• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

A vicc az, hogy a haztartasi hypo 12-15%-os Natrium-hypoklorit a Clorox meg 6,15% szoval meg hatekonyabb is a haztartasi. Ami gond lehet vele, ha nyitva hagyod, mert szepen kiszall belole a klor.
Most vettem hipo-t a Lidl-ben, és csak 4%-os.
 
van klór tabletta is!!! az nem jó erre a célra? sztem de!
A klórtabletta hatóanyaga a triklórizocianursav (C3N3O3Cl3) nem a nátrium hipoklorit (mint ami a supergeben is van), én így nem merném megjátszani. A Seachem oldalán ki van emelve, hogy csak NaClO-val regenerálj.

A vízmolekulákkal reakcióba lépve a triklórizocianursav klór atomjai hidrogén atomokkal cserélődnek és végső soron szabad aktív klór (hipoklórossav (HClO)) és izocianursav (C3N3O3H3) vegyületek képződnek. Nem találtam róla anyagot, hogy a vízkezelők ezt is semlegesítik-e.

Nátrium-hipoklorit (NaClO) beadagolásakor a vízben ugyancsak hipoklórossav (HClO) keletkezik, valamint melléktermékként nátronlúg (NaOH).

Most vettem hipo-t a Lidl-ben, és csak 4%-os.
Erre csak azt tudom mondani, hogy akkor ne ott vedd.
 
Javítanám magam: vedd nyugodtan ott ahol akarod, mindenhol ugyanannyi a koncentrációja.
A háztartási hypo és az Ultra adatlapja:
hypo-ultra.png
 
Sziasztok!
Ultra (korábban Clorox) gyártásáról leálltak? Hetek óta nem látok a Tescoban.

Vegyél DM saját márkás fehérítőjét, ugyanolyan jó és még olcsóbb is!
(Azt hiszem másfél literes kiszerelésben kapható.)
 
Kipróbáltam a DM-es sima hipót 1:1 arányban vízzel higítva, tényleg jó cucc, bár a purigen kb fele-harmada lett fehér tőle, a többin még mindig szennyeződések vannak. Beraktam még egy adagba ázni, remélem kifehéredik teljesen.
 
Ne higíts akkor.

Én tömény DMes fehérítőben áztatom mindig, 24-48 órát attól függ mennyire retkes.
 
Én is tegnap higítás nélkül raburítottam a Lidl-ben vetett, és pár perc alatt kivilágosodott :D, utána meg felesben ázott. Teljesen persze csak vízkezelőzés után lesz majd tiszta, akkor még szok világosodni. Csak az meg elfogyott :mad:.
Volt nekem olyan, hogy szinte újszerüen fehér lett, de akkor bő hónapig volt vízkezelőben a purigen.
 
Eddig ultrát használtam, de az utolsó 2 flakon mintha gyengébb lett volna.
Most hétvégén kipróbáltam a háztartási hypot.
Tapasztalat:
Sokkal olcsóbb, és simán elvégezte a feladatot (kb. mint eleinte az ultra).
 
Eddig ultrát használtam, de az utolsó 2 flakon mintha gyengébb lett volna.
Most hétvégén kipróbáltam a háztartási hypot.
Tapasztalat:
Sokkal olcsóbb, és simán elvégezte a feladatot (kb. mint eleinte az ultra).
Én most pénteken kipróbáltam a hypót. Most vettem. Már 4 óra után látszott hogy kifehéredet. Fekete flakonost vettem. Azt mondhatom hogy jó.
 
Sziasztok!
Van két tartalék 100 ml-es Purim ,de sajnos kiszáradt az üveg amiben tároltam őket RO vízben.Kuka ez már ,vagy fel tudom használni őket még?
Laikusként azt gondolnám ,hogy talán nem lehet rossz ,mert új állapotban is szárazon van .Szerintetek?
Köszönöm a válaszokat
 
Sziasztok!
Van két tartalék 100 ml-es Purim ,de sajnos kiszáradt az üveg amiben tároltam őket RO vízben.Kuka ez már ,vagy fel tudom használni őket még?
Laikusként azt gondolnám ,hogy talán nem lehet rossz ,mert új állapotban is szárazon van .Szerintetek?
Köszönöm a válaszokat

Az tény, hogy regenerálás után vízben szokott várakozni az újabb bevetésre, de nem tudom, milyen tulajdonságát veszítheti el, ha kiszárad?
Próbáltad már vízkezelős vízben áztatni, hogy mi lesz vele?
 
Az tény, hogy regenerálás után vízben szokott várakozni az újabb bevetésre, de nem tudom, milyen tulajdonságát veszítheti el, ha kiszárad?
Próbáltad már vízkezelős vízben áztatni, hogy mi lesz vele?
Legalább tizedére össze volt száradva.Viszont ahogy RO vizet tettem rá,visszaduzzadt eredeti méretére a tasakban
 
Sziasztok!
Van két tartalék 100 ml-es Purim ,de sajnos kiszáradt az üveg amiben tároltam őket RO vízben.Kuka ez már ,vagy fel tudom használni őket még?
Laikusként azt gondolnám ,hogy talán nem lehet rossz ,mert új állapotban is szárazon van .Szerintetek?
Köszönöm a válaszokat
nyugodtan vesed be én 4 éve igy használom öket hogy szárazon várja a bevetést, idáig mindig müködött!!(y)
 
Back
Oldal tetejére