• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Szerintem meg nem , merhetően csökken a nitrat szint is , egyszer majd mérj rá saját magad is , de több helyen olvastam hogx ammónia, nitrit, nitratot is kiszedi. ( keresni fogok egy leírást ha időm engedi )
Ha ezeket szedi ki az nem gond elvileg nem? Egyik se tápanyag, mondjuk a nitrát hasznosítható
 
Ha ezeket szedi ki az nem gond elvileg nem? Egyik se tápanyag, mondjuk a nitrát hasznosítható
Éppen szerkesztettem ezt a hozzászólásom mert nem volt ez sem teljesen helytálló..
A nitrat az tápanyag... az ammónia és a nitrit is igaz azok a baciknak 😅
10-1-10 es egyensúlyt kellene elméletileg beállítani az akváriumban ezért van a mikro , makro tápozás is , hogy egyensúlyban legyen minden így kerülhető el az algásodás és így fejlődnek szépen a növények . Minden kémiai anyagot érdemes elkerülni ( mondom én is bár néha én is használok purigent sőt mivel rengeteg fagyit etetek a halakkal ezért nálam a Foszfát hamar felgyülemlik.. )
Lényeg a lényeg, a legfontosabb a tápanyag egyensúly ingadozás elkerülése
 
Éppen szerkesztettem ezt a hozzászólásom mert nem volt ez sem teljesen helytálló..
A nitrat az tápanyag... az ammónia és a nitrit is igaz azok a baciknak 😅
10-1-10 es egyensúlyt kellene elméletileg beállítani az akváriumban ezért van a mikro , makro tápozás is , hogy egyensúlyban legyen minden így kerülhető el az algásodás és így fejlődnek szépen a növények . Minden kémiai anyagot érdemes elkerülni ( mondom én is bár néha én is használok purigent sőt mivel rengeteg fagyit etetek a halakkal ezért nálam a Foszfát hamar felgyülemlik.. )
Lényeg a lényeg, a legfontosabb a tápanyag egyensúly ingadozás elkerülése
Igen, nem éppen írtam okos dolgot,
Seachem Nitrogen FAQ -ban leírtak alapján.
Purigen FAQ utolsó kérdése szerint ha jól értem, semelyiket sem köti meg.
 
Éppen szerkesztettem ezt a hozzászólásom mert nem volt ez sem teljesen helytálló..
A nitrat az tápanyag... az ammónia és a nitrit is igaz azok a baciknak 😅
Ez sem teljesen helytálló így. Az ammóniát lényegesen jobban preferálják a növények, mint a nitrátot. Ez feltehetően azért van, mert a nitrátban a nitrogén oxidálva van, ezért a nitrátból nitrogénhez jutni több energiát igényel, mint ha ez ammóniából történne.
 
Ez sem teljesen helytálló így. Az ammóniát lényegesen jobban preferálják a növények, mint a nitrátot. Ez feltehetően azért van, mert a nitrátban a nitrogén oxidálva van, ezért a nitrátból nitrogénhez jutni több energiát igényel, mint ha ez ammóniából történne.
Valószínüleg így van, bocs hogy eltereltem a témát de a lényeg akkor hogy a Purigen nem köti meg a nitrogén bázisú elemeket.
 
Teszteltem én is, ezt a Purigent. Elvileg jó ez tengeri akváriumhoz is. Hááát.... nem nagyon. Reaktorba volt nekem, amiben volt Matrix is (ellenben a Matrix tényleg jó tengeribe is!). Sajnos olyan nyomelemeket is megköt a Purigen, amiket nem kellene, pláne egy korallos akváriumban. A vasat nem köti meg (lett is ciano-m tőle), ellenben egyes anyagokat igen (pl. stroncium). Tesztekkel is mértem egy csomót. Szépen visszaálltunk a jó öreg aktív szénre, és a rend is helyre állt az akvárium vízkémiájában. Bár az igaz, hogy a víz kristálytiszta volt a Purigentől.
 
