• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sziasztok!
A regenerálás végén az öblítés után az Easy-life vízelőkészítő is jó lehet a klórtalanításban? Illetve a koncentrációját is megnövelném mondjuk 1liter vízbe raknék 10ml-t. :nailbiting:
 
Sziasztok!
A regenerálás végén az öblítés után az Easy-life vízelőkészítő is jó lehet a klórtalanításban? Illetve a koncentrációját is megnövelném mondjuk 1liter vízbe raknék 10ml-t. :nailbiting:
Easy Life ffm! az jó igen a másik Easy Life Easystart nem igazán! az baktérium elösegítő kultúra!
 
Hello, emberek! Lenne egy kérdésem, bár legkevésbé sem tartozik a növényezéshez. Olvasgattam itt erről a "csodaszerről", de nem jutottam dűlőre. Sőt, napok óta guglizok, és ennek ellenére sem. Keresem a választ arra, hogy mi a lényegbeli különbség funkcionalitásban a purigen és SZAT Clear Water gyanta között. Azon kívül, hogy a CW lenullázza a tápozást? Én sügerezek, így engem ez nem érint. Jó ideje agyalok azon, hogy rásegítek a vízre valami ilyes szűrőanyaggal, mivel bár tiszta, de mégis enyhén sárgás, amihez a barnás-szürke árnyalatú hátterem hozzátesz. Nem az igazi a látvány, nem vagyok elégedett.
A gond ott van, hogy teljesen elvesztem a témában. A puri mivel növényezéshez jó, elvileg nem bántja a nitrátot, igaz? Sügiknél az viszont van. Ellenben olyas infóra bukkantam, hogy a SZAT pedig nem szed ki bármiféle okból adódó színt a vízből, valamint nem húzza addig, mint a puri. Ha helyes infót találtam, cca harmada annyi ideig. Ilyen gyakran nem szeretem megbontani a szűrőt. Valaki adna tanácsot, melyik cucc mellett döntsek? Megköszönném.
 
Hello, emberek! Lenne egy kérdésem, bár legkevésbé sem tartozik a növényezéshez. Olvasgattam itt erről a "csodaszerről", de nem jutottam dűlőre. Sőt, napok óta guglizok, és ennek ellenére sem. Keresem a választ arra, hogy mi a lényegbeli különbség funkcionalitásban a purigen és SZAT Clear Water gyanta között. Azon kívül, hogy a CW lenullázza a tápozást? Én sügerezek, így engem ez nem érint. Jó ideje agyalok azon, hogy rásegítek a vízre valami ilyes szűrőanyaggal, mivel bár tiszta, de mégis enyhén sárgás, amihez a barnás-szürke árnyalatú hátterem hozzátesz. Nem az igazi a látvány, nem vagyok elégedett.
A gond ott van, hogy teljesen elvesztem a témában. A puri mivel növényezéshez jó, elvileg nem bántja a nitrátot, igaz? Sügiknél az viszont van. Ellenben olyas infóra bukkantam, hogy a SZAT pedig nem szed ki bármiféle okból adódó színt a vízből, valamint nem húzza addig, mint a puri. Ha helyes infót találtam, cca harmada annyi ideig. Ilyen gyakran nem szeretem megbontani a szűrőt. Valaki adna tanácsot, melyik cucc mellett döntsek? Megköszönném.
Én is egy laikus vagyok csak ! De, szerény véleményem szerint, én tennék bele purit is , és gyantát is, nekem, a puritól kristálytiszta a vizem, gyanta nekem nem kell, mert kell a nitrát nekem, igen a puri, nem bántja a nitrátot, nekem legalábbis.
 
