• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

A korábbi pálinkás kiakadások hatására 😂 keresgéltem hogy ne kérdezzek hülyeséget, de sajnos nem találtam fotót regenerálás utáni megfelelő állapotú purigenről itt a fórumon. A kép nagyjából visszaadja hogy milyen színű természetes fényben, a bézsnél kicsit csontszínűbb, világosabb és hipóban ázik nálam 2 hete bontatlanul, hogy összesen mióta annak csakis @aquAta a megmondhatója, mert tőle kaptam ajándékba :)
Érdemes vegyek egy bontatlan hipót és beledobjam? Vagy ez már oké? Újat sem láttam még soha élőben. Képeken láttam a gyári fotókon világosabbat is meg az enyémhez hasonlót is.20200215_220100.jpg
 
A korábbi pálinkás kiakadások hatására 😂 keresgéltem hogy ne kérdezzek hülyeséget, de sajnos nem találtam fotót regenerálás utáni megfelelő állapotú purigenről itt a fórumon. A kép nagyjából visszaadja hogy milyen színű természetes fényben, a bézsnél kicsit csontszínűbb, világosabb és hipóban ázik nálam 2 hete bontatlanul, hogy összesen mióta annak csakis @aquAta a megmondhatója, mert tőle kaptam ajándékba :)
Érdemes vegyek egy bontatlan hipót és beledobjam? Vagy ez már oké? Újat sem láttam még soha élőben. Képeken láttam a gyári fotókon világosabbat is meg az enyémhez hasonlót is.View attachment 87387
Ez már ok, ha minden szem ilyen.
 
Nekem tegnap jött meg a Purigen. Aktívszén ki purigen be. A víz felszínén az olajos réteg egy az egyben eltűnt. A víz még tisztább lett, mint volt, a leszívott víz is tisztább mint a szénnel volt. Nálam 5* :)
Berakás ztán zavaros lett a vizem, ez mikor fog letisztulni?
 
Üdv!
Miután ki lett áztatva hypo-ban, szükséges vízkezelőben áztatni?
Mármint a vízkezelő a folyamat meggyorsításához használatos és ha van időm várni esetleg RO vízben is mehet?
 
Üdv!
Miután ki lett áztatva hypo-ban, szükséges vízkezelőben áztatni?
Mármint a vízkezelő a folyamat meggyorsításához használatos és ha van időm várni esetleg RO vízben is mehet?
Mondhatni kötelező!
Folyó víz alatt alaposan átmosni, áztatni, vízkezelővel kezelni, rövid ázást követően újból folyó vízben átmosni. Ez a minimum, amit megcsinálnék, de ha van időd, kibővítheted ezt egy hosszabb áztatás + kezeléssel. Ezért jó dupla adagot tartani és rotációban áztatni/használni.
Az áztatás lehet RO vízben, persze, de szerintem nem igazán számít.
 
Mondhatni kötelező!
Folyó víz alatt alaposan átmosni, áztatni, vízkezelővel kezelni, rövid ázást követően újból folyó vízben átmosni. Ez a minimum, amit megcsinálnék, de ha van időd, kibővítheted ezt egy hosszabb áztatás + kezeléssel. Ezért jó dupla adagot tartani és rotációban áztatni/használni.
Az áztatás lehet RO vízben, persze, de szerintem nem igazán számít.
Köszönöm a választ! Csak arra gondoltom hogy pihentetéssel a klór távozik de lehet nem így van. Vízkezelőből mennyit szoktatok használni? Gyári mennyiséget ami a dobozon van vagy szükséges a nagyobb mennyiség?
 
Köszönöm a választ! Csak arra gondoltom hogy pihentetéssel a klór távozik de lehet nem így van. Vízkezelőből mennyit szoktatok használni? Gyári mennyiséget ami a dobozon van vagy szükséges a nagyobb mennyiség?

A klór nem távozik el a csapvízből sem, nemhogy a több ezerszeres koncentrációjú hipóból :) Ahogy @Jopet írta, a vízkezelő kötelező. Képzeld el, hogy ez egy adszorber szűrőanyag, ami attól király, hogy a felületen megköt egy csomó anyagot. A klórt miért ne kötné meg ugyanezen az elven?

A klórtalanító vízkezelőből a legolcsóbbat használd, erre a célra nem kell a Seachem, stb., és bőven adagold túl, nem tilos akár 1:1 arányban keverni vízzel, persze annyi elég, hogy éppen ellepje a gyantás zacskót.
 