Azóta többször kísérleteztem purigennel... megköti a nitrátot... 10 es nitrátom van általában és bármikor teszek purigent lemegy 1-2 re a nitrat szint ( 1 nagyon max 2 napon belül..) szóval akk azt mondja nem szedi ki az hazudik kéremszépen 😅
Egyedül azt nem tudom ,hogy ha más használja náluk miért nincs algásodás ? Nálam egyből megjelenik a barna alga ahogy elcsúszik a szint .. Foszfát az 0,2-0,5 között mozog igy ha a nitrát leesik 1 re ez érthető is azthiszem
 
Gyártó írja hogy nem köti meg de érdekes hogy a tesztek nem ezt mutatják..
Én purigennel indítottam egy akváriumot Kb egy hónapja de zöld pontalgán kívűl semmim sincsen, bár semmit nem tesztelek úgyhogy nem tudom a paramétereit a víznek.
Esetleg a hirtelen víz minőség változás hatására jön az alga de ez csak feltételezés.🙂
 
Azóta többször kísérleteztem purigennel... megköti a nitrátot... 10 es nitrátom van általában és bármikor teszek purigent lemegy 1-2 re a nitrat szint ( 1 nagyon max 2 napon belül..) szóval akk azt mondja nem szedi ki az hazudik kéremszépen 😅
Egyedül azt nem tudom ,hogy ha más használja náluk miért nincs algásodás ? Nálam egyből megjelenik a barna alga ahogy elcsúszik a szint .. Foszfát az 0,2-0,5 között mozog igy ha a nitrát leesik 1 re ez érthető is azthiszem
Én 30-as nitrátot mérek mindig, ha leírás szerint tápozok GA-s M&M-el. Ha berakom a purit akkor 10-18-as. A Nitrátnak nagy a mozgástere. Mármint 10-30 között ha mással arányban van akkor mozoghat.
Csak tipp, de neked túl alacsonyról indult.
 
Egyenlőre Eheim biopower 160 szűri a 60 l-es nanomat. Alul szivacs, substrat pro, seachem matrix ill fent szivacs/perlon végezné a szűrést. Ha a felső szivacs helyére beszuszakolnék purigent az jó lenne nekem
, vagy felesleges pénzkidobás ekkora mennyiségben?
 
Egyenlőre Eheim biopower 160 szűri a 60 l-es nanomat. Alul szivacs, substrat pro, seachem matrix ill fent szivacs/perlon végezné a szűrést. Ha a felső szivacs helyére beszuszakolnék purigent az jó lenne nekem
, vagy felesleges pénzkidobás ekkora mennyiségben?
En a harminc litereshez nemreg rendeltem purigent. Ha kristalytiszta vizet szeretnel, akkor a purigen megéri a pénzét.

Erdemes a purigen elott perlont meghagyni, hogy a purigenhez a leheto legtisztabb viz erkezzen.

/Ui.: Purigen hasznalata mellett lehet hogy no3-at kulon Kell majd adagolni a novenyeknek/
 
En a harminc litereshez nemreg rendeltem purigent. Ha kristalytiszta vizet szeretnel, akkor a purigen megéri a pénzét.

Erdemes a purigen elott perlont meghagyni, hogy a purigenhez a leheto legtisztabb viz erkezzen.

/Ui.: Purigen hasznalata mellett lehet hogy no3-at kulon Kell majd adagolni a novenyeknek/
Perlon főlé tenném mert a vattát beszippantja a rotor. Megy a macro napi szinten, most halak nélkül 5 mg/l. Holnap a garnélák és a csigák mellé érkezik 10 db Galaxy razbóra és akkor a purigen is. 😀 És a tiszta víz, már amennyire egy belső szűrőből kihozható...
 
Perlon főlé tenném mert a vattát beszippantja a rotor. Megy a macro napi szinten, most halak nélkül 5 mg/l. Holnap a garnélák és a csigák mellé érkezik 10 db Galaxy razbóra és akkor a purigen is. 😀 És a tiszta víz, már amennyire egy belső szűrőből kihozható...

A nitrát szintet meg fogja borítani elég rendesen sajnos .. oké hogy kiveszi az elszineződést de ezen felül az úszkáló részecskéket nem ( nyílván)
Ilyen pici akváriumnál nem gondolom, hogy érdemes használni elég sokszor kísérleteztem vele én is 1200 literesben ( van szerintem 1 kg purigenem 😅) de utána mindig alga jött ( igaz nem adagoltam nitrátot közben..( jó lenne tudni mennyit , hogy érdemes ilyenkor ) végeredmény mindig alga
 
