak vegetálnak. Ugyanez igaz a Micro-ra is. Ráadásul a pont alga is kezdi ellepni a dolgokat és a levelek is feketednek. Foszfátot tolok még a napi 6 ml Micro és 6 ml Macro mellé, de egyelőre nagy javulást nem látok. Korábban is ugyanígy tápoztam és az átalakítás előtt csak úgy burjánzott minden. Van esetleg tippetek mi lehet a gond? Vagy még emeljek a tápozáson és várjak még.
Néhány kép, hátha segít a probléma beazonosításában.
+ Holnap jön meg az RO készülék, úgyhogy haladunk a lágy víz irányában. Most olyan 220-250 PPM közötti az érték. Terv a 120-140 közötti. Lehet ez is majd dob egyet még a javuláson.
20201222_171346.jpg
20201222_171420.jpg
20201222_171356.jpg
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.
Szabolcs91
 

Attachments

  • 20201222_171346.jpg
    20201222_171346.jpg
    316.6 KB · Megtekintések: 25
Megjött a Szadai Taiwan vegyeshez vásárolt RO készülék. Kezdésnek ott még csapvíz megy a kockába, mert úgyis cserélve lesz, de a nagyba elkezdtem a TDS csökkentést. Mai nap egy víz cserével lehúztam a 250 -ról 150-re. Sajnos közben rosz diffúzort vásároltam amin nem tudja a palack átnyomni a CO2-t. Lehet a palack gyenge, de mutató szerint a nyomás nem csökkent. Régen L méretű volt, most rosszat raktam a kosárba, így most nincs CO2 beoldás. Csak folyékonyan. Ennek ellenére, lehet az RO víz hatása, de bubizgatnak a növények.
20201226_191654.jpg20201226_191701.jpg
 
Gondoltam bedobok pár képet az evolúcióról. Ebből is látszik, hogy sose késő javítani egy elrendezésén még menetközben sem.
Indítás:
20201229_205654.jpg
A homokkal sok volt a gond. Ezért jött a második fázis. Ez volt a legjobb állapota.
20201229_205748.jpg
Aztán minden olyan nagyra nőtt 😊.
20201229_205814.jpg
Aztán jött a gyerek, gondoltam az egyszerűbb karbantartáshoz egy nagy ritkítás szükséges.
20201126_191138.jpg
Aztán, annyira hiányzott ebből valami (a sok növény, a világos homok), hogy ezt most a plusz kövekkel ellensúlyoztam.
Jelenlegi állapot.
20201229_205326.jpg
 
Pedig az a két ludwigia bokor az csodás volt...
Jobb hátul még az egyik megvan 😊. Bal oldalt az áramlás, állandóan szétfújta ezért onnan kikerült. Tetszik ott a zöld pázsitban a micro csokor most. Pár ARM bokor lesz még ami kicsit pirosít majd, ha megnőnek. Ami nekem.hianyzik és valahogy addig ritkítottam, meg kihalt az a Ranunculus. Az feldobta meg a kis zugokat. Ha esetleg valakinek van 2-3 kis hajtása akkor szóljon. 😊😁
 
Sziasztok!

Szeretnék egy két tanácsot kérni. Az átalakítás óta nem vagyok maradéktalanul elégedett. Valahogy a növények nem fejlődnek olyan ütemben mint előtte. A fára kötözött mohákat eddig literszámban szedtem ki, most meg mintha visszafelé nőnének. Tény, hogy 2 sziámi algaevőt is be kellett fogadnom, akik lehet legelik, bár nem úgy tűnik mint amit le legelnek, inkább csak vegetálnak. Ugyanez igaz a Micro-ra is. Ráadásul a pont alga is kezdi ellepni a dolgokat és a levelek is feketednek. Foszfátot tolok még a napi 6 ml Micro és 6 ml Macro mellé, de egyelőre nagy javulást nem látok. Korábban is ugyanígy tápoztam és az átalakítás előtt csak úgy burjánzott minden. Van esetleg tippetek mi lehet a gond? Vagy még emeljek a tápozáson és várjak még.
Néhány kép, hátha segít a probléma beazonosításában.
+ Holnap jön meg az RO készülék, úgyhogy haladunk a lágy víz irányában. Most olyan 220-250 PPM közötti az érték. Terv a 120-140 közötti. Lehet ez is majd dob egyet még a javuláson.
View attachment 99317
View attachment 99315
View attachment 99316
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.
Szabolcs91
Úgy néz ki, hogy sikerült valamit megint jól eltalálni 😊. Az MC megindult, és szép nagy levelei vannak. A moha is szépen zöldül. A zöld pont alga sajnos jelen van, próbálom ritkítani, és talán nem olyan ütemben nő, de még mindig van. Egy balck out segítene? Vagy vegyem vissza a fényerőt?
20210103_180918.jpg
20210103_180910.jpg
 
Úgy néz ki, hogy sikerült valamit megint jól eltalálni 😊. Az MC megindult, és szép nagy levelei vannak. A moha is szépen zöldül. A zöld pont alga sajnos jelen van, próbálom ritkítani, és talán nem olyan ütemben nő, de még mindig van. Egy balck out segítene? Vagy vegyem vissza a fényerőt?
View attachment 99814
View attachment 99817
A monte carlo-nak sok táp, sok co2, erős fény kell, és nem fogod győzni nyírni..
Ha valóban zöld pontalgád van, a foszfát szint emelésével el fog tünni.
 
Sikerült ranunculust szerezned? Én nem szeretem, de nálad valóban jól mutatott.
Nekem picit hiányoznak a verticillatak is.
 
A monte carlo-nak sok táp, sok co2, erős fény kell, és nem fogod győzni nyírni..
Ha valóban zöld pontalgád van, a foszfát szint emelésével el fog tünni.
Azt vettem külön és tolom is az adagolásnak megfelelően, csak nincs tesztem így a szintet mérni nem tudom. Majd veszek egyet, mert most már kíváncsi vagyok mi eszi...., Az a kevés plusz aljzat ami bekerült volna???
 
Sikerült ranunculust szerezned? Én nem szeretem, de nálad valóban jól mutatott.
Nekem picit hiányoznak a verticillatak is.
Nem sikerült még. Most a másik akváriumba vett hydrocotyle tripartita került bele. a Verticillata még van benne egy kettő helyen, de az a homokos részen nézett jól ki. A végén már nagyon felnyurgult a fényhiány miatt.
Most ami nagyon teszik máshol az a sűrűre nyírt Hygrophilia pinnatifida. Most azt próbálok egy kettő helyen elterjeszteni.
 
Mai nap észre vettem egy új garnélát az akváriumban kaparászni. 😮 Tippem szerint Amano garnéla lenne, DE!. Kb 1 éve megy ez az akvárium. A beüzemeléskor vettem bele Amanokat és azóta nem. Mivel 1 év eltelt, a beköltözők szépen meghízták 3-4 centisre. Na már most ez az egyed olyan 1-1,5 centi közötti, akit eddig még sose láttam. Kérdés, hogyan került bele🤔?
A: Az eddigi garnélák megelégelték, hogy sose lesznek a petékböl ifjoncok es lombik program keretében megbíztak a sakurákat.
B: A kettő szobával arrébb levő nanóból meglátták az ottaniak a nagy akváriumot és az egyik este átszökött.
C: A gólya hozta.
D: Csodák márpedig nincsenek, úgyhogy egy unicornis hátán szökött be, épp amikor egy 3 méteres molylepkét üldöztem.

Aki tudja a helyes választ egy sörre a vendégem.

Íme a kép:
20210109_195245.jpg
 
Back
Oldal tetejére