Hello, emberek! Lenne egy kérdésem, bár legkevésbé sem tartozik a növényezéshez. Olvasgattam itt erről a "csodaszerről", de nem jutottam dűlőre. Sőt, napok óta guglizok, és ennek ellenére sem. Keresem a választ arra, hogy mi a lényegbeli különbség funkcionalitásban a purigen és SZAT Clear Water gyanta között. Azon kívül, hogy a CW lenullázza a tápozást? Én sügerezek, így engem ez nem érint. Jó ideje agyalok azon, hogy rásegítek a vízre valami ilyes szűrőanyaggal, mivel bár tiszta, de mégis enyhén sárgás, amihez a barnás-szürke árnyalatú hátterem hozzátesz. Nem az igazi a látvány, nem vagyok elégedett.
A gond ott van, hogy teljesen elvesztem a témában. A puri mivel növényezéshez jó, elvileg nem bántja a nitrátot, igaz? Sügiknél az viszont van. Ellenben olyas infóra bukkantam, hogy a SZAT pedig nem szed ki bármiféle okból adódó színt a vízből, valamint nem húzza addig, mint a puri. Ha helyes infót találtam, cca harmada annyi ideig. Ilyen gyakran nem szeretem megbontani a szűrőt. Valaki adna tanácsot, melyik cucc mellett döntsek? Megköszönném.

Neked a szat jobb. Azt erre talaltak ki. Mennyisegbol tobb kell szatnal ezt nezd majd meg es mas a regeneralasa is.
 
Utoljára módosított:
Egy 110l-es akváriumba elég 1db 100ml-es csomag? Nagyjából milyen sűrűn kell regenerálni (nem extrém koszos a víz, de fehér fal előtt sárgás a színe)?
 
Elég, igen. Kb 100 literenként 100 ml a javasolt.
Minek sárgás a színe, a víznek vagy a purigennek? A puri alapból vajszínű, tehát az normális. Regenerálni normál esetben kb félévente javasolt, szűrőtakarításkor, addigra jó eséllyel már sötétebb színű lesz.
 
Elég, igen. Kb 100 literenként 100 ml a javasolt.
Minek sárgás a színe, a víznek vagy a purigennek? A puri alapból vajszínű, tehát az normális. Regenerálni normál esetben kb félévente javasolt, szűrőtakarításkor, addigra jó eséllyel már sötétebb színű lesz.

Purigen-t most tervezek venni, a víz sárgás egy kicsit. Köszi a választ!
 
Ha még csak most készülsz venni és hosszú távra tervezel, akkor javaslom, hogy vegyél rögtön 250 ml-t. Ehhez a kiszereléshez ugyan nem jár zsák, de ha nem a saját méregdrága batyuját veszed, hanem EZT, nem lesz drágább, mint a 2x100 ml. És így, amikor regenerálásra kerül sor, rögtön kicserélheted és a következő cseréig bőven lesz ideje kitisztulni a használtnak.
 
Sziasztok!
Ultra (korábban Clorox) gyártásáról leálltak? Hetek óta nem látok a Tescoban.

Nekem is pontosan ez a problémám: sehol sem találok Cloroxot (DM, Lidl, Spar végigjárva, ezek szerint a Tacskó se árul már), pedig az volt kb az egyetlen fehérítő, amiben nincs szappan, meg illatanyag.
Mit tudnék használni regenerálásra szerintetek?
 
Köszi! Próbáltam már, de nekem valahogy nem hozta azt az eredményt mint a clorox (ultra), igaz ezt is a Tescoban vettem, bár nem volt ráírva, hogy "sajátmárkás". Elképzelhető, hogy van többfajta töménységű is a kereskedelemben?
A vicc az, hogy a haztartasi hypo 12-15%-os Natrium-hypoklorit a Clorox meg 6,15% szoval meg hatekonyabb is a haztartasi. Ami gond lehet vele, ha nyitva hagyod, mert szepen kiszall belole a klor.
 
Ami gond lehet vele, ha nyitva hagyod, mert szepen kiszall belole a klor.
Igen ezt ismerem, és a Cloroxnál tapasztaltam is, hogy az "utolja" már szinte nem is ér semit. Viszont a hipó meg bontatlan volt, bár amilyenek ezek a flakonok úgy el tudom képzelni, hogy nem volt ereje tejében (vagy már ezt is higítják). A pénztárosok szinte automatikusan rakják be egy nejlonzacskóba..
 
Back
Oldal tetejére