• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sziasztok!
Hogy használjátok a purit, úgy, hogy körbe folyja a víz, vagy keresztül megy rajta?
Ez kifejted jobban? Egy 100ml-es kis zsák picike. A szűrő nagy, elveszik benne, de beteszed és 1 nap alatt megteszi hatását. Mennyiségtől függően akár 2 óra alatt is leeshet az állad, főleg ha valami színezős fát tettél bele pl vasfa. Nekem elvileg átfolyik rajta, de olyan kicsi a zsák a teljes alatta lévő szivacshoz képest, hogy a víz csak nagyon kis része folyik azon keresztül.
 
Sziasztok!
Hogy használjátok a purit, úgy, hogy körbe folyja a víz, vagy keresztül megy rajta?
Ezt hogy érted?
Ha víz alatt van az egész akkor mindenképpen "átfolyik" rajta a víz.
A 100 ml-es hálós kiszerelés esetén pl. úgy, ahogy könnyebb/praktikusabb a szűrőben helyet találni neki. Én igyekszem nem közvetlenül a rotor alá rakni.
 
Ez kifejted jobban? Egy 100ml-es kis zsák picike. A szűrő nagy, elveszik benne, de beteszed és 1 nap alatt megteszi hatását. Mennyiségtől függően akár 2 óra alatt is leeshet az állad, főleg ha valami színezős fát tettél bele pl vasfa. Nekem elvileg átfolyik rajta, de olyan kicsi a zsák a teljes alatta lévő szivacshoz képest, hogy a víz csak nagyon kis része folyik azon keresztül.
Igen, hogy egy nagy zsák, vagy több kicsi, ha mondjuk a gyári ajánlásnál többet akarok betenni.
 
A kérdést nem értem. :)
A lényeg hogy akkor szűr a leghatékonyabban, ha minél nagyobb felületen át folyik keresztül rajta a víz, mint minden más szűrőanyag... vagy mi is a kérdés? :D

RE: közben lett még hozzászólás.
Naszóval.
Rakd minél nagyobb zsákba, mert akkor el tudod "lapogatni" a perlon fölött úgy, hogy vastagsága a lehető legkisebb legyen, de a szűrőkosár minél nagyobb területét fedje le... remélem érthető.
 
A kérdést nem értem. :)
A lényeg hogy akkor szűr a leghatékonyabban, ha minél nagyobb felületen át folyik keresztül rajta a víz, mint minden más szűrőanyag... vagy mi is a kérdés? :D

RE: közben lett még hozzászólás.
Naszóval.
Rakd minél nagyobb zsákba, mert akkor el tudod "lapogatni" a perlon fölött úgy, hogy vastagsága a lehető legkisebb legyen, de a szűrőkosár minél nagyobb területét fedje le... remélem érthető.
Igen, köszi erre voltam kíváncsi.
 
Szerintem teljesen mindegy, hogy mennyire van eloszlatva. Nem az a lényeg, hogy egyszerre minél több víz menjen át rajta, hanem hogy a folyamatos keringetés által az összes vizet szűrje. Ha pl tápot spriccelsz be az akváriumba, akkor is előbb-utóbb az összes víznek egyforma tápanyag tartalma lesz, mert eloszlik/kiegyenlítődik. De ha ettől el is tekintünk, akkor is talán az a leghatékonyabb, ha kis zsákban van elhelyezve a szűrőben közvetlenül a kiömlő nyílás előtt. Hiszen így minden szemcsén közel azonos mennyiségű víz tódul át, míg a nagyobb felületen elosztott purigennek lesznek olyan szemcséi a széleken, amik kevésbé lesznek kihasználva. De még így is tartom magam ahhoz, hogy - mivel a szűrő teljesen telve van vízzel, ami üzemi nyomás alatt van - tökmindegy :)
Nem vitaindítónak szántam, mert ez nem tudományos megközelítés, csak én paraszti ésszel így gondolom :)
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy a zsákot nem szabad túlságosan megtömni. Pl a 250ml-st ugyan bele lehet tömni a gyári zsákba, de akkor csak a külső részen lévő szemcsék színeződtek el, és sokkal hamarabb kellett regenerálni is a purigent.
 