A nitrát szintet meg fogja borítani elég rendesen sajnos .. oké hogy kiveszi az elszineződést de ezen felül az úszkáló részecskéket nem ( nyílván)
Ilyen pici akváriumnál nem gondolom, hogy érdemes használni elég sokszor kísérleteztem vele én is 1200 literesben ( van szerintem 1 kg purigenem 😅) de utána mindig alga jött ( igaz nem adagoltam nitrátot közben..( jó lenne tudni mennyit , hogy érdemes ilyenkor ) végeredmény mindig alga
Akkor kihagyom, nekem nem ér az egész annyit. Szerencsére minimális algám van, szeretném ha úgy is maradna. Amúgy a redmoor fa eregeti színét kissé, de így természetesebb az üveg. Köszi!😀
 
Akkor kihagyom, nekem nem ér az egész annyit. Szerencsére minimális algám van, szeretném ha úgy is maradna. Amúgy a redmoor fa eregeti színét kissé, de így természetesebb az üveg. Köszi!😀


Őszintén szólva én sem szeretem ha a fa színez .. de az algánál jobb ...
Természetesen lehet hogy valamit nem jól csináltam ( értem ezalatt hogy nitrátot kellett volna adagolnom addig a 3 napig amíg használtam időszakosan) GA ban ha jól tudom használnak minden akváriumhoz .. meg kellene kérdezni hogy ők mit csinálnak pontosan mit adagolnak
 
Nalam is elalgasodott az akvarium, Mert 650l-hez tettem egy kg purigent, es nem adagoltam nitratot.
Szenvedtek a novenyek, orultek az algak...
Az no3 szintem allandoan 0mg/l-en volt.

Aztan elkezdten El nitrot adagolni, es Par het mulva megoldosott a problemam.
 
Nalam is elalgasodott az akvarium, Mert 650l-hez tettem egy kg purigent, es nem adagoltam nitratot.
Szenvedtek a novenyek, orultek az algak...
Az no3 szintem allandoan 0mg/l-en volt.

Aztan elkezdten El nitrot adagolni, es Par het mulva megoldosott a problemam.


Tehát te használsz purigent de adagolsz nitrátot mellé ( 1kg 650 literhez ? 😳, én alkalmanként talán 2 nagyon max 300 grammot használtam 1200 literhez
Mennyi nitrátom adagolsz ezt szabad tudni ?
 
Őszintén szólva én sem szeretem ha a fa színez .. de az algánál jobb ...
Természetesen lehet hogy valamit nem jól csináltam ( értem ezalatt hogy nitrátot kellett volna adagolnom addig a 3 napig amíg használtam időszakosan) GA ban ha jól tudom használnak minden akváriumhoz .. meg kellene kérdezni hogy ők mit csinálnak pontosan mit adagolnak
Hát ha időszakosan használod valószínű hogy az volt a baj. Gondolom itt is fontos a rendszeresség, és ahhoz belőni a macro szintet. No3/No4 arány! Ha elmászik jön az alga. Ma költözik 10 db Galaxy szóval a tápozáson is változtatnom kell majd szerintem. Figyelem és türelem. 😀
 
Hát ha időszakosan használod valószínű hogy az volt a baj. Gondolom itt is fontos a rendszeresség, és ahhoz belőni a macro szintet. No3/No4 arány! Ha elmászik jön az alga. Ma költözik 10 db Galaxy szóval a tápozáson is változtatnom kell majd szerintem. Figyelem és türelem. 😀
Úgy érted Nitrát/ Foszfát ? Mert nem azt irtad , de igen 10-1-10 normálisan a "biblia " szerint az arány
Úgy gondolom ha időszakosan használja valaki de pótolja a nitrátot az nem lehet baj , vagyis akkor nem csúszhatna el az arány.. ezért is érdekel mennyi a pótlás másnál
 
Úgy érted Nitrát/ Foszfát ? Mert nem azt irtad , de igen 10-1-10 normálisan a "biblia " szerint az arány
Úgy gondolom ha időszakosan használja valaki de pótolja a nitrátot az nem lehet baj , vagyis akkor nem csúszhatna el az arány.. ezért is érdekel mennyi a pótlás másnál
Bocs rosszul írtam! Nitrát/foszfát akart lenni. 😬 Nálam jelenleg foszfát 0.2 Nitrát 5 mg/l, de így is van némi pontalgám egy-két növény levelén. Illetva a Sagittaria subulata levelei széle sárgásak. Viszont fejlődik és terjeszkedik. Szóval előbb belövöm a kellő tápozást, utána purigennel újrakezdem. Ezekszerint. 😁
 
Back
Oldal tetejére