• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Nem biztos, hogy pont ide tartozik, de ti hová rakjátok a zacskót...? Esetleg lebegtető szűrővel van valakinek tapasztalata?
 
Akkor érdemes emelni a macro tápot?
Én külön NO3-at adagoltam, figyelve a Redfield arányra (legalább is igyekeztem figyelni rá). Ha plusz makróval próbálod korrigálni a dolgot, akkor a plusz PO4 miatt ugyanúgy elcsúszhat a dolog. Mindenképpen mérj NO3-at és PO4-et és az eredmények alapján adagolj plusz tápot.
 
Én külön NO3-at adagoltam, figyelve a Redfield arányra (legalább is igyekeztem figyelni rá). Ha plusz makróval próbálod korrigálni a dolgot, akkor a plusz PO4 miatt ugyanúgy elcsúszhat a dolog. Mindenképpen mérj NO3-at és PO4-et és az eredmények alapján adagolj plusz tápot.
Ma reggel inkább kiszedtem ezt a purigent.Idáig is tiszta volt a vízem ès emiatt ez a + varia nem hiányzik.Szóval ugyanitt egy 100ml-es purigen továbbvándorola :)
 
Köszönöm! Akkor jó helyen van :)
Elméletileg a szűrési lánc végére. Gyakorlatilag nagyon rossz tapasztalataim vannak, mert a szűrőben jelentős keresztmetszetet lefed és rontja a szűrő hatékonyságát. Kísérleteztem lebegtető szűrővel, ami elméletileg jó megoldás lehet, de nekem pont nem jött be, mert orrán-száján eresztett. Most egy külön szűrőbe raktam, amiben nincs más, eddig jó.
Korábban jobbhíján belegyömöszöltem az előszűrőbe, de az nem ideális. ld a képen.
Az a jó, ha körülveszi az áramlás, viszonylag lazán van elhelyezve.
 

Attachments

  • 20210423_011527.jpg
    20210423_011527.jpg
    186.3 KB · Megtekintések: 39
regenerálásnál melyik módszert ajánljátok?

a) kiveszem a purigent, szűrő össze/vissza, majd 2 nap múlva szét megint, purigen vissza
b) tisztításnál bedobok egy új purigent a koszos helyére, tisztítom majd x hónaő múlva helyetcserél az addigra bekoszolódottal?

utóbbi drágább, viszont nincs benne egy "felesleges" pancsolás.
 
regenerálásnál melyik módszert ajánljátok?

a) kiveszem a purigent, szűrő össze/vissza, majd 2 nap múlva szét megint, purigen vissza
b) tisztításnál bedobok egy új purigent a koszos helyére, tisztítom majd x hónaő múlva helyetcserél az addigra bekoszolódottal?

utóbbi drágább, viszont nincs benne egy "felesleges" pancsolás.
Határozottan b)
 
regenerálásnál melyik módszert ajánljátok?

a) kiveszem a purigent, szűrő össze/vissza, majd 2 nap múlva szét megint, purigen vissza
b) tisztításnál bedobok egy új purigent a koszos helyére, tisztítom majd x hónaő múlva helyetcserél az addigra bekoszolódottal?

utóbbi drágább, viszont nincs benne egy "felesleges" pancsolás.
A helyesválasz: b, azzal a kiegészítéssel, hogy a következő bevetésig RO vízben táruljuk.
 
Tényleg? Árt neki, ha kiszárad?
Nekem már több alkalommal is kiszáradt, de baja nem lett tőle. Úgy tapasztaltam, hogy ekkor kicsit zsugorodik, de vízben magához tér.
Viszont ahogy korábban itt többször is olvastam, árt neki, ha kiszárad. Szóval szerintem nem, de amúgy igen. :D
Ezek után várom mások tapasztalatát én is.

Szerk.: Közben látom mmccannon már írta is, hogy miért árthat a kiszáradás.
 
Back
Oldal tetejére