• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second Chance

Igen. Így már emlékszem a Tiédre. Nagyon tetszett. A Lámpa megoldás is ;). Nekem még azzal van egy kis fenntartásom, mert nem CRI szalagot használtam. De így is bubiznak a növények, bár nem úgy mint a GA-ban... Igen hasonló a scape, annyi, hogy én homokoztam is, de kicsit már megbántam. Na se baj. Legalább ha megunom, lesz hova terjeszkednem.
Meg én a hitelkártyám lemerítve beruháztam egy CO2 szettbe is. Már csak pár esztétikai költség lesz a jövőben, mint üveg ki és befolyók.
Szabolcs nem akarom elvenni a kedvedet, eleg surun fogod meg lemeriteni a kartyadat! Ebben a hobbiban is az egyik beruhazas fejlesztes vonza a masikat. ;) 😜
En hamarosan teszt ala fogom dobni a cri led vilagitast. A helyere quad t5 csoves pilacs megy. Kivancsi leszek mit fog produkalni a ledhez kepest..
 
Szabolcs nem akarom elvenni a kedvedet, eleg surun fogod meg lemeriteni a kartyadat! Ebben a hobbiban is az egyik beruhazas fejlesztes vonza a masikat. ;) 😜
En hamarosan teszt ala fogom dobni a cri led vilagitast. A helyere quad t5 csoves pilacs megy. Kivancsi leszek mit fog produkalni a ledhez kepest..

Igen. Erre már rájöttem :LOL:. Már nézegetem az RO készüléket is, meg a CRS garnélákat is. Sakurákat korábban tartottam, most is van narancs változat egy kezdő csapat egy 20 literes nano-ban, de indítanék mellettük majd egy másikat is.
A baj, hogy emellett még szeretek horgászni, kertészkedni, barkácsolni.... és még sorolhatnám. Valamiből le kéne adnom :unsure:.Páromat mindig azzal győzködöm, hogy inkább ere költsek mint maradjon pénzem más nőkre 😄😅.
 
Sziasztok!

Egy kis kevésbé lelkes beszámolóval készülnék.
A hétvégén nem tartózkodtam otthon. Pénteken volt az utolsó 30% -os vízcsere az akváriumon. Sima csapvíz egyelőre, nem használok vízkezelőt, de mindig áll a hordóban a víz 24 órát, használat előtt.
Mire ma hazaértem a víz felszíne elég fehér habos, nyálkás volt, mert sajnos tapasztalataim alapján a garnélavédős skimmer fej az sokszor a víz felületi feszültsége miatt inkább csak a felszín alatt szívja a vizet és a víz teteje meg se mozdul, Általában a normál fej napi 10 perc járatásával simára tudom varázsolni és utána 12 óráig megint a garnélavédős szolgál.
Ennek köszönhetően nem volt felszíni mozgás és a víz CO2 szintje kezdett sárgába hajlani. Halak még nem pipáltak szerencsére.

Ezen felül sajnos az alga több fajtája is megjelent. A legerősebb a barna alga, mely a köveket, dekor homokot és növények leveleit támadta meg. Sajnos a 3 Amano és 2 oto nem veszik fel a harcot ellenük. Mind e mellett még a Micro levelein és a fákon a zöld pont alga is megjelent. Szűrőt takarítottam pénteken. 2 hét 0-ról való indításhoz képest szerintem eléggé koszos volt.

Néhány kép:
https://drive.google.com/open?id=1UNNemWBoygOS84hxKQ9oY6iw8MHpujAS

Tápozás továbbra is 9 ml Mic, MAc és 4 ml easy carbo.
CO2 durván 3-4 bubi/sec.
Sajnos PH, keménység, egyéb tesztet nem tudok mondani.

Van esetleg ötletetek, mit változtathatnék? Több táp? Kevesebb fény? Kevesebb CO2? vagy még várjak még beállnak a bacik?
Még a szűrőmben elfér 1 liter Matrix, amit szerintem a héten gyorsan beszerzek, plusz valami víz teszteket is.

Ha esetleg van olyan aki olvassa és van felesleges eladó garnélája (valamilyen neocaridina változat) kérem jelentkezzen. Szeretnék még egy nagyobb csapatot, hátha ők is besegítenek a harcban.

Üdv.
Szabolcs
 
Sziasztok!

Lassan egy hónapos az akvárium. Sajnos nem vagyok teljes mértékben elégedett. Várom a tapasztaltak megnyugtatását :oops:.
A barna algásodás úgy néz ki kezd lassulni, tehát a rendszer kezd beállni. Sikerült a világításon is még dolgoznom. Feltűnt, hogy a LED profilok közel sem voltak melegek, mert a tápegység nem adta le a megfelelő feszültséget. Csere. Azóta nagyobb teljesítményen tud menni, amit természetesen most még visszavettem.
Viszont legtöbb növény növekedése elégé lassú. A Cryptók (Cryptocoryne wendtii) konkrétan egy centit nem nőttek. A Monte carló is csak lassan növekszik és a Buce (Bucephalandra Wavy) is csak most indult meg.
Talán mintha most kezdenének csak beindulni, vannak új gyökér kezdemények és mintha a levek is gyorsabban nőnének de csak most. Ez normális?

Üdv.
Szabolcs
 
Szia!
Ez a hobbi is türelemjáték, mint a horgászat!
Cryptok többnyire hisztisek eleinte, aztán hirtelen beindulnak.
Buce sem egy sprinter növény. Jó lesz ez szerintem, csak adj nekik időt.
Neked sikerült szerezned ADA pinnatifida UK-t vagy normál változatból van egy kisebb töved a faágon? Az például kifejezetten jól mutat.
Garnélákat végül sikerült szerezned?
 
Szia!
Ez a hobbi is türelemjáték, mint a horgászat!
Cryptok többnyire hisztisek eleinte, aztán hirtelen beindulnak.
Buce sem egy sprinter növény. Jó lesz ez szerintem, csak adj nekik időt.
Neked sikerült szerezned ADA pinnatifida UK-t vagy normál változatból van egy kisebb töved a faágon? Az például kifejezetten jól mutat.
Garnélákat végül sikerült szerezned?

Köszönöm!
Lehet egyszer beindul, eléri a táptalajt és nem fogok vele bírni 😄.
Nem sikerült ADA pinnatifida UK-t szereznem. Sima Tropica dobozos termék volt. Egyelőre jól mutat. Nekik is kellett vagy 3 hét mire egyáltalán megmoccantak. Szerintem egy hónap és már ritkító nyírások kellenek.
Ami még nem tetszik az hátul a Ludwigia Glandulosa. Sajnos nem is maradt piros és aránytalanul nagy is. Esetleg valami javaslat, mire cserélhetném le?
Egyelőre garnélát sem szereztem még. Van egy Black Rose forrás, de egyelőre még gondolkodom milyen kerüljön bele.
Neked van esetleg valamilyen felesleg?
 
Ha sima pinnatifida, akkor azon izgulj, hogy minél később induljon be, mert akkor fűkasza kell hozzá!
Nekem sakuráim vannak, abból viszonylag sok és elég szép pirosak.
Ha van black rose forrásod, akkor inkább várj még egy kicsit, azok jobban mutatnának itt.
 
Hali Mindenkinek!

Csak egy kis helyzet jelentés. Képes vagyok órákat tölteni az akvárium előtt. 😄 Imádom, hogy végre van egy "dús" élettel teli akváriumom.
Ez itt a jelenlegi állapot:
https://drive.google.com/open?id=18JupGa1K00jtAzRnBcwve9qLFn_wpPf9
A Tenellus lassan átveszi az uralmat, úgyhogy kordában kell tartanom. A Bucék közül egy elolvadt, de a többi megindult. A barna alga továbbra sem erősödik, sőt most jelenleg mérséklődik. JBL 7in1 Easy test-el mérve az értékek jónak tűnnek. Most már csökkentem a vízcserék számát is.
Itt egy kép a kedvenceimről. :love:
A minden rosszban van valami jó, azaz sok barna alga = kövér, jóllakott és megtermett Oto-k.
https://drive.google.com/open?id=1DJKBIZX5J4fQajhfG1gxr4NGdgCf0j8a
Itt pedig akitől féltem és csak rosszat hallottam róla. Nem legelik a mohákat, ellenben minden más algát ha meg is jelenne kordában tartanak (kivéve pont alga). Egész nap csak takarítanak. Imádom a mozgásokat ahogy csipegetnek.
https://drive.google.com/open?id=1KzXv9JkMs5OGLDY5iXTH3kLriFrzbul3
Egyedül annyit nem értettem a mai napig, hogy a nagy akváriumon miért szenvednek az úszónövények és miért olyan gyér a gyökerük, a kicsin pedig csak úgy nőnek:unsure:?
A ludas a fentebb említett Sziámi algázó. Észre vettem, hogy nagyon ízletesnek tartják és lerágják 😄. Inkább ezt, mint a mohákat.

Üdv.
Szabolcs
 
Mai nap, úgy néz ki, hogy sikerült befejeznem a lámpa terveket. A sín már megvan, jelenleg is az üzemel, de a tartója eddig egy ideiglenes fa keret. Ez lesz kiváltva 3D nyomtatott műanyaggal.
Elsőnek, ez csak prototípus, mert biztos lesz ami nem úgy lesz, mint ahogy kigondoltam, vagy javítani kell, de kezdetnek nem rossz.
Egy kép a tervekről:
https://drive.google.com/open?id=14RVuNAompM52voszREOokROyMn9ApLi2
Már alig várom, hogy több nap nyomtatás után kipróbálhassam :cool:
 
Sziasztok!

Ma kezdeti örömömet mikor megörültem, hogy milyen szép pirosak lettek végre a neonhalak, elvette az utána jövő sokk, mikor észrevettem, hogy nagy valószínűséggel felütötte a fejét a darakór!!!!!:cry::cry:😱😨😰
Please adjatok tippeket, hogy mit tehetnék. Egyelőre egyéb tüneteket nem látok. Mindenki éhes, vidám, nem dörgölőzik és szép színes eleven. A többieken, lazacok, oto, márna, nem látok semmi hasonlót.
Olvastam róle egy rövid fórumot, ahol valakik konyhai sót használtak, Easy Carbó dupla adagolást sikeresen. Én jelenleg 4 ml-t adok naponta nettó úgy 150 liter vízhez. Szerintetek mehet akkor pl 8ml most? Nem fog kárt tenni?
Vegyszerekkel az a bajom, hogy garnélák mellett nem ajánlott és a vízhőfokot is 30 fokra kellene venni, ami a most indított akváriumnak sem használ.
Valamint ezt találtam még ami nem kér ilyen drasztikus beavatkozsokat: Easy Life Anti Spot.
Nem teszek be oldal linket, mert úgyis kiszednék, de mi a véleményetek? Tapasztalatotok?

Please help 😩😩😩😩. Olyan szépek a neonjaim már. Amikor megvettem őket kis fakók voltak. Miért pont most.
 
Most látom, hogy ez már egy megszűnt termék helyette a Easy-Life Voogle-t ajánlja a gyártó. Esetleg ezt valaki használta?
Ez már nem reklám oldal. Gyártó honlapja:
 
Sziasztok!

Ma kezdeti örömömet mikor megörültem, hogy milyen szép pirosak lettek végre a neonhalak, elvette az utána jövő sokk, mikor észrevettem, hogy nagy valószínűséggel felütötte a fejét a darakór!!!!!:cry::cry:😱😨😰
Please adjatok tippeket, hogy mit tehetnék. Egyelőre egyéb tüneteket nem látok. Mindenki éhes, vidám, nem dörgölőzik és szép színes eleven. A többieken, lazacok, oto, márna, nem látok semmi hasonlót.
Olvastam róle egy rövid fórumot, ahol valakik konyhai sót használtak, Easy Carbó dupla adagolást sikeresen. Én jelenleg 4 ml-t adok naponta nettó úgy 150 liter vízhez. Szerintetek mehet akkor pl 8ml most? Nem fog kárt tenni?
Vegyszerekkel az a bajom, hogy garnélák mellett nem ajánlott és a vízhőfokot is 30 fokra kellene venni, ami a most indított akváriumnak sem használ.
Valamint ezt találtam még ami nem kér ilyen drasztikus beavatkozsokat: Easy Life Anti Spot.
Nem teszek be oldal linket, mert úgyis kiszednék, de mi a véleményetek? Tapasztalatotok?

Please help 😩😩😩😩. Olyan szépek a neonjaim már. Amikor megvettem őket kis fakók voltak. Miért pont most.

Szia!

Jobb minél előbb elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Ha idejében elkaja az ember, jól gyógyítható. Én a Sera Costapurt használtam, 100%-ban gyógyultak a sügereim, pedig már dörgölőztek is, amikor elkezdtem a kezelést.
A hőmérséklet emelése azért fontos, hogy a parazita életciklusa felgyorsuljon, a már kikelt dögöket tudja elpusztítani a szer. Nem kell pont 30 fokra emelni, elég, ha a szokásosnál pár fokkal melegebbet csinálsz a kezelés időtartamára. Én nem próbálkoznék a sózással, meg egyéb vajákolással.
A garnikra nem tudom, milyen hatással van a szer.

Most látom, hogy ez már egy megszűnt termék helyette a Easy-Life Voogle-t ajánlja a gyártó. Esetleg ezt valaki használta?
Ez már nem reklám oldal. Gyártó honlapja:

Ahogy olvasom, ez a halak immunrendszerét erősíti meg, ami nagyon jó, lehet, hogy meg is gyógyulnak, de az akvárium fertőzött marad, mert a parazitákat nem nyírja ki.
 
Szia!

Jobb minél előbb elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Ha idejében elkaja az ember, jól gyógyítható. Én a Sera Costapurt használtam, 100%-ban gyógyultak a sügereim, pedig már dörgölőztek is, amikor elkezdtem a kezelést.
A hőmérséklet emelése azért fontos, hogy a parazita életciklusa felgyorsuljon, a már kikelt dögöket tudja elpusztítani a szer. Nem kell pont 30 fokra emelni, elég, ha a szokásosnál pár fokkal melegebbet csinálsz a kezelés időtartamára. Én nem próbálkoznék a sózással, meg egyéb vajákolással.
A garnikra nem tudom, milyen hatással van a szer.



Ahogy olvasom, ez a halak immunrendszerét erősíti meg, ami nagyon jó, lehet, hogy meg is gyógyulnak, de az akvárium fertőzött marad, mert a parazitákat nem nyírja ki.

Szia!

Köszönöm a választ.
Jelenleg 23 fok a beállított hőmérséklet. PL egy 26 elegendő lehet?
És az egyéb dolgokra, mint növények és a bacik nem káros?

Üdv.
Szabolcs
 
Szia!

Köszönöm a választ.
Jelenleg 23 fok a beállított hőmérséklet. PL egy 26 elegendő lehet?
És az egyéb dolgokra, mint növények és a bacik nem káros?

Üdv.
Szabolcs

26-27 fok szerintem jó már.
Növényekre nem káros, bacikban nem vagyok biztos, hogy a malachitzöld mit csinál velük, de ha adagolsz bacit a kezelés után, az biztos nem árt.
 
Decemberben nálam is megjelent a darakór. Mind a 14 neon (fekete, kék) pöttyös lett. 24 °C-ról 28 °C-ra emeltem a hőmérsékletet és Sera Costapurt adagoltam a leírása alapján. Majd egyszer megismételtem. A kezelés után 50%-os vízcsere. Azóta tünetmentesek, mind túlélte.
 
@Ati8821 Köszönöm a helpet. Beszereztem a costapurt. Egyelőre nem kezdtem el használni, mert javult a helyzet. Emeltem a hőfokon meg Carbon hátha. Halakon a pontok csökkennek. Kedvük, étvágyuk lankadatlan. Ami áldozatul esett vagy a hőmérsékletnek vagy a Carbo-nak az a Tennelus, mert az úgy látszik elolvadt, de úgy is ki akartam cserélni. Meg is vettem már az utódot a Eleocharis acicularis 'Mini'-t.
Olvadás:
https://drive.google.com/open?id=1hqcOTtYkmQ94AxgHGMuCBgBFSpACs3wC
Halak:
https://drive.google.com/open?id=1_Zckz3jbtj-vto1pDuWMM-7hqeyMKy5K
Szekrény + akvárium jelenleg:
https://drive.google.com/open?id=1SyxYadJIcFo1r5h2QHiB03BqH8SfGVuZ

További szép napot!
 
Biztos vagy a darakorban? Most olvastam vegig a naplodat, es viszonylag gyakran Volt vizcsere, az akvarium nincs agyontelepitve -> a darakor pedig jo korulmenyek kozott ritkan uti Fel a fejet.

Az otocinclusok eredeti elohelyukon oriasi nagy csoportokban elnek, tehat a te ketto peldanyod eleg fajta-idegenként kénytelen elni.

A siami crossocheilus, ha egyedul Van, akkor nagyobb korara vagy agressziv, vagy nagyon felenk lesz.
Kisebb korukban még nem zabáljak Fel a mohakat, de 10 cm-es korukra még az ültetö csipeszbe is belerágnak.
 
Back
Oldal tetejére