Szerintem teljesen mindegy, hogy mennyire van eloszlatva. Nem az a lényeg, hogy egyszerre minél több víz menjen át rajta, hanem hogy a folyamatos keringetés által az összes vizet szűrje. Ha pl tápot spriccelsz be az akváriumba, akkor is előbb-utóbb az összes víznek egyforma tápanyag tartalma lesz, mert eloszlik/kiegyenlítődik. De ha ettől el is tekintünk, akkor is talán az a leghatékonyabb, ha kis zsákban van elhelyezve a szűrőben közvetlenül a kiömlő nyílás előtt. Hiszen így minden szemcsén közel azonos mennyiségű víz tódul át, míg a nagyobb felületen elosztott purigennek lesznek olyan szemcséi a széleken, amik kevésbé lesznek kihasználva. De még így is tartom magam ahhoz, hogy - mivel a szűrő teljesen telve van vízzel, ami üzemi nyomás alatt van - tökmindegy :)
Nem vitaindítónak szántam, mert ez nem tudományos megközelítés, csak én paraszti ésszel így gondolom :)
Nagyon jó, hogy leírtad, úgy látom nincs még körüljárva teljesen ez a kérdés, talán a GA-s srácoknak is van ezzel kapcsolatban tapasztalata. :whistle:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a zsákot nem szabad túlságosan megtömni. Pl a 250ml-st ugyan bele lehet tömni a gyári zsákba, de akkor csak a külső részen lévő szemcsék színeződtek el, és sokkal hamarabb kellett regenerálni is a purigent.
Igen ez is megfontolandó. (y)
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy a zsákot nem szabad túlságosan megtömni. Pl a 250ml-st ugyan bele lehet tömni a gyári zsákba, de akkor csak a külső részen lévő szemcsék színeződtek el, és sokkal hamarabb kellett regenerálni is a purigent.
A víz mindig a kisebb ellenállás irányába halad jobban :)

Ja, az előzőhöz azt nem írtam - mert gondoltam ez egyértelmű - hogy a perlon után, a szűrési folyamat legvégén van a puri.
 
Ha volt ilyen post, akkor bocsi. A purigenemet már 1x regeneráltam. Vettem háztartási hypo-t a SPAR ban. Napokig áztattam, többször is cseréltem rajta löttyöt, de csak 80% os lett az eredmény. Kivilágosodott, de nem lett elefántcsont. Eltelt fél év, eljött újra a regen ideje. A mostani regeneráláshoz a Metroban vettem hypot. Érdekes, ez a hypo nem vízszínű volt, mint a SPAR-os, hanem sárga. A purigen meg kb. 3 óra alatt fehér lett benne... :)
20190202_174920.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha volt ilyen post, akkor bocsi. A purigenemet már 1x regeneráltam. Vettem háztartási hypo-t a SPAR ban. Napokig áztattam, többször is cseréltem rajta löttyöt, de csak 80% os lett az eredmény. Kivilágosodott, de nem lett elefántcsont. Eltelt fél év, eljött újra a regen ideje. A mostani regeneráláshoz a Metroban vettem hypot. Érdekes, ez a hypo nem vízszínű volt, mint a SPAR-os, hanem sárga. A purigen meg kb. 3 óra alatt fehér lett benne... :)
20190202_174920.jpg


Nem egyformák a hipók erősségre, és az sem mindegy milyen régi mert gyengül!
 
Sziasztok!
Meddig jó a purigen, azaz kb. hányszor regenerálható?
Amennyiben nem használom, hogyan érdemes tárolni?
 
Sziasztok!
Meddig jó a purigen, azaz kb. hányszor regenerálható?
Amennyiben nem használom, hogyan érdemes tárolni?

Én kb 6x regeneraltam, ekkora már kb csak 3-4 hónapot bírt, nem fel évet de addig jól működött.

Desztillált/RO vízben ajánlott tárolni a seachem szerint.
 
Sziasztok! Egy 180 literes akváriumhoz elég 1db 100g-os purigen 3-4 hónapra, vagy már inkább 2db kell? Lesz benne egy rengetegszer kifőzött 1kg-os vasfa, azt kellene majd kordában tartania.

250g-os purigenhez esetleg van valami költséghatékony tasak ajánlat? Nejlonharisnya, vagy valamelyik 1000ft környéki magyar bolti? Értékrendembe nem fér bele 4000ft egy fröccsöntött gagyi seachem zacskóért :)
 
Back
Oldal tetejére