A klór nem távozik el a csapvízből sem, nemhogy a több ezerszeres koncentrációjú hipóból :) Ahogy @Jopet írta, a vízkezelő kötelező. Képzeld el, hogy ez egy adszorber szűrőanyag, ami attól király, hogy a felületen megköt egy csomó anyagot. A klórt miért ne kötné meg ugyanezen az elven?

A klórtalanító vízkezelőből a legolcsóbbat használd, erre a célra nem kell a Seachem, stb., és bőven adagold túl, nem tilos akár 1:1 arányban keverni vízzel, persze annyi elég, hogy éppen ellepje a gyantás zacskót.
Teljesen logikus így elolvasva:), köszönöm a segítséget.
 
A klór nem távozik el a csapvízből sem, nemhogy a több ezerszeres koncentrációjú hipóból :) Ahogy @Jopet írta, a vízkezelő kötelező. Képzeld el, hogy ez egy adszorber szűrőanyag, ami attól király, hogy a felületen megköt egy csomó anyagot. A klórt miért ne kötné meg ugyanezen az elven?

A klórtalanító vízkezelőből a legolcsóbbat használd, erre a célra nem kell a Seachem, stb., és bőven adagold túl, nem tilos akár 1:1 arányban keverni vízzel, persze annyi elég, hogy éppen ellepje a gyantás zacskót.
Az mindig érdekelt, hogy ha megköti a klórt akkor mondjuk miért nem köti meg a hasznos tápozást? Vas, Nitrát, Kálium és a többiek.
 
Az mindig érdekelt, hogy ha megköti a klórt akkor mondjuk miért nem köti meg a hasznos tápozást? Vas, Nitrát, Kálium és a többiek.

És ha a hypót megköti, akkor miért nem mehet hypósan a szűrőbe, hiszen megkötötte :D

Worst case: nem tudom bizonyítani, hogy nem köti meg (sőt: ellenkezőleg, ugye hipo szaga van a kezelés után), és nem tudom tudom bizonyítani, hogy nem adja le a szűrőben, tehát arra számítok, hogy megköti és leadja. Ezért kezelem. ;)
 
Az mindig érdekelt, hogy ha megköti a klórt akkor mondjuk miért nem köti meg a hasznos tápozást? Vas, Nitrát, Kálium és a többiek.

Egyébként szerintem nem abban az értelemben köti meg, ahogy a nagy szerves molekulákat, de nyilván marad a felületén és a golyók között hipo, amit ki lehet mosni a csapvíz alatti masszírozással teszem azt akár 99%-ban is, de az az 1% még mindig sok lehet.
 
Az mindig érdekelt, hogy ha megköti a klórt akkor mondjuk miért nem köti meg a hasznos tápozást? Vas, Nitrát, Kálium és a többiek.
Hogyhogy nem köti meg? Nitratot megköti , ha nem vigyáz aki használja akkor nitrat foszfat egyensúly felborul teljesen és jön az algásodás... ha használok purigent akkor csak foszfat megkötővel használom pont ezért
 
Hogyhogy nem köti meg? Nitratot megköti , ha nem vigyáz aki használja akkor nitrat foszfat egyensúly felborul teljesen és jön az algásodás... ha használok purigent akkor csak foszfat megkötővel használom pont ezért

Sztem összekevered a SZAT gyantával
 
Hogyhogy nem köti meg? Nitratot megköti , ha nem vigyáz aki használja akkor nitrat foszfat egyensúly felborul teljesen és jön az algásodás... ha használok purigent akkor csak foszfat megkötővel használom pont ezért
Nekem eztet mondták a boltba. Hogy a tápozáshoz nem nyúl. :( Nekem több forrásom nincs.
 
Sztem összekevered a SZAT gyantával
Szerintem meg nem , merhetően csökken a nitrat szint is , legalábbis nálam eddig mindig alacsonyabb lett, a Foszfát az etetés által pedig magasabb .
Sachem angol fórumon azt írják, nem távolítja el , de ha bele teszed a szűrőbe nem is emelkedik a nitrat szint ( viszont azt is írják, hogy nincs olyan anyag ami eltávolítaná a nitratot 🤔... szóval most akkor ?.. ) most olvastam éppen utána ezért írom ezt : " The only way you will remove nitrates in your aquarium is through your bacterial filter and/or water changes."
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére