• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second Chance

Biztos vagy a darakorban? Most olvastam vegig a naplodat, es viszonylag gyakran Volt vizcsere, az akvarium nincs agyontelepitve -> a darakor pedig jo korulmenyek kozott ritkan uti Fel a fejet.

Az otocinclusok eredeti elohelyukon oriasi nagy csoportokban elnek, tehat a te ketto peldanyod eleg fajta-idegenként kénytelen elni.

A siami crossocheilus, ha egyedul Van, akkor nagyobb korara vagy agressziv, vagy nagyon felenk lesz.
Kisebb korukban még nem zabáljak Fel a mohakat, de 10 cm-es korukra még az ültetö csipeszbe is belerágnak.
Szia.
Biztos vagyok benne, hogy darakór. Vízcserét az ajánlásoknak megfelelően csináltam. Első két hétben 2 naponta, utána 5-7 naponta, mikor hogy sikerült. Az lehet, hogy a körülmények nem az ideálisak, de szerintem nagyjából már beálltak a dolgok. Már csak abból is gondolom, hogy a neonok mikor elhoztam őket az előző helyükön szinte fehérek voltak, most meg tűzpirosak.

Az Otok az elején voltak ketten. Azóta 8an vannak. Az első kettő csak tesztlakó volt.

A sziámi jelenleg 2 fővel üzemel. Jól érzik magukat, nem agresszívak. Amennyiben kinövik a helyet abban az esetben költöznek valahova ahol nagyobb teret kapnak :giggle:.

Összeségében, lehet volt egy kis zavar, vagy behozott növény, hal amivel bejött a fertőzés, de szerintem magától el fog múlni. A túltelepites téren szerintem határon mozgok, de még beleférek az 1cm/l be.

De nagyon szépen köszönök minden infot, támogatást. Van mit tanulnom még az biztos. :rolleyes:

Üdv.
Szabolcs
 
Segítséget azaz tanácsot szeretnék kérni a tapasztalt kertészektől.
Tervem, hogy a bal oldali üres homokos részt megszüntetem és azt is benövényesítem. Tropica táptalajt és ADA amazon állt. talajt már megvettem és dekor is van még hozzá. Kérdésem, hogy halak és teljes bontás nélkül, hogy tudom ezt implementálni.
pl, ha a vízbe óvatosan beleszórom a táptalajt ahova kell, majd rá az ADA talajt, az mennyire fog problémát jelenteni?

Köszönöm előre is.
 
Táptalajjal nem játszanám ezt... A növényes talajt én csövön keresztül szoktam ilyenkor betenni. Tehát tölcsér egy vastag cső végére, talaj beletölt, cső végén talaj kijön pont a helyére ha figyelsz. Így lesz a legkisebb a terhelés a víz és az élővilág számára :) Nagy mennyiséget ugyanakkor aktív talajból sem tennék be utólag, nem véletlen kell várni a betelepítéssel az akva indítása után.
De ha nem nagy mennyiség,akkor picit sűrűbb vizcserével megoldható a dolog. Táptalaj helyett használj tápkapszulákat ilyen esetben.
 
Táptalajjal nem játszanám ezt... A növényes talajt én csövön keresztül szoktam ilyenkor betenni. Tehát tölcsér egy vastag cső végére, talaj beletölt, cső végén talaj kijön pont a helyére ha figyelsz. Így lesz a legkisebb a terhelés a víz és az élővilág számára :) Nagy mennyiséget ugyanakkor aktív talajból sem tennék be utólag, nem véletlen kell várni a betelepítéssel az akva indítása után.
De ha nem nagy mennyiség,akkor picit sűrűbb vizcserével megoldható a dolog. Táptalaj helyett használj tápkapszulákat ilyen esetben.
Szia!

Köszi az infót. Hasonló videót találtam a neten, úgyhogy ez a megoldás lesz. Tápkapszula ugyanúgy megfelelő lehet? Még a MonteCarlónak és a gyepféléknek is?
 
Szia!

Köszi az infót. Hasonló videót találtam a neten, úgyhogy ez a megoldás lesz. Tápkapszula ugyanúgy megfelelő lehet? Még a MonteCarlónak és a gyepféléknek is?
Erről nyilatkozik majd valaki aki nem low-ban nyomul mint én. Nálam ezek kiesnek, a fűfélékkel eléggé rendhagyó tapasztalataim vannak.
 
A monte carlo siman elvan taptalaj nelkul is. A vastag tapozast, co2-t, a fenyt viszont szereti, egybol reagal, ha valami nincs rendben. Nalam egy fele jelzonoveny..;)
 
A monte carlo siman elvan taptalaj nelkul is. A vastag tapozast, co2-t, a fenyt viszont szereti, egybol reagal, ha valami nincs rendben. Nalam egy fele jelzonoveny..;)
Köszi. Hallottam már mástól is. Lehet kérnék majd egy privát számot, hogy elmagyarázd, hogy pontosan, hogy is jelzi a dolgokat. ;)
 
Na ééés.. Megtettem. Ugyan egésznapos kertészkedés után még maradék erőmet összeszedtem és bontottam, átalakítottam.
Lépések:
1. Nyírás
https://drive.google.com/open?id=1aOnXGd-lm2atX0Qqcb24ujCX7PI3hWmt
2. Kiszedve a rossz helyen lévő növények és kiporszívózva a homok
https://drive.google.com/open?id=1njlDEbNOJgULXfDb4mZfRR00G0FyJrLV
3. Talaj feltöltve. Ugyan nem fogadtam meg a tanácsotokat, de kompromisszumot kötöttem. A táptalajt harisnyába tettem, majd zacskó segítségével sikerült nagyobb porzás nélkül a vízbe juttatni és szétnyomkodva szépen ellapítani. Majd erre a cső technikával ment az ADA talaj. Remélem a legjobbakat. :):D
https://drive.google.com/open?id=11P4FQLydl-mfbVlN58s8B6ERA4sgPZOK
4. Növények és dekor előkészítése
https://drive.google.com/open?id=179sAPc3WxNuBlYra9a-LTHwxfhFDSHdD
5. Takarítás, 60 százalék vízcsere
https://drive.google.com/open?id=1hJehXi3F8zFrcs_yivkV5h1AiUSBz939
https://drive.google.com/open?id=12b9pp6ZIBEg3YteKrwNSS-Ym2VmbBnOu

Holnap ha letisztul jelentkezem egy friss képpel. Még a diffuzor elhelyezkedését kell kitalálnom.

Mindenkinek szép napot!
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem. Gondoltam megosztom a jelenlegi állapotot. Lassan egy hónapja eltelt az újragondolás óta. Sajnos elég sok mindent kell a jó idő miatt kint is tevékenykedni ezért néha kicsit elhanyagolt az akvárium, de azért a heti vízcserét tartom.
Növények fejlődnek, a Micro nem akar még mindig beindulni bár növöget, szerintem túlságosan elvan dugva a gyökere és nem kering eléggé a víz körülötte.
Íme a jelenlegi állapot. :) Egyre szebb 😊
https://drive.google.com/open?id=1z1HckLtOCynx0zl2ZY24HIGY_FA7la3Y

Csigaháborúban viszont vesztésre állok. Az egyesével kiszedést elengedtem. Túl gyorsan szaporodnak és sok nekik a búvóhely. A megvett Gastropex jelenleg külön kis akváriumban csökkentett élővilággal tesztelődik bevetés előtt. Jelenleg semmi negatív hatást nem érzékelek. A Csigák eltűntek ugyan, de ahogy látom nem elpusztultak, csak elbújtak a talajba. A végeredményről mindenképp jelentkezem.

További szép napot!
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem. Gondoltam megosztom a jelenlegi állapotot. Lassan egy hónapja eltelt az újragondolás óta. Sajnos elég sok mindent kell a jó idő miatt kint is tevékenykedni ezért néha kicsit elhanyagolt az akvárium, de azért a heti vízcserét tartom.
Növények fejlődnek, a Micro nem akar még mindig beindulni bár növöget, szerintem túlságosan elvan dugva a gyökere és nem kering eléggé a víz körülötte.
Íme a jelenlegi állapot. :) Egyre szebb 😊
https://drive.google.com/open?id=1z1HckLtOCynx0zl2ZY24HIGY_FA7la3Y

Csigaháborúban viszont vesztésre állok. Az egyesével kiszedést elengedtem. Túl gyorsan szaporodnak és sok nekik a búvóhely. A megvett Gastropex jelenleg külön kis akváriumban csökkentett élővilággal tesztelődik bevetés előtt. Jelenleg semmi negatív hatást nem érzékelek. A Csigák eltűntek ugyan, de ahogy látom nem elpusztultak, csak elbújtak a talajba. A végeredményről mindenképp jelentkezem.

További szép napot!
Jól néz ki 👍
Csigák ellen nem tudsz helénákat beszerezni? Megoldanák :)
 
Szia!

Köszi a tippet. Garnélákra nem veszélyesek?
A beszerzéssel most jelenleg hadilábon állok, ebben a kijárási korlátozásban.... Vagy GA szállít házhoz élő állatot is?
Nem, max a levedlett páncélt eszik meg :)
GA élő állatot nem szállít.
Ha tudnánk menni anyóshoz Nyíregyre, vinnék neked egy szállítmányt :)
 
Vegyszert en csiga ellen nem vetnek be. Planaria ellen hasznaltam nemreg de igy is kicsit megsinylette az akva egyensulya. Hidd el a csigak nem para. Eleinte en is mindent elkovettem ha meglattam egy holyag vagy pajzscsigat, de most egy percig sem zavarnak. A kereso topikba keress helenat. Mindig van valakinek.
 
Nem, max a levedlett páncélt eszik meg :)
GA élő állatot nem szállít.
Ha tudnánk menni anyóshoz Nyíregyre, vinnék neked egy szállítmányt :)
Szia!
Merre laksz jelenleg? Mert én már nem Nyíregyen lakom. Lehet el tudok ugrani érte. :)

Üdv.
Szabolcs
 
Vegyszert en csiga ellen nem vetnek be. Planaria ellen hasznaltam nemreg de igy is kicsit megsinylette az akva egyensulya. Hidd el a csigak nem para. Eleinte en is mindent elkovettem ha meglattam egy holyag vagy pajzscsigat, de most egy percig sem zavarnak. A kereso topikba keress helenat. Mindig van valakinek.
Szia!

Engem zavarnak sajnos... Meg így a felesleges növényeket sem merem senkinek felajánlani. Pedig egy-egy nyírás után lenne mit.
 
Back
Oldal tetejére